PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1027}
7,9 71 665
ocen
7,9 10 1 71665
8,5 38
ocen krytyków
Chinatown
powrót do forum filmu Chinatown

Klasyki

ocenił(a) film na 7

Jestem ciekaw, czy gdyby powszechnie uznany reżyser jak np. Wajda, del Toro, Nolan, Cuarón
albo Polański nakręcił film, w którym ktoś przez godzinę je śniadanie a na końcu dowiaduje się
że ma raka, to czy też byłby uznany za klasyka. Ludzie pewnie opisywaliby go jako
"Bezkompromisowe pokazanie kruchości i nieprzewidywalności ludzkiego życia. Reżyser
poprzez godzinne kręcenie miski płatków śniadaniowych i nagłym deus ex machina
uświadamia, że tak tragiczne wieści mogą dotrzeć do każdego z nas." Albo jeszcze lepiej, gdyby
zrobili po prostu g**no, to zapewne chwaliłoby się oszczędność przekazu i nie upiększanie
rzeczywistości. Przyjdzie taki yntelygentny krytyk któremu ktoś powie że to klasyk, a potem z każdej
wady zrobi zaletę, nazwie film arcydziełem i zastanowi się jakim cudem komuś mógł się nie
podobać. Ten konkretny film był niezły i momentami naprawdę mądry, ale raczej nie zasługuje
na aż takie rozpływanie się nad nim.

ocenił(a) film na 5
banan_w_betonie

Niestety gdy film zyska miano 'klasyka', to istnieje dziwne przekonanie, że każdy musi je docenić i wszystkim musi się podobać.

siaqo

A gdy się nie spodoba, to osoba która oceniła film zbyt nisko, zostaje ostro skrytykowana, obrażana mianem "idioty", "gimnazjalisty", "fana Zmierzchu", "głupim tępakiem, który nie powinien oceniać filmu bo to, że dał mu niską ocenę znaczy, że nie zrozumiał przesłania". Następnie dokonuje się na delikwencie mentalnych morderstw.

ocenił(a) film na 9
banan_w_betonie

Zapewne masz niestety rację, ale tak z drugiej strony jak na to patrzeć to wyobraź sobie, że dialogi by napisał Tarantino , scenariusz Scorsese ,a kadry nakręcił Fincher, do tego główną rolę zagrałby ktoś z trójki: Pacino, De Niro, Nicholson. Wtedy myślę, że z takiego g*wna stworzyliby coś wybitnego, ale wracając do głównego wątku to tak już niestety jest, mi też wiele "klasyki" kina nie podobała, przykład "Łowca Jeleni", ale muszę przyznać, że większość uważana za klasykę kina jest naprawdę wybitna i ciężko jest wystawić niższą ocenę od 7, szczególnie takim filmom jak np. "Ojciec Chrzestny" , "Skazani na Shawshank" , "American Beauty" czy "Pulp Fiction".

ocenił(a) film na 8
kicper25

Może i klasyk ale jak dla mnie strasznie się dłuży i człowiek tylko czeka aż coś się zacznie dziać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones