PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5319}

Dzwonnik z Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame
7,4 74 667
ocen
7,4 10 1 74667
7,4 10
ocen krytyków
Dzwonnik z Notre Dame
powrót do forum filmu Dzwonnik z Notre Dame

1. Król Lew
2. Mała Syrenka
3. Dzwonnik z Notre Dame
4. Mulan
5. Piękna i Bestia
wg mnie

minamurray

1. Król Lew. Kocham ją. <3
2. Dzwonnik z Notre Dame.
3. Herkules.
4. Mała Syrenka.
5. Zakochany Kundel.

Ogolnie rzecz biorąc wszystkie są niesamowite i wszystkie sa moimi ulubionymi bajkami. ;) <3 Chyba juz do konca zycia je zapamietam i napewno bede puszcze je swoim dzieciom . ;) hah.

minamurray

1. Król Lew
2. Mój Brat Niedźwiedź
3. Pocahontas
4. Piękna i Bestia
5. Piorun

ocenił(a) film na 7
minamurray

1.Piękna i Bestia <3
2.Pocahontas
3.Mała Syrenka
4.Król Lew
5.Tarzan
(Pierwsze miejsce celowo, reszta pomieszana. ;))

Megara

1.Mulan
2.Hercules
3.Król Lew
4.Dzwonnik z Notre Dame
5.Pocahontas

Ale ogólnie wszystkie produkcje Disneya z lat 90' były genialne!

ocenił(a) film na 10
minamurray

Według mnie:
1.Pocahontas
2.Piękna i Bestia
3.Dzwonnik z Notre Dame
4.Mulan
5.Mała Syrenka

ocenił(a) film na 10
minamurray

Nigdy nie lubiłam bajek o księżniczkach, Arielka zawsze mnie wkurzała. A i reszta księżniczek okazała się dość płytka- przynajmiej jak dla mnie.
mój ranking to:
1. Król Lew - bo pięknie opowiada o dumie, odwadze, poczuciu własnej tożsamości, dorastaniu - piękny klasyk.
2.Pocahontas - bo pokazuje jak uprzedzenia są krzywdzące, jak walka o bogactwo jest płytka, jaki świat jest piękny i nie złoto stanowi jego wartość ,itd.
3.Dzwonnik z Notre Dame - że w każdym z nas drzemie człowiek, brzydki nie brzydki, każdy ma serce bijące. Hipokryzja, pożądanie i okrucieństwo wobec odmieńców. No i znowu tolerancja.
4. Mulan - bardzo podoba mi się za propagowanie kobiecej waleczności i dumy. Że z dziewczyny też może być twarda sztuka, że potrafi walczyć, poświęcić się dla rodziny i dla kraju, nawet w sytuacji gdy wszyscy się plecami odwracają od niej.
5.Tarzan. - o bezwarunkowej miłości i odnalezieniu się w dżungli, ale podoba mi się też ta dżunglowa egzotyka, historia Tarzana.

ocenił(a) film na 9
minamurray

1. Król Lew (wzruszająca bajka, której tytuł jest synonimem mojego dzieciństwa)
2. Pocahontas (niesamowita opowieść o miłości łączącej różne rasy, o tolerancji, poznawaniu tego, co nieznane i o zgubnym dążeniu do wzbogacenia się)
3. Tarzan (piękna opowieść o odmienności, życiu w dżungli i miłości ponad wszystko)
4. Nowe szaty króla (za niesamowity humor)
5. Dzwonnik z Notre Dame (niezwykle poruszająca historia odmieńca, który, choć brzydki był z zewnątrz, to piękny w środku. Opowieść o tym, jak człowiek może zniszczyć i upodlić drugiego człowieka i o tym, że jedna życzliwa dłoń może temu samemu człowiekowi pomóc odbić się od dna)

Kolejność przypadkowa (poza Królem Lwem), bo większość bajek Disney'a jest u mnie na pierwszym miejscu.

ocenił(a) film na 8
rocketqueen

1 Król Lew
2 Mulan
3 Zakochany Kundel
4 Dzwonnik z Notre Dame
5 Tarzan

kruzi16

1.Piekna i bestia
2.Dzwonnik z Notre Dame
3.Mulan
4.Mala Syrenka
5.Krol Lew

ocenił(a) film na 9
agucha90

1. Piękna i Bestia
2. Mała Syrenka
3. Aladdin
4. Dzwonnik z Notre Dame
5. Planeta skarbów

minamurray

1.Piękna i Bestia
2.Dzwonnik z Notre Dane
3. Aladyn
4. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
5. Zaplątani
W przeciwieństwie do was mi Król Lew nigdy nie dostarczył tylu wrażeń.

ocenił(a) film na 9
bartekbasista

ooo wreszcie ktoś ma podobny podejście co do "Krola Lwa" co ja :) każdy zawsze wymieniał go w ulubionych i w większości przypadków był on na pierwszym miejscu. Ja "Króla Lwa" lubię, ale... :) Inne bajki lubię bardziej. Nawet scena śmierci Mufasy mnie aż tak nie rusza.

Tinkerbell_88

Ja zawsze lubiłam tą bajkę, ale też bez przesady.
1. Alicja w Krainie Czarów (mówię oczywiście o starej, tej z lat 50-tych)
2. Mulan
3. Piękna i Bestia
4. Pocahontas
5. Mój Brat Niedźwiedź

ocenił(a) film na 8
minamurray

1. oczywiście Król Lew <3
Mulan, Pocahontas, Piękna i Bestia, Herkules i Mała Syrenka, Dzwonnik z Notre Dame ;) kolejność dowolna
no i Księżniczka i Żaba też była niezła :)

a do najgorszych należą oczywiści wszelkiego rodzaju kontynuacje klasycznych bajek. zazwyczaj steram się ich nie oglądać, bo po zobaczeniu kilku automatycznie tracę chęć na inne kontynuacje. no może Król Lew 2 był fajny (no doobra jak to król lew bardzo mi się podobał ;p) ale 3 to już była naciągana przesada.

ocenił(a) film na 8
stokrotka12

a do ulubionych to jeszcze alladyn ;) jego kontynuacje tez nie najgorsze, w końcu to jeszcze czasy "starego" disneya...

stokrotka12

1.shrek 2.shrek 2 3.tarzan 4.alladin 5.mulan 6.zaplątani 7.zakochany kundel 8.mój brat niedźwiedź 9.dzwonnik z notre dame 10.kopciuszek

ocenił(a) film na 7
kacper koterba

Shrek nie jest Disney'a. Moje to:
1. Nowe szaty króla
2. Herkules
3. Piękna i bestia
4. Dzwonnik z Notre Dame
5. Mała syrenka

użytkownik usunięty
Alex2422

1 Dzwonnik ... Za przepiekną muzykę ,oprawe opowiedzianą historie i według mnie zaraz po królu kusko Quasi to najlepsza postać Disneya
2 Król Lew chyba nie trzeba tłumaczyć
3 Nowe Szaty Króla Humor i jeszcze raz humor
4 Kubuś Puchatek , jedna z moich ulubionych bajek z dzieciństwa sentyment dalej to Tarzan , dlmateńczyki alladyn według mnie najgorszy film disneya to mój brat niedzwiedz

ocenił(a) film na 9
minamurray

Ja oglądałam prawie wszystkie w dzieciństwie, a to mój osobisty ranking odświeżonych w tym roku, kiedy niestety już dzieckiem nie jestem i wyciągnęłam z tych bajek zupełnie inne treści :
1. Dzwonnik z Notre Dame
2. Piękna i bestia
3. Zakochany kundel
4. Król lew
5. Pocahontaz
6. Aladyn
7. Dumbo
8. Bambi
9. Odlot [ nowa z pixarem ]
10. Herkules
11. Mulan
12. Kopciuszek

martaem1

1. Dzwonnik z Notre Dame
2. Pocahontas
3. Pocahontas 2 (ale to z sentymentu do Meeko) :)
4. Aladyn
5. Śpiąca królewna

To te, które uważam za najlepsze, aczkolwiek ogromny sentyment mam jeszcze do filmowej wersji 101 dalmatyńczyków i do Zaczarowanej ;)

minamurray

A u mnie jest tak ;)
1. Król Lew
2. Piękna i Bestia
3. Tarzan
4. Dzwonnik z Notre Dame
5. Kubuś Puchatek
6. Pocahontas
7. Herkules

Z każdą z tych bajek mam niesamowite wspomnienia z dzieciństwa. Na tych bajkach (no nie tylko tych, bo większości Disney'a) się wychowałam, z nich się uczyłam.
Teraz jak już nie jestem dzieckiem, to dostrzegam w nich większą głębie niż kiedyś. Jest mi strasznie przykro, że teraz dzieciaki oglądają bajki pełne przemocy, "świetnego" amerykańskiego slangu i nie ma w nich prawie żadnych wartości.

ocenił(a) film na 10
julciczka

1.Pocahonts-arcydzieło wg mnie

2.Dzwonnik- mroczny klimat,cudowny scenariusz(nawet fajnie,że nie powiesili Esmeraldy jak w książce) ,cudowna postać sędzi Frolla,który ma problemy psychiczne(kocham takie postaci).Za dziecka lubiłam dzwonnika bardziej niż Pocahontas

3.Piękna i Bestia-płakałąm na zakończenie,a postać Bestii niesamowicie mi się podoba.Zaraz po Pocahontas bajka niesie najpiękniejsze przesłanie..

4.Herkules-Herkules za dobre serce,Hades (nie potrafię opisać dlaczego tak bardzo mi się podoba,chyba za zły charakter i złe serce :)

5.Mała Syrenka!- być może przez muzykę ,ale zawsze wzruszam się na Arielce :( a gdy byłam mała też chciałam być syreną i pływać z wielorybami więc większość przez sentyment do czerwonowłosej...

6.Mulan- .. :)

7.Aladyn- w arabską noooocccc (Bardzo u mnie zapunktował klimat bajki.Taki egzotyczny,tajemniczy <3

8.Kubuś Puchatek-za jego słodki brzuszek,żarciki i miłość do miodku .Kocham Cię Puchatku.

nigdy nie poruszał mnie Kopciuszek,Śpiąca Królewna ani Królewna Śnieżka(choć w tej bajce podziwiam kreskę,postać śnieżki i złą królową która zmienia się w wiedźmę).Nie wzruszał mnie też Król Lew ani Dumbo czy Bambi(bambi może trochę,ale był dla mnie nudny przez większosć czasu) .Całkiem wporządku jest Alicja w Krainie Czarów ,ale nie dla mnie, Pinokio całkiem okej,jest pare fajnych jak dla mnie momentów ale napewo nie zalicze do ulubionych czy najlepszych tak samo nie bierze mnie zakochany kundel.

Najbardziej nie przepadam za komputerowymi animacjami disneya i w ogóle.Z wyjątkiem Shreka.

To po prostu nie 5to samo co rysunkowe klasyki ...Tęsknie za tamtymi czasami ,tęsknie za dawnym cartoon network i przysiegłam sobie,że jeśli kiedyś będę miała dziecko nie będe karmić go głupotą,ale pokażę mu wszystkie cudowne klasyki disneya.

:(:(

alexa_b

@alexa_b : Super, dzieki za spojler dt. ksiazki ''Katedra Marii Panny w Paryżu''.

ocenił(a) film na 10
agucha90

No rzeczywiście.przecież to,że esmeralda została powieszona wiedzą nawet Ci ,którzy nie przeczytali książki.
W każdym razie wybacz.

alexa_b

Widocznie nie wszyscy:)

julciczka

+do ze***stości za wspomnienie o Kubusiu Puchatku x3 jako pierwsza o nim wspomniałaś^^
Ja swojej listy nie jestem w stanie stworzyć za dużo mam bajek na 1 miejsce ale na pewno jest tam Puchatek!

ocenił(a) film na 10
minamurray

1. Król Lew 2 (tak 2) i Dzwonnik... - Jak ja je uwielbiam! TLK2 może wydawać się nie tak dobry jak 1 ale wprost uwielbiam! Dzwonnik nie dawno oglądałam ale za 2 razem był jeszcze lepszy.
2. Król Lew i Aladyn - To jest coś ^^. TLK to wzruszający klasyk ale jednak 2 wymiata. A Aladyna zaczęłam uwielbiać kiedy tylko raz zobaczyłam.
3. Piorun - Jeden z nowszych ale go uwielbiam.
4. 101 Dalmatyńczyków - Niech żyją łaciate filmy! Ach no i Cruella... Jedyny "złol" Disney'a który mnie przeraża.
5. Zakochany Kundel 2 - Jedynka trochę przynudza ale 2 jest świetna ;).

Tak na serio to mam 9 ulubionych filmów Disney'a ale wymagania jak wymagania :P.

minamurray

Ja bym podała
1. Król Lew
2.Quazimodo
3.Zaplątani
4.Tarzan
5. Herkules

5 ulubionych bajek Disneya. Ale Quazimodo jest..smutny. I rzadko go oglądam, niegłupia bajka, zresztą jak wszystkie bajki od Disneya.

użytkownik usunięty
minamurray

ja najbardziej lubię takie filmy (kolejnością się nie sugerujcie, bo te wszystkie filmy uwielbiam jednakowo) :
Herkules, Tarzan, Fineasz i Ferb: podróż w drugim wymiarze, Mała syrenka, Małą syrenka 2, Mała syrenka 3, Pocahontas, Aladyn, Aladyn 2, Aladyn 3, Dzwonnik z Notre Dame, Mulan, Mulan 2, Król lew, Król lew 2, Królewna Śnieżka, Śpiąca królewna, Kopciuszek, Kopciuszek 3, Zakochany kundel, Zakochany kundel 2, Zaplątani, księżniczka i żaba, Mój brat niedźwiedź, Mój brat nieźwiedź 2, Zaczarowana

ocenił(a) film na 10
minamurray

1. Król Lew
2. Piękna i Bestia
3. Pocahontas
4. Dzwonnik z Notre Dame
5.Mulan
jeśli iść dalej to:
6. Tarzan
7.Mała Syrenka
8. Alladyn
9. Hercules
10. 101 dalmatyńczyków

Generalnie nie przepadałam za Królewną Śnieżką, Śpiącą królewną i Kopciuszkiem wersje książkowe o wiele ciekawsze, ale też jak wiadomo bardziej brutalne. Np. w kopciuszku pamiętam jak jedna z wrednych sióstr za namową matki obcięła palec, a druga piętę, żeby wcisnąć stopę w bucik^^ Po za tym pamiętam, że kopciuszek chodził na bal aż 3 razy, a Śnieżka za nim ugryzła zatrute jabłko od czarownicy to ta najpierw dostała od niej zatruty grzebyk a potem pasek, który ścisnął jej talie tak mocno, że nie m0ogła oddychać. Eh fajnie było być dzieckiem :D
pozdrawiam ^^

ocenił(a) film na 8
chanelk-a

1. Król Lew
2. Dzwonnik z Notre Dame
3. Piękna i bestia
4. Zakochany kundel
5. Tarzan/Mulan

ocenił(a) film na 8
minamurray

1. Król Lew
2.Pocahontas
3.Kubuś Puchatek
4. Mulan
5.Tarzan
Na Dzwonniku z Notre Dame strasznie płakałam jako dziecko bo było mi go żal^^

ocenił(a) film na 9
minamurray

1.Mała Syrenka- absolutnie i bezkonkurencyjnie
2. Herkules
3. Król lew
4. Pocahontas
5.Dzwonnik
następna byłaby Księga Dżungli, chyba nikt wcześniej o niej nie wspomniał a według mnie jest naprawdę dobra ;)

ocenił(a) film na 9
minamurray

A no i Zaplątani też bardzo mi się podobali, ale to już nie ten sentyment.

ocenił(a) film na 9
minamurray

1.Tarzan
2. Herkules
3. Pocahontas
te trzy wyżej wymionione na pewno ale z resztą... łatwiej powiedzieć których nie lubię :)

ocenił(a) film na 7
minamurray

1. Król lew
2. Mój brat niedźwiedź
3. Mulan
4. Zaplątani
5. Alladyn
:D

alex_67

1. Robin Hood - pokazuje, że pieniądze nie są najważniejsze
2. Dzwonnik z Notre Dame - pokazuje, że wygląd to nie wszsytko
3. Pocahontas - pokazuje do czego doprowadza wojna
4. Mulan - pokazuje, że kobieta nie jest płcią słabą
5. 101 dalmatyńczyków - Cruella ♥

użytkownik usunięty
minamurray

1. Król Lew
2. Piękna i Bestia
3. Śpiąca Królewna
4. Pocahontas
5. Dzwonnik z Notre Dame

i wiele, wiele innych, np. 'Mój brat niedźwiedź', 'Herkules', 'Mała Syrenka', 'Bambi', 'Bernard i Bianka'... itd. itd. :)

ocenił(a) film na 10
minamurray

Dzwonnik z Notre Dame to obok Króla Lwa najlepsza bajka jaką widziałem. Obie są z czasów mojego dzieciństwa (mam 28 lat) i powiem, że do nich, ale i do innych bajek Disneya, bardzo chętnie wracam. Powiem nawet, że teraz robią na mnie być może nawet jeszcze większe wrażenie, niż kiedyś :)
Na trzecim miejscu wpisałbym chyba Małą Syrenkę, a dalej Piękną i Bestię i Alladyna, ale jak obejrzę (przypomnę sobie) jeszcze inne bajki, to pewnie ta klasyfikacja ulegnie zmianie ;)

użytkownik usunięty
minamurray

Król Lew, Piękna i Bestia, Mała Syrenka i cała reszta za nimi:)

ocenił(a) film na 10
minamurray

1. Król Lew
2 Pocahontas
3 Dzwonnik z Notre Damme
4 Mulan
5 Mój Brat Niedźwiedź
6 Tarzan :P

Mała Syrenka wiecznie grała mi na Nerwach, ja generalnie nie przepadałam za "księżniczkami" od Disney'a.

ocenił(a) film na 8
minamurray

1. Fantazja
2. Król Lew
3. Piotruś Pan
4. Piękna i Bestia
5. Aladyn

"Dzwonnik..." będzie gdzieś na 6 lub 7 miejscu.

W sumie trochę szkoda, że tyle osób skupia się na filmach z lat 90., zapominając o filmach powstałych za życia Walta Disneya. A przecież w latach 30., 40. i 50. też powstało wiele bardzo wartościowych animacji.

minamurray

bardzo dużo lubiłem więc trudno będzie mi wybrać piątkę , ale trudno.
Oto moje typy;
1.Lis i Pies - wzruszający i pokazujący wartość jaką jest przyjaźń.
2.Pocahontas- bo ma morał , świetną muzykę i animację.
3.Mała Syrenka - zawsze bardzo lubiłem Ariel.
4.Kraina Lodu - uśmiałem się na Olafie i podobały mi się piosenki.
5.Piękna i Bestia oraz Kubuś Puchatek - ,,Piękna i Bestia'' za przesłanie a Kubuś za to , że zawsze przyjemnie mi się go oglądało.

resztę też bardzo lubię , ale cóż. jak 5 to 5.

minamurray

1. Dzwonnik z Notre Dame
2. Kraina lodu
3. Pocahontas
4. Król lew
5. Mulan

i wiele wiele innych...

minamurray

Podobna jest moja lista:

1.Król Lew
2.Kraina Lodu
3.Dzwonnik z Notre Dame
4.Piękna i Bestia
5.Mulan

no i dalej Mała Syrenka, Zakochany Kundel, 101 dalmatyńczyków, Kopciuszek, Śpiąca Królewna.

silvia_slonce16

O nie, jak mogłam zapomnieć o Pocahontas! Ona powinna być na 3, a Dzwonnik na 4 w takim razie. Boże, jaki ciężki wybór. :P

minamurray

1.Król Lew
2.Pocahontas
3.Dzwonnik z Notre Dame
4.Mulan
5.Alladyn i Król Złodziei

w zasadzie Pocahontas powinna znaleźć się ex aquo z Królem Lwem bo to są moje dwie najukochańsze bajki Disneya ;> a z tych nowszych bajek Disney'a na wyróżnienie zasługują wg. mnie "Zaplątani" i "Księżniczka i żaba"

isobel

1. Pocahontas/ Dzwonnik z Notre Dame- za przesłanie, w Pocahontas to że nie warto walczyć ze sobą, zwłaszcza z płytkich pobudek o pieniądze, a w dzwonniku z Notre Dame, żeby nie oceniać ludzi po wyglądzie i każdy ma swoje uczucia oraz że kocha ten, który widzi wszystko w drugiej osobie: nie tylko jej wygląd czy tylko charakter, ale wszystko kim ta osoba jest. Oczywiście piosenki były cudne.
2. Król Lew- świetny klimat, przesłanie, po prostu klasyk :). Wspaniałe piosenki, kilka słówek w innym języku można było poznać, kilka śmiesznych momentów i mnóstwo smutnych i wzruszających.
3. Piękna i Bestia- przesłanie że wygląd się nie liczy, tylko ważniejszy jest charakter ;). Ogólnie piękna bajka, piękne kolory i piosenki.
4. Mulan :)- pokazuje że kobieta też może mieć jaja i nie jest wcale słaba i może walczyć o siebie :)
5. Alladyn/ 101 dalmatyńczyków :). Alladyn za świetny klimat i piosenki a 101 dalmatyńczyków za humor, uwielbiam psy i świetny czarny charakter który można znienawidzić :).

Z tych nowszych to Kraina Lodu i Zaplątani przypadł mi do gustu, też dlatego że dla mnie liczy się przesłanie w filmie i to żeby było śmiesznie i wzruszająco i można było bajkę oglądać bez końca. Za czasów dzieciństwa podobała mi się też Calineczka oraz Pinokio :).

ocenił(a) film na 5
minamurray

1. Lis i pies
2. Mój brat niedźwiedź
3.Bambi
4.Kopciuszek
5.Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków

ocenił(a) film na 5
minamurray

1. Lis i pies
2. Robin Hood (animacja z lat 70-tych)
3. Bambi
4. Kopciuszek
5. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Jak dla mnie to Piękna i Bestia, Mała Syrenka, Mulan zasługują na 7, Król Lew na 6 a Dzwonnik z Notre Dame to 5

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones