postać

Han Solo

Han Solo - pilot, przemytnik, członek Rebelii, bohater filmów i gier wideo z cyklu "Gwiezdne wojny". Po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawił się w filmie "Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja". Pochodził z planety o nazwie Korela. Był mężem Lei Organy i ojcem Bena Solo. Prowadził statek Sokół Millenium wraz ze swoim przyjacielem Chewbaccą. Odtwórcą roli jest Harrison Ford i Alden Ehrenreich.

Na początku znany był tylko jako Han. Nazwisko Solo przybrał w drugiej kolejności. Na planecie, z której pochodził miał dziewczynę o imieniu Kira. Po czasie spotkali się ponownie, dzięki niej poznał Lando Calrissiana. W pewnym momencie stał się pilotem Sokoła Millenium. Statek wygrał w karcianej grze. Poza tym zarabiał na przemytach i drobnych kradzieżach. We wszystkim towarzyszył mu Chewbacca - przyjaciel i drugi pilot frachtowca. Przełomem w jego życiu było poznanie Luke'a Skywalkera i Obi-Wana Kenobiego. Zgodził się być ich pilotem. Pomógł im w wyprawie, podczas której uwolnili porwaną księżniczkę Leię. Po bitwie o Yavin i zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, Han dołączył do rebeliantów i walczył przeciwko Imperium. Wszystkie zdarzenia i wspólne przeżycia zbliżyły go do Lei, po czasie wzięli ślub. Mieli syna - Bena Solo, który mimo starań rodziców przeszedł na ciemną stronę Mocy. Podczas gdy wraz z Chewbaccą poszukiwali Sokoła Millenium, który został im skradziony poznali Finna i Rey.

Na srebrnym ekranie w rolę Hana Solo wcielał się aktor Harrison Ford oraz Alden Ehrenreich. W świecie gier obecny jest w "LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy".

Więcej Mniej
świat Gwiezdne wojny twórca George Lucas data powstania 25 maja 1977 znany też jako character:728.other_name
LEGO Gwiezdne wojny: Wakacje
Zwiastun nr 1
LEGO Gwiezdne wojny: Przerażające historie
Zwiastun nr 1
LEGO Gwiezdne Wojny: Świąteczna przygoda
Zwiastun nr 1
TOP
TOP Filmowe lokowanie produktu
Han Solo jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Gwiezdne wojny jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.