Arya Stark kontra Królik Bugs w nowej bijatyce "MultiVersus"

Warner Bros. Interactive Entertainment / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Arya+Stark+kontra+Kr%C3%B3lik+Bugs+w+nowej+bijatyce+%22MultiVersus%22-144601
Arya Stark kontra Królik Bugs w nowej bijatyce "MultiVersus"
Warner Bros. Games zapowiedziało dzisiaj bijatykę "MultiVersus", w której po dwóch stronach areny staną postacie z ich najbardziej znanych uniwersów. Gra zadebiutuje w przyszłym roku i co ciekawe, będzie dostępna do pobrania za darmo. Za produkcję odpowiedzialne jest debiutujące studio Player First Games. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun tej produkcji.
"MultiVersus" - rozgrywka, platformy i data premiery"MultiVersus" będzie bijatyką, w której dwuosobowe drużyny będą walczyły ze sobą na niewielkich, choć rozbudowanych arenach. Gra będzie dostępna w przyszłym roku do pobrania za darmo na komputerach PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5. Już teraz wiemy, że w grze mają pojawić się sezony, w ramach których produkcja będzie rozbudowywana o nowe tryby, areny i postacie. Twórcy od razu zapowiedzieli również, że tytuł zaoferuje rozgrywkę międzyplatformową (cross-play), w ramach której będziemy mogli grać ze znajomymi posiadającymi inne sprzęty niż my. Nasz postęp i odblokowane postacie czy przedmioty również mają być dostępne na każdej platformie.

Kim zagramy w "MultiVersus"?Wraz z zapowiedzią dowiedzieliśmy się jakie postacie będą grywalne na start gry. Lista ta będzie oczywiście rozwijana, jednak na start dostaniemy możliwość zagrania poniższymi bohaterami. Obok nich znajdziecie informację o tym czyimi głosami przemówią:

- Arya Stark (Maisie Williams)
- Batman (Kevin Conroy)
Superman (George Newbern)
Wonder Woman (Abby Trott)
- Harley Quinn (Tara Strong)
- Shaggy (Matthew Lillard)
- Bugs Bunny (Eric Bauza)
- Tom i Jerry (Eric Bauza)
- Jake the Dog (John DiMaggio)
- Finn the Human (Jeremy Shada)
- Steven Universe (Daniel DiVenere)
- Garnet (Estelle)
- Reindog (Andrew Frankel)

Czy warto czekać na "MultiVersus"?"MultiVersus" nie jest pierwszą bijatyką tego typu. Najpopularniejszym przedstawicielem bijatyk, w których spotykają się postacie z różnych uniwersów jest tworzona przez Nintendo seria "Super Smash Bros.", której najnowsza odsłona, "Super Smash Bros. Ultimate" zadebiutowała w 2018 roku na konsoli Nintendo Switch. Swoich sił w tym gatunku próbowało również Sony z "PlayStation All-Stars Battle Royale" na PlayStation 3 i PlayStation Vita, jednak firma nigdy nie zdecydowała się na kontynuowanie pomysłu. Największe obawy w przypadku "MultiVersus" budzi model biznesowy gry, na którym wielu deweloperów poległo przez nieodpowiedni balans i zbyt silny nacisk na mikropłatności. Jeśli studiu Player First Games uda się to dobrze zaimplementować, a do tego dostarczą ciekawą rozgrywkę to "MultiVersus" ma szanse na sukces. Szczególnie, że katalog postaci należących do Warner Bros., z którego będą mogli skorzystać twórcy nie ma końca.