postać

Star-Lord

Star-Lord – właściwie Peter Quill. Kosmiczny najemnik, superbohater i przywódca grupy zwanej Strażnikami Galaktyki, do której należą Drax, Rocket, Groot i Gamora. Pojawia się w komiksach Marvela, ich aktorskich i animowanych adaptacjach oraz grach wideo.


Peter Quill jest synem kobiety i pozaziemskiej istoty. W filmach należących do MCU (kinowe uniwersum Marvela) został porwany z Ziemi przez Yondu. Przestępca adoptował go i uczynił z niego międzygalaktycznego złodzieja. Schwytany podczas wykonywania jednego ze zleceń, trafia do więzienia, gdzie poznaje swoich przyszłych współpracowników: Draksa, Rocketa, Groota i Gamorę. Z tą ostatnią łączy go romantyczna relacja. Wszyscy razem tworzą grupę Strażników Galaktyki. W trakcie swoich przygód walczyli m.in. z Ronanem oraz połączyli siły z Avengers, aby stawić czoła Thanosowi.


W MCU w postać wciela się Chris Pratt (m.in. "Strażnicy Galaktyki", "Strażnicy Galaktyki vol. 2", "Avengers: Wojna bez granic"). Regularnie gości również w animowanych adaptacjach komiksów Marvela. W serialu "Strażnicy Galaktyki" (2015) przemawia głosem Willa Friedlea. W grach wideo "Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes", "Marvel Heroes" i "Disney Infinity 3.0" głos podkłada mu Chris Cox.

Więcej Mniej
świat Marvel twórca Steve Englehart data powstania stycznia 1976 pochodzenie USA
Strażnicy Galaktyki: Volume 3
Zwiastun nr 2 (Super Bowl, polskie napisy)
Thor: Miłość i grom
Zwiastun nr 2 (polskie napisy)
Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta
Zwiastun nr 1

Gamora

Gamora Zen Whoberi Ben Titan
świat MarveltypKosmita
Movie się
Movie się Podsumowujemy rok 2023
Star-Lord jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Marvel jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.