PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638}
6,2 5 336
ocen
6,2 10 1 5336
5,3 3
oceny krytyków
Billboard
powrót do forum filmu Billboard

Film z zalozenia jest thrillerem a momentami jest wrecz komiczny ,gra aktorska tez niestety nie powala chociaz Rafal Mackowiak grajacy glowna role naprawde niezly.

użytkownik usunięty
wladekpoz

Witaj!

Mam pytanie czy może widziałeś w całości film ,,Billboard''. Uważam, że film nie jest chory, ma pozytywnych bohaterów takich jak Gąsowski, policjantów, Rosjanki, Mackowiaka i pracowników w firmie zajmującej się marketingiem. Poza Sewerynem rzecz jasna. W filmie jest sporo masek, toporów, kolców, scen z krwią.

Film oczywiście widziałem w całości inaczej nie mógłbym się tutaj wypowiedzieć niestety spotkał mnie duży zawód spodziewałem się
czegoś znacznie lepszego

użytkownik usunięty
wladekpoz

Ja obejrzałem film ,,Billboard'' w 2002 roku, na kasecie wideo. Nie nastawiłem się na coś wielkiego. Byłem jedynie zainteresowany rolą Boguasława Lindy. Nie rozczarowałem się, film jest świetny. Szkoda jedynie, że ścieżka dźwiękowa trochę w tym filmie się zestarzała. Film ma świetny klimat, świetny Paweł Kukiz, Piotr Fronczewski, Bogusław Linda i dobry montaż. Kawł dobrego kina. Rewelacja to jednak nie jest. ,,Kroll'', ,,Psy'' Pasikowskiego są na większym poziomie. Muzyka Lorenca i aktorstwo Marka Kondrata lub Olafa Lubaszenki było nie dopobicia. Jeszcze Cezary Pazura i dobry scenariusz.

użytkownik usunięty

Film ,,Billboard'', film chwilami ostry, chwilami nudny, chwilami trochę śmieszny. Mimo to miał dobre aktorstwo, a niektórzy aktorzy jak w agencji reklamowej je trochę psuli (oczywiście Gąsowski, Mackowiak, Steczkowska byli ok). Muzyka - większośc kawałków dobra, moze ze dwie piosenki na niskim poziomie, ścieżka dźwiekowa ok, ale same piosenki w filmie - nie wiem czy to plus czy nie. Zdjęcia super. Myślę, że czasy teraz są inne i nie kręci się tak. Film poniósł totalną klapę w kinach - 2 tys. widzów w kinie, złe recenzje, swego czasu ja duzo o nim mówiłem i pasjonowałem się nim. W wiedotekach miał średni poziom, przez pierwsze tygodnie był rewelacją. Tyle o tym filmie. Teraz większośc uważa go za chłam, ale uważam, że był od niektórych filmów na lepszym poziomie i teraz i wtedy (od niewielu) i nie było to kompletne dno.

użytkownik usunięty

Mimo wszystko, że film poniósł wielką klapę i obejrzało go jedynie 2.495 osób w całej Polsce - oczywiście trzeba dodać, że film puściło jedynie 27 kin, a po jednej godzinie lub dwóch, ponieważ film film był bardzo mocny na owe czasy i okrutny od lat 18 (puszczany był w pewnych kinach o godzinach: 20:30, 22:30 lub jedynie 22:30), to uważam, że mógłby doczekać się drugiej części. Fanatyk, który nakręciłby ten film może pocieszyć się faktem, że z kolei film był hitem na kasetach wideo i potem po pewnym czasie na płytach DVD (6 miejsce przez 5 tygodni w wypożyczalni Beverly Hills w Warszawie, 6 miejsce przez 5 tygodni w Krakowie w wypożyczalni Beverly Hills w Krakowie i 7 miejsce przez 4 tygodnie w Gdańsku to dobre osiągnięcia). Film dostał nagrodę najgorszego filmu w 1998 roku oraz nagrodę za najlepszy debiut dla reżysera Łukasza Zadrzyńskiego oraz nagrodę dla Rafała Maćkowiaka za najlepszą rolę męską na festiwalu w Kazimierzu Dolnym oraz nagroda publiczności w Krakowie w 1999 roku na festiwalu filmowym Młodych Talentów. To film dyskusyjny, dla jednych nudny, koszmar, dno, dla drugich kino akcji i próba pokazania kina amerykańskiego w polskim niezłym, nie najgorszym wydaniu.

użytkownik usunięty

W filmie ,,Billboard'' osobiście jako reżysera widziałbym Jana Jakuba Kolskiego, Krzysztofa Krauze i Bogusława Lindę.

Jako aktorów widziałbym:

- Kuba - Borys Szyc
- Rosjanka - Roma Gąsiorowska
- Policjant - Przemysław Bluszcz
- Szaleniec - Marian Dziędziel
- Mafioso - Michał Piela
- Dresiarze - Bartosz Obuchowicz, Antoni Pawlicki, Janusz Chabior
- Prostytutki - Olga Frycz, Agnieszka Różańska, Julia Pietrucha
- dodatkowo w filmie: Grażyna Trela, Tadeusz Huk, Tamara Arciuch, Piotr Kozłowski, Łukasz Lewandowski, Sławomir Sulej, Beata Kawka

użytkownik usunięty

Do filmu ,,Billboard 2'' mogliby nagrać muzykę Peja, Hey i Justyna Steczkowska. Zdjęcia mogłaby zrobić Magdalena Górka, ważne, aby powstał z tego dobry horror (pierwszy w Polsce dobry horror - w tym temacie wciąż luka). Oczywiście to moje marzenie, tak jak nakręcenie ,,Kroll 2'', ale od czego są marzenia, a tych komercyjnych filmów ile można ciągle oglądać, wiele osób wciąż tęskni za starym kinem, które już nie wróci na dobre, ale rzadko może się zdarzyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones