PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4357}

Brudny Harry

Dirty Harry
7,7 82 447
ocen
7,7 10 1 82447
7,7 20
ocen krytyków
Brudny Harry
powrót do forum filmu Brudny Harry

Nieco się zawiodłem

użytkownik usunięty

Strasznie głośny tytuł, wysoka ocena na filmweb więc wiadomo, trzeba ten film obejrzeć. Nie powiem klimat ekstra, pan Eastwood również w rolę twardziela wcielił się fenomenalnie i to właściwie dla niego się ogląda ten film, i dla jego kwestii tekstowych.

Ale na litość boską ten seryjny zabójca to jakaś kpina. Przecież złodziej sklepu spożywczego jest sprytniejszy i bardziej przerażający. Koleś nie dość że nieostrożny, to jeszcze kretyn (idzie do szpitala jak gdyby nigdy nic) - kompletne zaprzeczenie seryjnego mordercy który w takich filmach musi być nie do złapania, i u widza budzić strach - jak w "Milczeniu Owiec", czy "Czerwonym Smoku".

Przez to właśnie, że film nie trzymał w napięciu, a antagonista był zwykłą ciotą, to ocena jest jaka jest, choć Eastwood zagrał naprawdę dobrze.

ocenił(a) film na 8

No właśnie, ten seryjny zabójca trochę im nie wyszedł. Ale mimo to film świetny.

ocenił(a) film na 6

Mam podobne odczucia. Nie mogę powiedzieć, że film jest zły, ale świetny też nie. Dla mnie to był od taki film policyjny jakich wiele. A szkoda.

Nie ukrywam, że też oczekiwałem czegoś mocniejszego, ale tak czy inaczej film jest po prosty dobry. Przełomowa klasyka w dwóch słowach.

użytkownik usunięty
adeck92

A co najlepsze w tym filmie było? Jak Harry przemawiał do bandziora mówiąc co myśli - konkretnie zadaje sobie pytanie czy wystrzelił 5 kul czy 6 i reszta tejże genialnej przemowy (której niestety nie pamiętam na pamięć ale pierwszy raz w końcu oglądałem, więc trudno zapamiętać) dodająca smaczku filmowi, niczym cytat z Pisma Świętego przytaczany przez Samuela L Jacksona w Pulp Fiction.

użytkownik usunięty

"Kiedy mężczyzna goni kobietę z nożem rzeźnickim i erekcją, zakładam, że nie zbiera na czerwony krzyż" :D To było najlepsze w tym filmie :P

użytkownik usunięty

A no to też było ekstra. W ogóle niektóre kwestie Eastwooda powalały. Szkoda tylko, że właśnie ten seryjny morderca to jakiś gamoń i przez to film wiele stracił, a potencjał miał bo scenariusz był świetny

ocenił(a) film na 10

Prawdziwi psychole to bardzo często takie niedowartościowane pipki, wiadomo że świat filmu rządzi się innymi prawami, w tym jednak przypadku postawiono na surowy realizm,

użytkownik usunięty

Mam identyczną opinię, ten ciotowaty antagonista obniża ocenę filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones