PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1318}

Śniadanie u Tiffany'ego

Breakfast at Tiffany's
7,8 157 236
ocen
7,8 10 1 157236
6,9 24
oceny krytyków
Śniadanie u Tiffany'ego
powrót do forum filmu Śniadanie u Tiffany'ego

Urocza ramotka z czasów gdy Ameryka była postrzegana jako "ziemia obiecana"
Świetna Audrey, George i kot. Brzydkie stereotypowe potraktowanie Azjaty na minus ale Mickey grał dobrze. Film się zestarzal, mitologizuje Nowy Jork i jego przestrzeń handlową. Wszystko jest takie czarujace, nawet najstarzy zawod świata ma w sobie coś urokliwego i jest pokazana w stylu glamour. Holly to manipulantka, nawet widzów to spotyka. Twórcy chcieli nam pokazać, że to krucha, zagubiona istota z rozbitej rodziny, że ona tak sobie radzi z życiem. Czas nie zadziałał na korzyść filnu. Oglądany dziś wydaje się mocno zlezaly, coś jak szykowne futro babci, które przelezalo w kufrze.

JohnTheBrave

Gejsza, tu jej amerykańska wersja, nie jest najstarszym zawodem...

Proste_terminy

To nie była gejsza, tylko utrzymanka facetów, która celowo szukała bogacza, mówiła o tym wprost (zresztą facet też świadczył takie usługi, dobrze się dobrali). Nie jest to stanie na poboczu drogi, albo praca w brudnym hostelu, tylko wyrafinowana forma tego właśnie najstarszego zawodu świata. Jest to widoczne i dzisiaj, choć dziś kobiety udają (może nawet przed samą sobą), że oczywiście nie są z bogatym facetem dla kasy.

ocenił(a) film na 6
Wolfgang1984

Jak obejrzałem ten film to podobnie go odebrałem. Najwyraźniej film nie przeszedł próby czasu. Ale czy kiedykolwiek taki sposób na życie jaki wybrała dwójka głównych bohaterów miał społeczną aprobatę? Dziwne. Nie zrozumiałem tego filmu, bo nie wiem skąd nad nim tyle zachwytu.

thame

Wtedy chyba było bardziej oczywiste, że kobieta musi dobrze wyjść za mąż, więc lekkie podkręcenie tego, w postaci mówienia o tym wprost przez główną bohaterkę, mogło wówczas nie stanowić problemu. Dziś kobiety też na to patrzą, ale już o tym nie mówią wprost, ponieważ to szkodzi ich reputacji. A te, które już ewidentnie lecą na kasę, po prostu tego nie komentują, udając szczery związek - zarówno przed innymi, jak i przed sobą samą.

Agniesix

Powaliłaś mnie argumentami :) Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones