PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1027}
7,9 71 670
ocen
7,9 10 1 71670
8,5 38
ocen krytyków
Chinatown
powrót do forum filmu Chinatown

nie wiem czemu, ale mam nieodparte wrażenie, że Polanski utożsamił się z Noahem Crossem, ojcem gwałcicielem. wydaje mi się, że ta postać miała kluczowe znaczenie w o 3 lata późniejszym 'incydencie' Polanskiego z trzynastolatką. można zakładać, że Evelyn Cross w momencie gwałtu również miała trzynaście lat, wprawdzie w filmie jej wiek posiadania dziecka wynosi 15 lat, ale można to sobie jakoś przekombinować, poza tym wszystko odbywało się w luksusie, gdzie starsi panowie musieli sobie poużywać. a co wy myślicie na ten temat?

ocenił(a) film na 10
rockie

Nie popadajmy w paranoję. Idąc tym tokiem film miał wpływ także na Nicholsona bo impreza na której miał miejsce wybryk Polańskiego odbywała się w domu Jacka.

ocenił(a) film na 8
Kamileki

a mi się wydaje ze coś w tym jednak jest

ocenił(a) film na 10
ApolloCreed_

Czysty zbieg okoliczności. Nie zapominajmy też, że Polański nie wymyślił sam scenariusza do filmu, tak naprawdę był jedynie tym który wniósł tylko poprawki.

ocenił(a) film na 8
Kamileki

ok, załóżmy, że między tymi wydarzeniami nie ma żadnego związku, za dużo nayczytałam się kryminałów. ale czy w takim razie nie uważasz, że Polanski pokazał jak bardzo jest hipokrytą reżyserując najpierw film z tak brutalnym wątkiem i przedstawiając go w taki sposób, a następnie robiąc prawie to samo w życiu prywatnym?

ocenił(a) film na 10
rockie

Gwałt i to na własnej córce porównujesz do przelotnego seksu z 13 latką (to tak jakby porównać morderstwo z pobiciem)? Poza tym tak jak już wspomniałem, Polański był reżyserem, ale nie twórcą historii filmu więc o hipokryzji nie może być mowy.

ocenił(a) film na 8
Kamileki

nie, porówuję gwałt na nieletniej do gwałtu na nieletniej, a hipokryzją jest to w jaki sposób przedstawił w Chinatown gwałt, co innego byłoby, gdyby pokazanie tej zbrodni było lekkim wykroczeniem.

ocenił(a) film na 10
rockie

To, że matka każe spać córce ze znanym reżyserem nie jest definicją gwałtu prawda? To można nazwać lekką głupotą Romana i nic poza tym.

ocenił(a) film na 8
Kamileki

można to nazwać u p i e r d l i s t w e m .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones