postać

Hrabia Drakula

Drakula (2020) Netflix,BBC

Postać fikcyjna, po raz pierwszy pojawia się w powieści "Drakula" aut. Brama Stokera. Drakula jest arystokratą – wampirem, mieszka w wzbudzającym strach zamczysku w Transylwanii. Posiada wiele magicznych umiejętności, jak rozpływanie się w powietrzu, przybieranie różnych zwierzęcych form i bezszelestne poruszanie się. Może je jednak wykorzystywać tylko pomiędzy zachodem a wschodem słońca. W celu znalezienia nowych ofiar, chce przeprowadzić się do Londynu. Jest obsesyjnie zakochany w Minie Harker - według niego, inkarnacji jego zmarłej ukochanej. Drakula jest bohaterem gier komputerowych (m.in. serii "Castlevania"), filmów animowanych np. "Hotel Transylwania" (2012) oraz niezliczonych filmów fabularnych np. "Dracula" (1992). W postać wcieliło się kilkunastu aktorów m.in. Christopher Lee, Gary Oldman, Max Schreck, Luke Evans, Klaus Kinski, Bela Lugosi, Claes Bang.

Więcej Mniej
Twórca Bram Stoker data powstania 26 maja 1897 pochodzenie Królestwo Rumunii znany też jako Nosferatu / Vlad
Hotel Transylwania: Transformania
Zwiastun nr 3
Drakula
Zwiastun nr 1 (polski)
Castlevania
Zwiastun nr 1 (retro, sezon 2, polski)
Na skróty
Na skróty Dracula - wersja hiszpańska
  • Test wiedzy

    Francis Ford Coppola bez tajemnic

    50 lat kariery, 5 Oscarów i parę arcydzieł kina. Gotowi by zmierzyć się z legendą i sprawdzić, ile wiecie o twórczości Francisa Forda Coppoli?
  • Test wiedzy

    Keanu Reeves

    Jak dobrze znacie filmy z Keanu Reevesem?
Hrabia Drakula jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones