PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=444400}
6,6 33 136
ocen
6,6 10 1 33136
6,5 8
ocen krytyków
Eden Lake
powrót do forum filmu Eden Lake

Ja po tym filmie profilaktycznie złamałem swojemu dziecku rękę, żeby wiedział kto tu rządzi;)

Ivan_The_Maskarator

to wrzuć Funny Games,, jest szansa, że wytępisz nastolatków .

ocenił(a) film na 4
piciu6

Oba kiczowate. Moim zdaniem to tylko zwykłe żerowanie na najniższych instynktach(bez urazy)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Movie_Crash_Man

Kłótnia z internetowym człowieczkiem,któremu nie można rozjebać nieobciążonego geniuszem łba na betonie nie ma najmniejszego sensu. Dlatego powiem:wyp.....przyjebie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Aż mnie zaciekawiło co ten srash man tu nawypisywał... ;)

ocenił(a) film na 4
xxadrianxx

A już nie pamiętam, ale to był chyba jeden jedyny raz w mojej filmwebowej karierze, kiedy tak na kogoś pojechałem xd Nigdy więcej nie dałem się sprowokować internetowym trollom. Co ciekawe filmweb zablokował jego wpisy a moje zostawił. A to ciekawostka :)

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Haha no fakt, na jakieś zestawienie głowy z betonem sobie pozwoliłeś haha może masz wtyki ;)))

ocenił(a) film na 4
Movie_Crash_Man

Byłoby miło,gdybyś nie odpisywał/ła. Ewentualnie walnij sobie jakąś ripostę w celu dowartościowania się,tak żeby jednak ostatnie słowo należało do ciebie i więcej nie mam zamiaru zajmować się takimi bredniami,cokolwiek odpowiesz. Bywaj,internetowy rozbójniku

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

Sam się dżyngnij pierdzi=drucie.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Jak mu się film nie podoba,to nie oznacza,że musisz go wytępić,bo każdy ma inny gust ;)

ocenił(a) film na 10
Milka124

JA NIE MAM GUST

ocenił(a) film na 3
Ivan_The_Maskarator

Wspaniała postawa! Tego dokładnie oczekiwał reżyser :)

ocenił(a) film na 1
Ivan_The_Maskarator

Beznadziejny film! Jestem zdziwiona tak wysoką oceną. Nie zasługuje nawet na dwa. Mega przewidywalny, bohaterowie popełniali mnóstwo (!) błędów, np. nie brali noża, nagle rzucili przedmiot którym się bronili i sobie uciekali bez niego (po co, przecież tylko gonią mnie dzieci, które chcą mnie zabić a wcześniej mnie pocięły), główna bohaterka chowa się w najbardziej widocznych (!!!) miejscach w całym lesie, jak ich podpalają to pali się tylko koleś a ona spokojnie czeka aż przepali się lina. Albo ta sytuacja z telefonem... Co za debilizm, reżyser chyba ma nas za idiotów... Najgorszy film jaki ostatnio widziałam.

ocenił(a) film na 9
Asteria

Oczywiście, że popełniali błędy, ponieważ byli tylko wystraszonymi ludźmi w obcej dla nich sytuacji. Jeśli Ty byś na ich miejscu zachowała bezbłędną logikę i zdrowy rozsądek to gratuluje, ale nie ma co się dziwić, że bohaterowie byli słabsi psychicznie.

ocenił(a) film na 1
pani_sroka

Słabi psychicznie to mało powiedziane. Na pewno popełniałabym błędy, jednak oni popełnili chyba wszystkie z możliwych błędów. Zwłaszcza wyrzucanie broni bez powodu wiedząc, że goni cię ktoś kto chce cię zabić. Gratuluję logiki reżysera...

ocenił(a) film na 1
pani_sroka

Poza tym moja ocena (bardzo niska, najniższa...) wynika też z bardzo słabo nakręconych scen: m.in. jak dzieciak ugodził faceta nożem w twarz (zobacz jak ta scena beznadziejnie wygląda), jak podpalił się tylko koleś a ona nie (?), jak koleś nie zareagował w scenie gdy dzieciaki obrażały jego dziewczynę i jeden pokazał jej swoje przyrodzenie.

To po prostu bardzo słabiutki i głupi film.

ocenił(a) film na 7
Asteria

A Ty bys wchodzila w dyskusje z grupa glupich i agresywnych nastolatkow? I w sytuacji, gdy chce ktos Cie zabic zachowala zupelnie zimna krew w srodku lasu. Pogratulowac tylko. Typowy z Ciebie Polak z pilotem w reku, ktory tylko marudzi "tak powinni to zrobic"..

ocenił(a) film na 1
Kolorowanka123

o nie wiem czy "typowy Polak z pilotem w reku, ktory tylko marudzi "tak powinni to zrobic". Po prostu ich niemalże wszystkie działania były tak głupie, że aż nie dało się tego oglądać. Jak zaczynasz kibicować "tym złym" to znaczy, że film jest już bardzo kiepski. Widziałam bardzo dużo tego typu filmów i rozumiem, że bohaterowie nie zawsze działają racjonalnie ale ci wydawali się w ogóle nie mieć mózgu. Ogólnie słabiutkie kino to i słaba ocena...

ocenił(a) film na 7
Asteria

Ja tam widziałam dziesiątki gorszych filmów z tego gatunku, dlatego tak nerwowo zareagowałam, bo przy innych bohaterach, to ci radzili sobie nie najgorzej :D Zakończenie mi się podobało, nie przesłodzili.. :D Rozumiem, że film się nie podobał, ale 1 to chyba za niska ocena.

ocenił(a) film na 1
Kolorowanka123

Fakt, jest dużo gorszych filmów, ale ten był naprawdę bardzo zły. Chodzi o wykonanie pod względem technicznym, grę aktorów, cały scenariusz, wiele absurdalnych sytuacji... Nie zasługuje na więcej niż 3, a dałam 1 bo wg mnie ocena "6,7" na Filmwebie jest zbyt wygórowana ;)

Asteria

Myślałam, że ocena na filmwebie ma być średnią rzeczywistych ocen widzów. Sztuczne zawyżanie czy za zaniżanie oceny, bo "moim zdaniem nie tak powinno być", przeczy założeniom tych ocen.

Chcesz mówić ludziom, co powinni oglądać? Dajże zdecydować.

A moim zdaniem film mocny. Przerysowany, owszem, a jednak... prawdziwy. Zaczyna się przecież od dręczenia zwierząt, bicia słabszych, okradania, a końca nie ma.

ocenił(a) film na 8
Kluska_Wietnamska

dekładnie. tacy bywają właśnie zwyrole w UK, ale i u nas. patologia zrodzona z patologii. Doskonała rola tego ich lidera. Mógłbym go lać bez końca, takie wywoływał we mnie emocje.tę mendę z telefonem też, najgorsze ludzkie ścierwo... Ale w UK czy Irlandii jak takiego małoletniego śmiecia dotkniesz to masz kłopoty. Nie miałem na szczęście potrzeby się przekonywać.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Moim zdaniem wlasnie zachowania bohaterow byly realistyczne i wcale nie takie glupie. Kobieta byla blisko uratowania sie. Moim zdaniem miala wiele sprytu. No ok, na pewno popelnila tez bledy, ale moim zdaniem nie jakies wielkie i praktycznie kazdy inny thriller zawiera duzo wiecej bledow bohaterow, tutaj jest to moim zdaniem na normalnym poziomie. Wielu ludzi w panice popelniloby wiecej bledow niz bogaterowie, ja pewnie tez i nie wstydze sie tego. To sa emocje i nie zrobi sie wszystkiego tak jak trzeba. A i tak tutaj jest moim zdaniem sporo realizmu wlasnie dzieki bardzo dobremu aktorstwu, pokazaniu, ze nimi nikt sie nie zajmuje, mysla, ze moga wszystko. No i tak powoli nakreca sie ta spirala. Tacy mlodzi tak zle wychowani ludzie naprawde bywaja agresywni kazdy wie i w pewnych okolicznosciach moga byc tak okrutni. Oni w emocjach juz nie kontroluja sie. Uwielbiam thrillery, ale ten zwlaszcza. Nie jest plytki. Sklania do myslenia. Zakonczenie bardzo smutne. Na thrillerach czuje napiecie jak jest dobry, ale rzadko odczuwam tak wiele emocji. Ten thriller jest jednak jednym z nielicznych, ktory pozwolil mi odczuc tyle emocji nawet sie na nim poplakalam. Na pewno oczywiscie to tez zasluga bardzo dobrych aktorow i dzieki temu mozna poczuc wrecz bol. Tzn przynajmniej ja odczulam, wprawdzie ogolnie mam wiele empatii, ale jednak tyle emocji na thrillerze rzadko mi sie zdarzalo, a tu tak. To jest sztuka tak zrobic thriller.

Tak ze bohaterowie nie wkurzaja, ale sa realni jak zwykli ludzie, a mialam wrazenie, ze ogladalam prawdziwe wydarzenia a nie film stad tak porusza. A obejrzalam dzisiaj 2 raz po latach i nadal tak na mnie dziala. Poza tym fajnie bylo zobaczyc Fassbendera, wtedy gdy tu gral nie byl jeszcze taki slawny i az nie pamietalam, ze tu gral. To bylo dla mnie tak realne jakby to mnue dzieciaki dreczyly. Bardzo dobry film.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 7
monika220

film jest dory. I niesamowicie realistyczny. Mieszkam w Angli i na moich oczach, w środku dnia, takie "gnojki" nieletnie włamywały się bez żadnych zachamowań do czyjegoś domu. Taka patologia istnieje i najgorsze jest to, że nikt z tym nic nie robie

ocenił(a) film na 8
jk_

To przerazajace. Do tego malo znani aktorzy jak na tamten czas, bo gra tu Fassbender, ale wtedy jeszcze nie byl znany. Jednak emocji w filmie masa i nie da sie o nim zapomniec.

ocenił(a) film na 7
Ivan_The_Maskarator

Dobre mocne kino

ocenił(a) film na 9
murzyn123456789

Dokładnie. Jeśli miałbym sugerować się oceną na filmwebie to nic bym nie obejrzał. Fakt że są gnioty z oceną poniżej 5 (tego nie ruszam) ale często jest wiele świetnych filmów z zaniżoną oceną.

ocenił(a) film na 8
thorgal75

Otóż to. Przed obejrzeniem warto poczytać forum (unikając spojlerów). Zazwyczaj po oględnym zapoznaniem się z tym co ludzie uważają albo zasiadam do seansu, albo postanawiam spasować. Oczywiście dotyczy to tytułów, co do których ma się wątpliwości, bo są albo mniej znane, albo po prostu stare lub z nieznanymi aktorami. Ileż to razy obejrzałem bdb film z czyjegoś polecenia na fanpejdżu fejsbukowym lub tu, na forum. Wdzięczny jestem, że mogę być częścią takiej społeczności. Nie tylko oskarówkami człowiek żyje :D

ocenił(a) film na 9
xxadrianxx

I tu się z Tobą zgadzam w 100% Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
thorgal75

I wzajemnie. Trzeba dokarmiać emocje pod wieloma kątami, po to mamy mózgi żeby sobie samemu pomóc ;) pozdro

ocenił(a) film na 9
Ivan_The_Maskarator

Ten film praktycznie nie ma wad :) oprócz b denerwującego zakończenia po którym ma sie ochote wyrzucic telewizor przez okno. SWietny klimat, scenariusz, muzyka, bardzo przypominał mi Zejscie, tez jeden z najlepszych hororów jakie widziałam. Ale jest jeszcze jedna rzecz która wyjątkowo sie udała: rewelacyjna moim zdaniem gra aktorska, nie tylko głównych bohaterów ale tez drugoplanowych. Gra aktorów to jest jednak we filmie chyba najwazniejsza rzecz, i to najbardziej przesądza o ostatecznym kształcie

Ivan_The_Maskarator

to ciekawe co zrobisz po "Nędznych pasch" Sama Peckinpaha
https://www.filmweb.pl/film/N%C4%99dzne+psy-1971-9819

Ivan_The_Maskarator

I co, zrosła się?

Ivan_The_Maskarator

@Ivan_The_Maskarator, przyznaję twojemu wpisowi nagrodę "postu roku" albo i dekady. Sedze i grzeję, że aż prawie z fotela spadłem :) Masz chłopie poczucie humoru godne samego Monty Phytona :)

Ivan_The_Maskarator

hahahhahahahahha xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones