PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=860225}

Czego nauczyła mnie ośmiornica

My Octopus Teacher
7,8 24 156
ocen
7,8 10 1 24156
7,3 18
ocen krytyków
Czego nauczyła mnie ośmiornica
powrót do forum filmu Czego nauczyła mnie ośmiornica

Polecam dokument

ocenił(a) film na 8

Historia nietypowej przyjaźni ciepiącego na depresję filmowca i ośmiornicy zamieszkującej południowoafrykański las listownic (wodorostów). Zaciekawianie filmowca nurkującego tylko z akwalungiem i kamerą powoli przeradza się w fascynację- przyjaźń z głowonogiem. Okazuje się iż głowonogi- odmiernice nie ustępują inteligencja psom czy kotem, co doskonale widać na kadrach filmu.Początkowo nieufne zwierzę umyka przed zaciekawionym nurkiem-filmowcem by powoli zacząć w jego obecności normalne życie na nawet dawać się dotykać, Filmowiec towarzyszy zwierzęciu od dorosłości, przez, kryzysowa sytuacje, kiedy ośmiornica zostaje ranna aż po dzień jej śmieci,kiedy odchowa swoje potomstwo/ Filmowi towarzyszy narracja filmowca, który pod wpływem codziennych wydarzeń pod wodą wychodzi z własnego kryzysu osobowości, a jednocześnie odkrywa mało znane aspekty życia ośmiornicy, zazwyczaj prowadzącej samotny tryb życia .

ocenił(a) film na 8
boundless

Trafny opis. Mam jednak dwie uwagi. Filmowiec nurkuje bez akwalungu a potomstwo rodzi się już osierocone więc ośmiornica umiera za nim odchowa swoje potomstwo.

ocenił(a) film na 9
boundless

Ciężko to się czyta. I błędy rzeczowe i stylistyczne a nawet ortograf

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones