Caleb Landry Jones 

7,3
9 042 oceny gry aktorskiej
Caleb Landry Jones
Caleb Landry Jones urodził się w mieście Garland w stanie Teksas. Niedługo potem jego rodzina przeniosła się do pobliskiego miasta Richardson, gdzie się wychował i w którym poznał Roberta Hudsona tworząc z nim eksperymentalny zespół rockowo folkowy Robert Jones. Był w nim perkusistą i wokalistą. Aktorstwem zajął się w 2007 roku, zaczynając od drobnych występów m.in. w filmie "To nie jest kraj dla starych ludzi". Następnie pojawił się w kilku odcinkach seriali "Friday Night Lights" i "Breaking Bad". Pierwszą większą rolę otrzymał w 2010 roku w amerykańskim horrorze "The Last Exorcism". Aktualnie przeniósł się do Los Angeles, aby dalej kontynuować karierę filmową. Do tego czasu współpracował już z takimi reżyserami jak Matthew Vaughn, Neil Jordan czy Roland Emmerich. Dołączył także do obsady nowego sezonu kultowego serialu Twin Peaks w reżyserii Davida Lyncha.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 grudnia 1989

miejsce urodzenia: Garland, Teksas, USA

wzrost: 180 cm

Złota Palma
Zdobył Złota Palma, 2 inne nagrody oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Ubiegał się o rolę Toma Warda w filmie "Siódmy syn" po rezygnacji Alexa Pettyfera, lecz przegrał z Benem Barnesem.
Był brany pod uwagę do roli Forda w filmie "Godzilla". Angaż ostatecznie otrzymał Aaron Taylor-Johnson.
Jest wokalistą i perkusistą zespołu Robert Jones.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zagrał tak perfekcyjnie...zapomniałem na chwilę, że oglądam aktora w filmie. Bardzo niedoceniony

Podbił moje serce postacią Syd'a w Antiviral, filmie niemal jednego aktora, w którym zagrał główną rolę. To nie jest typowy rudzielec. Jego eteryczna, androgyniczna uroda daje mu wiele możliwości, które mam nadzieję, zostaną dostrzeżone przez reżyserów i wykorzystane jeszcze w niejednym filmie. Zafascynował mnie też...

więcej

... i trochę nim jest w "Dogmanie", ale och jakbym chciała go zobaczyć w roli Jokera i co takiego by w tej roli zaproponował.

Ech jak ja uwielbiam takich pięknych brzydali <3

W nowym TP wyglądał tak sugestywnie na ćpuna, że przekonany byłem, iż mamy do czynienia z Macaulayem Culkinem (Kevin sam w...).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones