PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36365}

Duża ryba

Big Fish
7,6 103 339
ocen
7,6 10 1 103339
7,1 27
ocen krytyków
Duża ryba
powrót do forum filmu Duża ryba

Piękny. 

ocenił(a) film na 8

Po niemrawym, nazwijmy to po szkolnemu, "wstępie" nie spodziewałem się wiele po "rozwinięciu" i "zakończeniu". Cieszy mnie to, jak bardzo się myliłem. Magiczny klimat oraz coraz to nowsze postaci i miejsca w pełnym zawiłości świecie opowieści głównego bohatera urzekły mnie do cna. Wszystko jest ważne, wszystko powiązane, wszystko tak samo zmyślone, jak i prawdziwe. Poczułem się jak dziecko wciągnięte przez rodzica w świat baśni, dokładnie tak, jak filmowy Will. Muzyka wspaniale podkreśla obraz, aktorzy doskonale odgrywają swoje role (Ewan dał z siebie wszystko, zagrał postać w taki sposób, jakby faktycznie był częścią opowiadania i mówił swoje kwestie ustami opowiadającego)... Czegóż więcej chcieć? Może odrobiny magii? Tej jest tutaj pod dostatkiem.
Tak pięknego zakończenia dawno nie widziałem. Wzruszające, budujące i z przesłaniem.
Jedno z najlepszych dzieł Burtona. Polecam.
10/10 bez wyrzutów sumienia.

ocenił(a) film na 9
Szutter

dokładnie! I to ta magia doprowadza do tego, że jesteśmy filmem autentycznie zauroczeni :) Ja zostałam całkowicie "wessana" do fantastycznego świata Edwarda Blooma! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones