PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810503}
6,6 64 897
ocen
6,6 10 1 64897
5,6 26
ocen krytyków
7 uczuć
powrót do forum filmu 7 uczuć

Zadziwia mnie, że scena z psem przekreśla fantastyczny przekaz całego filmu. Choćby gra aktorska była fantastyczna, choćby całokształt filmu był imponujący... to najważniejsze jest wrąbać 1-2 "Znęcajo się nad zwierzętami! Średnio inteligentna małpa wie, że w filmie nie ucierpiało żadne zwierze. Jeżeli Koterski użył tego zabiegu - to użył go nie dlatego, że propaguje znęcanie się nad zwierzętami - tylko dlatego, że to po prostu w jego cholernym stylu. Jest kontrowersyjny, błyskotliwy, ukazuje absurdy. ABSURDY. Czy one nie grają głównej roli w każdym jego filmie? Jesteście śmieszni z tymi swoimi bólami, że była jakaś brutalna scena z psem. Nasze życie jest brutalne, mamy dużo przykrych wspomnień z przeszłości, które nas ukształtowały. Wywarły mniejszy lub większy wpływ. Koterski to pokazał.
Uważam, że sam film jest świetny. Nie ma co prawda scen jak w "Dniu świra", "Nic śmiesznego", dlatego, że M. Koterski postanowił raczej nie łechtać nas zabawnymi scenami, lecz uwypuklić aktualnie trwający problem dzieci. Z doświadczenia wiem, że rodzice coraz mniej rozmawiają z dziećmi. Uważają, że to zadanie szkoły i koniec. Film piętnuje rodziców, którzy w gruncie rzeczy zaniedbują swoje pociechy mające swoje problemy, nadzieje, troski, bóle... nie do końca potrafią się z nimi zmierzyć. Nie pomagają w tym ich rodzice, którzy zamują się swoimi sprawami i właściwie to liczą, że zajmą się one samymi sobą. Końcowe sceny są w mojej ocenie przesadzone z tymi przekleństwami. Kiedy byłem w kinie zastanawiałem się ile ludzi zacznie się śmiać przy słowie "ku*wa". Na szczęście były to jednostki. Każdy zrozumiał film. Ja byłem zachwycony, bo nikt tak doskonale nie uchwycił problemu kontaktu z dziećmi jak M. Koterski.
Dlatego uważam, że skupianie się na scenie z psem jest tak idiotyczne, jak rozbieg z 5 metrów i uderzenie głową w ścianę.

ocenił(a) film na 1
Phazey

Jedyną osobą która nie grzeszy inteligencja na tym forum jesteś ty. Nie rozchodzi się o to że psu stało się krzywda, popraw temu co sądzisz ludzie oddzielają życie od filmu i wiedzą że prywatnie zwierzakom nie dzieje się krzywda- tylko o to że umiejscowienie takiej sceny filmie jest przejawem bezsensownego brutalizmu. można było dać to jako niedopowiedzenie, bo wszyscy wiedzą co kiedyś działo się z niechcianymi szczeniakami albo kociętami na przykład na wsiach. Dla mnie ten film zrobiony dla pieniędzy, dla rozgłosu, bo przepraszam ale ja osobiście nie widzę sensu umieszczenia gołej dupy Marcel Leszczak albo sceny topienia szczeniaka. Mało tego podczas tej sceny siedziały osoby w kinie które to bawiło.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Phazey

A może to ciebie zapiekła dupa że ja wyrażam swoje zdanie? bo widzę że na siłę chcesz zmienić moje zdanie na temat filmu uważając że twoja perspektywa jest jedyna i słuszna. trzeba być prostakiem żeby nie wiedzieć że pewne rzeczy można wyrazić w mniej dosłowny sposób i mniej brutalny równocześnie zachowując realizm przekazu. Ale pospólstwo chyba lubi patrzeć jak ktoś cierpi albo jak ktoś sra na tory. W starożytności organizowano igrzyska dla takich prostaków jak ty żeby mogli do woli patrzeć na krzywdę cierpienie i krew. i nie wiem co ma do tego moje menu śniadaniowe a nie mój nastrój. Tak to chyba jest jak brakuje argumentów więc jeśli nie masz argumentów i nie chcesz powiedzieć nic ciekawego to może zamilcz i zajmij się czymś innym niż pisanie bezsensownych odpowiedzi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Phazey

Ja widzę że ty masz jakieś głębszy problem ze sobą skoro poruszasz wątki które nie mają tutaj nic do rzeczy - jak to co jem na śniadanie, jak moja rodzina, jak mój wiek, jak prasa kobieca czy organizacje broniące prawa zwierząt. już tak bardzo chcesz odpisywać no moje komentarze to skup się na meritum sprawy.

ocenił(a) film na 8
Arganthe

Dla mnie również oglądanie ten sceny było okropne. Jednak uważam, że pozostawienie jej jako niedopowiedzianej, nie wywarłoby na widzach tak mocnego efektu, a wydaje mi się, że o to w tym filmie chodziło. Z perspektywy dziecka nie ma miejsca na metafory, niejasności, na pewnym etapie, rzeczy są białe lub czarne, a to od dorosłych zależy, które zostaną uznane za jakie i jak dla mnie, zostało to pokazane doskonale ;)

ocenił(a) film na 8
Arganthe

A w młodości cały świat wokół Ciebie zawsze i w 100% miał sens ? :)

Phazey

Dobrze że ci co szlachtują bezbronne zwierzęta sa inteligentni.

ocenił(a) film na 8
chwilozof

Ano :>

Frank_Octave

Kazdy cwiercinteligent powinien wiedzieć, że zadne zwierzę nie ucierpialo. Teraz wysadza sie cale miasta komputerowo a ludzie nie mogą uwierzyc, ze nie trzeba uszkadzac zwierzaka aby nagrac scene mordowania psa.... po prostu ta scena pokazuje ile dzieci doświadczylo topienia kotow czy szczeniakow w bestialski sposób.

ocenił(a) film na 1
Queenoflife_filmweb

Tu nie chodzi o to - raczej nikt w to nie wierzy, ze zwierzę z filmu w rzeczywistości ucierpiało, wiadomo, że to tylko film i fikcja (chociaż też wiadomo, że takich rzeczy jak przedstawione w filmie nie powinno się robić) . Ale jeśli ktoś ma wyobraźnię, empatię i emocjonalnie wyczuwa się w film oraz oglądaną historię, to taka scena jest odrażająca i niepotrzebna. Bulwersuje sposób przedstawienia tej sceny oraz komentarze w tle powiązane z nią... Bulwersuje stylistyka tego obrazu.

Nie chodzi też o to, że autor filmu nie ma prawa przedstawiać tego typu scen w filmie, żeby poruszyć widzą, opowiedzieć historię - tylko nie tak prymitywny, prosty i szyderczy sposób, tak mocno pozbawiony artystycznej wrażliwości.

ocenił(a) film na 1
Katty_filmweb

Dokładnie tak. W punkt.

ocenił(a) film na 8
Katty_filmweb

Niepotrzebna? Ta scena była potrzebna, żeby w dobitny i brutalny sposób pokazać traumę jaką przeżył Adaś. W jaki inny sposób można było to zrobić?

ocenił(a) film na 1
Queenoflife_filmweb

Quenoflifle, ćwierćinteligentem to jesteś ty. nawet nie ćwierć bo to doświadczyło że posiadasz jakąkolwiek inteligencję. Powtórzę po raz kolejny: osoby krytykujące tą scenę mają świadomość że zwierzęta na planie filmowym nie ucierpiały. Tak trudno to zrozumieć, że obrońcy zwierząt są jednak w stanie oddzielić fikcje od rzeczywistości? Czy łatwiej zrobić jednak z kogoś głupka i debila?
Scena została skomentowana przez narratora w szyderczy sposób, dlatego jest obrzydliwa.
Słyszycie słowo Koterski i macie od razu klapki na oczach i nie potraficie obiektywnie ocenić tego filmu, tak myślę.
pewnie zupełnie inne opinie miałby ten film - odnoszą się tutaj do opinii palących lub nawet wyrażających zachwyt - gdyby został nakręcony przez kogoś, innego mniej znanego.

ocenił(a) film na 7
Frank_Octave

No tak, ludzie tutaj cały czas wypisują o tym psie, któremu de facto nic się nie stało, jasne straszna scena. Pewnie zrobiona po to by uzmysłowić ludziom dorosłym, tym co wychodzili z kina, że takie rzeczy widziało nie jedno dziecko i to nie w kinie. Ale to nie był film o psie tylko o ludziach. Do czego może doprowadzić zaniedbywanie przez rodziców dzieci, które później w dorosłym życiu odnoszą tego konsekwencje. Jak czytam te komentarze to tu większość skupia się na psie, gdzie w ogóle nie jest poruszany dramat tych dzieci. Czy nie była przerażająca scena jak cała zgraja dzieci chciała się powiesić, czy to normalne? Na tej scenie z kina nikt nie wyszedł?

ocenił(a) film na 8
karla_29

Niektórych ludzi nie obchodzi krzywda innych ludzi, ale zwierząt już jak najbardziej. Obrzydliwe to i chore.

Frank_Octave

Dezynwoltura, z jaką podchodzisz do tematu znęcania się nad zwierzętami , świadczy o tobie jako człowieku., bardzo negatywnie . Jesteś osobą o wątpliwej moralności. I jako istota ludzka, najwidoczniej nie posiadasz w sobie wiele wartości. Czuję względem takich osób jak ty, głęboką pogardę. Najgorsze że takie osoby , także się rozmnażają, i te swoje braki mentalne /etyczne, przenoszą na swoich zstępnych.

ocenił(a) film na 10
Frank_Octave

TO NIE WIESZ ŻE DZISIAJ ZWIERZĘ JEST WAŻNIEJSZE OD CZŁOWIEKA???.....Tak Soros każe, lewactwo się dostosowuje.

ocenił(a) film na 7
Frank_Octave

Trzeba byc totalnym debilem zeby nie zauwazyc ze dzwiek pisku psabyl podlozony. Nic mu sie nie stalo. A scena byla potrzebna. Wiec ci smieszni pdeudoobroncy z bolem dupy niech sobie dadza spokoj. I mowie to jako osoba ktora od 12 lat jest vegan

ocenił(a) film na 5
Frank_Octave

Oczywiście że nic się nie stało. Nie zmienia to faktu, że od początku film zachwycał, doszłam do scen z pieskiem i mam doła i jestem znismesmaczona, odechciało mi się wszystkiego

CzarnaKrwinka

Scena wywarła reakcje emocjonalną więc była udana. Interpretacja już jest sprawą prywatną. Film całkiem niezły ale kiepsko zagrany. Chociaż rola kujonki sztos!

ocenił(a) film na 8
Frank_Octave

Pewnie większość "obrońców psiaka" bez zająknięcia przyjęła by scenę gdzie w beczce topieni byli by kolejni ledwo urodzeni "Miauczyńscy".
Ogólnie cała historia z psem jest bardzo dobra i świetnie pasuje do opowiedzianej historii.
Widać, że niektórym myślenie wyłącza się przy szczeniaku i nie potrafią zrozumieć czemu ta scena miała służyć.

ocenił(a) film na 9
Frank_Octave

To są po prostu dzbany, którzy nie są wstanie pojąć ogółu artystycznego filmu tylko oceniają pod swoją ideologię. To tak jakby film wojenny oceniać na 2 tylko dlatego, że dużo strzelają i pełno przemocy. A przecież nie chcemy propagować przemocy. Absurd.

Frank_Octave

Myślę, że scena z psem była ważna. Kocham psy i zwierzęta i ta scena była dla mnie trudna, ale pamiętam jak tata opowiadał mi jak jego ojciec kazał mu zabić starego psa, bo był schorowany i nie było ich stać na weterynarza. Ojciec miał 9 lat. Uderzył psa łopatą, wykopał rów i kiedy chciał go zakopać i okazało się, że psiak przeżył. Tata nie mógł zrobić tego drugi raz i zabrał go do domu. Okazało się, że pies wyzdrowiał i żył jeszcze kilka lat. Nie mogę sobie wyobrazić, co mój ojciec musiał czuć jako dziecko chcąc wykonać polecenie swojego rodzica. Dlatego uważam, że ta scena była ważna, po pokazała coś, czego wiele dzieci doświadczyło, szczególnie na wsi, co miało na nich duży, traumatyczny, wpływ.

ocenił(a) film na 9
Frank_Octave

Franck_Octave: Świetny komentarz, nic dodać

ocenił(a) film na 1
Frank_Octave

moim zdaniem ta pierwsza scena zniszczyła film, horror :-(

ocenił(a) film na 5
Frank_Octave

Kontakt z dziećmi w obecnych czasach. Film obejrzany przy okazji i cóż pokazuje. Trendy ładowane do głów rodziców jak wychowywać dzieci w nowym modelu wychowawczym, przemycony pod osłonką tego co pamiętają roczniki 60-80. Dziecka trzeba słuchać, okazywać miłość, pozwalać na wszystko, nie krytykować, nie wymagać, mieć poczucie winny jakim to się jest rodzicem, jak to dziecko nie ma uwagi i przez to nie radzi sobie w życiu. Piękne ale mało ma wspólnego ze współczesnością. Trafia ale na podatny grunt czyli rodziców którzy mają słabe doświadczenia ale też mieli inne wzorce i wychowywali się w innych realiach. A obecnie co mamy? Dzieci które żyją w świecie tik toka, które nie mają potrzeby okazywania emocji bo są w jakimś sensie zubożałe, dzieci które wszystko mają, które oczekują, które nie znają znaczenia słowa obowiązek poświęcenie, problem. Dzieci które nie nawiązują przyjaźni ani relacji bo są zamknięte w świecie wirtualnym. Dzieci które uczą się technik manipulacji od małego to co chce to mam mieć nieważne jakim sposobem. Dzieci które nie szanują rodziców, ani dziadków, starszych. Dzieci które wkraczają w dorosłość i nie nadają się ani do pracy ani do tworzenia relacji bo są nastawione jedynie na siebie. Dzieci które idą jedynie na łatwiznę. Dzieci które nie radzą sobie z problemami są słabe psychicznie ale nie przez złe doświadczenia czy traktowanie ale właśnie przez kompletne odwrócenie modelu wychowania przez tych pokrzywdzonych dorosłych rodziców. Dać wszystko, być na każde zawołanie, nie urazić. A jaka jest prawda. Taka że najwięksi ludzie to Ci którzy nie mieli łatwo, którzy coś w swoim życiu przeżyli, którzy nauczyli się pokory bo tak też mogą potem poznać inne uczucia czy szczęścia czy spełnienia, Tak też ludzie uczą się doceniać świat i innych ludzi.
Jaki więc będzie świat tych dzieci- dorosłych za te 10-20 lat? Bardzo samotny. Czy to dobre nie wiem. Czy teoria jest wywrotową - może.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones