Postać

Hrabia Drakula

Drakula (2020) Netflix,BBC
{"id":"1112","linkUrl":"/character/Hrabia+Drakula-1112","alt":"Hrabia Drakula","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cpo/11/12/1112/435.4.jpg"}

Postać fikcyjna, po raz pierwszy pojawia się w powieści "Drakula" aut. Brama Stokera. Drakula jest arystokratą – wampirem, mieszka w wzbudzającym strach zamczysku w Transylwanii. Posiada wiele magicznych umiejętności, jak rozpływanie się w powietrzu, przybieranie różnych zwierzęcych form i bezszelestne poruszanie się. Może je jednak wykorzystywać tylko pomiędzy zachodem a wschodem słońca. W celu znalezienia nowych ofiar, chce przeprowadzić się do Londynu. Jest obsesyjnie zakochany w Minie Harker - według niego, inkarnacji jego zmarłej ukochanej. Drakula jest bohaterem gier komputerowych (m.in. serii "Castlevania"), filmów animowanych np. "Hotel Transylwania" (2012) oraz niezliczonych filmów fabularnych np. "Dracula" (1992). W postać wcieliło się kilkunastu aktorów m.in. Christopher Lee, Gary Oldman, Max Schreck, Luke Evans, Klaus Kinski, Bela Lugosi, Claes Bang.

Więcej Mniej
twórca: Bram Stoker data powstania: 26 maja 1897 pochodzenie: Królestwo Rumunii znany też jako: Nosferatu / Vlad
Drakula
Drakula (2020) Zwiastun nr 1 (polski) 1:34
Castlevania
Castlevania (2017) Zwiastun nr 1 (retro, sezon 2, polski) 1:46
Dracula: Historia nieznana
Dracula: Historia nieznana (2014) Zwiastun nr 1 2:34
TOP
Polskie wersje zagranicznych seriali, na które czekamy
  • Test wiedzy

    Francis Ford Coppola bez tajemnic

    50 lat kariery, 5 Oscarów i parę arcydzieł kina. Gotowi by zmierzyć się z legendą i sprawdzić, ile wiecie o twórczości Francisa Forda Coppoli?
  • Test wiedzy

    Keanu Reeves

    Jak dobrze znacie filmy z Keanu Reevesem?
Hrabia Drakula jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.