PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36365}

Duża ryba

Big Fish
7,6 103 339
ocen
7,6 10 1 103339
7,1 27
ocen krytyków
Duża ryba
powrót do forum filmu Duża ryba

Przy końcu padają słowa "Człowiek tak długo snuje opowieści, że w końcu się nimi staje. Te historie żyją gdy jego już zabraknie. Dzięki temu człowiek staje się nieśmiertelny".

Tak sobie myślę, że Burton stał się właśnie takimi opowieściami, produkcjami, które stworzył. Nawet gdy go już zabraknie, będzie on ciągle żywy w swoich bajecznych filmach oraz w umysłach ludzi, którzy je oglądają :)

użytkownik usunięty
XxXxxEVeRaxxXxX

Oj, tak. To piękny cytat. I myślę, że w znakomity sposób został rozszyfrowany przez Ciebie. :)

ocenił(a) film na 7

Dziękuję. Cieszę się, że tak twierdzisz :)

ocenił(a) film na 8
XxXxxEVeRaxxXxX

to samo pomyślałam ;) jednak mam nadzieję, że nie było to powiedziane w tym kontekście - odrobina skromności nie zaszkodzi nawet znakomitemu Panu Timowi.
Film niezwykle refleksyjny - jak na Burtona spokojny i odrobinę za bardzo się dłużył, ale mimo tego 8/10 i serduszko.
Nie trudno mnie poruszyć, płaczę właściwie na każdym filmie, ale końcówka tego - moment gdy niósł Ojca do rzeki, jak i pogrzeb - wywołały u mnie prawdziwą histerię.

ocenił(a) film na 8
pigandworm

też myślę, że cytat idealnie pasuje do Burtona :) A co do końcówki - wywołał u mnie taką samą reakcję, po prostu nie sposób było powstrzymać wzruszenie, kiedy tak bardzo zżyłam się z tą historią :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones