Idiokracja

Idiocracy

2006 1 godz. 24 min.
5,9 29 051
ocen
5,9 10 29051
7 591
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"type":"film","id":139428,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Idiocracy-2006-139428/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Idiokracja
 • munky88 ocenił(a) ten film na: 5

  Ponad 3/4 społeczeństwa to tępoty ,które są samozwańczymi ideałami.
  Niech tylko ktoś w ich obecności zacznie posługiwać się szerszym zasobem słownictwa i już pękają w śmiech (nie wiedząc co to znaczy najlepiej zawrócić kota ogonem)
  MTV i Viva pokazuje czego mamy słuchać, a reszta telewizyjnego chłamu ustala obecne standardy.
  Wszyscy chcą należeć do szarej masy przeciętności ,a ktokolwiek wychyla się od tej ustalonej normy jest dyskryminowany.
  Żyjemy w niewdzięcznych czasach kiedy oryginalność i intelekt jest synonimem dziwactwa.
  Nie lubi się tych co nie chcą być pionkami na planszy, chodzą własnymi ścieżkami...

 • Goro_Gondo ocenił(a) ten film na: 3

  munky88 Dokładnie, każdy, kto jest inny, ma inny pomysł na życie i chce coś zmienić jest ciągle odseparowany od innych, gdyż uważają go za jakiegoś wariata.

 • lenena ocenił(a) ten film na: 6

  munky88 zgadzam sie ,kretywnosc i chec poslugiwania sie szarymi komorkami jest w dzisiejszych czasach zupelnie nie doceniana

 • munky88 A ja się nie zgadzam, moim zdaniem do pewnego stopnia dzisiaj mamy do czynienia z kultem indywidualizmu

 • kacpi_3 1. Ale nie w Polsce. O ile w USA faktycznie np. uzdolniony chemik już za młodu zostanie "odkryty" i dopingowany do nauki stypendiami i indywidualnym tokiem nauczania, o tyle w Polsce stypendiów nie dostają Ci, którzy wygrywają konkursy lub tworzą własne, innowacyjne projekty, lecz przeciętniaki, które mają wysoką średnią ze wszystkich przedmiotów, najczęściej dzięki temu, że cały swój wolny czas poświęcają na wkuwanie regułek w domu. W USA faktycznie, jeżeli masz innowacyjne pomysły i umiesz je sprzedać, masz szansę na ogromny sukces (np. Steve Jobbs), w Polsce - w najlepszym przypadku ukradną Ci Twój pomysł i ktoś inny zbierze za Ciebie laury. Nie ma instytucji, które np. sfinansowały by badania nad wynalezieniem nowego leku osobie bez wyższego wykształcenia biologicznego/chemicznego.
  2. Ten kult indywidualizmu nie przekłada się na podniesienie ogólnego poziomu kulturowego i intelektualnego ludzkości. Bardziej widoczne jest "równanie w dół". Sama idea jest szczytna, ale została marnie zrealizowana. To, z czym mamy do czynienia wśród większości społeczeństwa, to powszechne przekonanie że "jestem wyjątkowy". Szkoda tylko, że w większości przypadków jest ono niczym nieumotywowane, oprócz może banalnego uogólnienia, że tak, w pewnym sensie każdy z nas jest wyjątkowy, bo jest inny.
  Tylko to przekonanie nie przekłada się na żadne konkretne działania w tym kierunku, by robić coś wyjątkowego. Większość młodych ludzi nie będzie Ci nawet potrafiło powiedzieć, co w ogóle konkretnie mogłoby i chciało robić w życiu. Są kompletnie pozbawieni celu i jakichkolwiek aspiracji, mimo tego całego wychowania w "kulcie indywidualizmu". Tak jakby przez to, że wydaje im się, iż mogą robić wszystko, nie mogli się zdecydować na nic konkretnego. Ale na nieszczęście nie o to chodzi. Chodzi o to, że im się po prostu nie chce wybierać. Nic im się nie chce, bo przecież żyją w czasach, gdzie "można wszystko" i to niewielkim wysiłkiem, a przynajmniej tak im się wydaje. Po co zdobywać wiedzę, skoro i tak jest ona w Internecie? Po co dążyć do samodzielności, dopóki troszczą się o mnie rodzice, a jak nie oni, to zatroszczy się Państwo? Najlepiej siedzieć przed kompem i czekać, jak dalej się los potoczy, a dopiero jak okoliczności zmuszą mnie do podjęcia jakichkolwiek działań, to wtedy zacznę się tym martwić.
  3. Być może Ty nie doświadczyłeś "równania w dół", tak jak pewnie munky88 i dlatego się z nim nie zgadzasz, bo masz inne doświadczenia. To zrozumiałe. Ja jednak wielokrotnie spotykałam się z tym zjawiskiem. Przede wszystkim za każdym razem, jak powiem na forum romanum, że interesuję się fizyką i nowymi technologiami, to większości opadają szczęki i robią takie: "Yyy... Dziewczyna?". Jak np. z nudów w pracy policzyłam, ile usług można zakodować kodem QR i próbowałam wyjaśnić to koledze i koleżance, to stwierdzili: "Yyy, nie, nawet nie próbuj mi tego tłumaczyć, matma to coś kompletnie nie dla mnie. Ale Ty to masz łeb, aby coś takiego policzyć". A tymczasem do czegoś takiego wystarczy znać podstawowe wzory z rachunku prawdopodobieństwa, WYMAGANE na maturze z matematyki na poziomie podstawowym!!! No ale cóż, najwyraźniej wykorzystanie wyniesionej ze szkoły wiedzy teoretycznej w praktyce, to u współczesnego ucznia już objaw geniuszu...
  Spotkałam w swoim życiu tylko jedną osobę, dla której nauka była prawdziwym hobby. Facet miał 40 lat, bez wykształcenia technicznego, samouk, utrzymywał się z pracy fizycznej. Astronom-amator, w wolnych chwilach szlifował szkiełko do swojego teleskopu, bo "nie chciał płacić za gotową optykę 20 tys. zł". Zorientował się, że może ze mną rozmawiać na tematy astronomiczne, bo... powiedziałam, że "lubię patrzeć w niebo". I przez kilka ładnych godzin zażarcie dyskutowaliśmy o kosmologii. Z nikim młodszym taka dyskusja mi się nie przytrafiła. Może dlatego, że jestem młoda, ale pewnie dlatego, że moi znajomi reagują tak emocjonalnie głównie na tematy związane z Kościołem lub polityką. Poza tym obecnie, jak facet ma dwadzieścia kilka lat, potrafi naprawić sprzęty gospodarstwa domowego, serwisować sprzęt elektroniczny oraz wyjaśnić ogólne zasady działania poszczególnych urządzeń to.... to jest takim samym unikatem jak facet, który lubi i potrafi gotować, sprzątać, być świetny w łóżku i wierny jednocześnie. Taka jest smutna prawda.

 • yossarian84 ocenił(a) ten film na: 6

  Pantegram a ruchasz się?

 • yossarian84 Owszem, ale tylko z kumatymi facetami, więc niestety Tobie pozostaje nadal jazda na ręcznym.

 • yossarian84 ocenił(a) ten film na: 6

  Pantegram Z facetami powiadasz? Czyli tzw wyzwolona intelektualistka. Daje dupy na prawo i lewo, ale potrafi to uzasadnić wzniosłymi ideami :-)

 • yossarian84 Wow, taka nomen omen dogłębna analiza mojego życia seksualnego tylko na podstawie jednego komentarza? W takim razie poproszę horoskop na jutro, mój znak zodiaku też już pewnie z moich wypowiedzi wyczarowałeś, miszczu :)
  Widzę, że bardzo chcesz mnie podpuścić, pytanie do czego i "Dlaczego ja?".

 • munky88 ocenił(a) ten film na: 5

  Pantegram Również fakt.. i to nie jeden.
  Sam osobiście uważam ,że ideałów nie ma.
  A świat składający się wyłącznie z indywidualistów popadłby w znieczulicę i apatię.
  Podział na głupich i mądrzejszych ,czy oryginalniejszych i konformistów jest niezbędny do tego ,żeby ten świat jeszcze egzystował jako tako.
  Taka symbioza na poziomie społecznym.
  Ale.. co w dalszym ciągu nie zdejmuje ze mnie obowiązku narzekania na obecny obraz rzeczywistości.
  Bo sedno tkwi w tym ,żeby akceptować ją w walce poprzez poczucie stanowienia mniejszości (tudzież oryginału czy egzotyki) :D
  To nieustająca dzień po dniu banicja.
  Walka o nic za nic. Kocham to :)

 • Janekkowalski2011 ocenił(a) ten film na: 10

  munky88 No tak właśnie wygląda bolszewizm - przez świat zachodni nazywany demokracją myloną z ochlokracją. Rządzi bolszost - mamy tyranię większości a większość jest na tyle inteligentna, żeby potrafić nie ubrudzić sobie kończyn przy defekacji. Więcej myślenia to strata cennej energii, którą można przecież wykorzystać na naciśnięcie klawisza w pilocie czy podniesienie puszki piwa do japy ;-)

 • kampinosek1990 ocenił(a) ten film na: 7

  Janekkowalski2011 zapytaj się, ile % wie, czym w ogóle jest ochlokracja i kto ją wymyślił.

 • munky88 Zgadzam się w stu procentach. Brawa dla tego pana.

 • munky88 Niestety taka prawda. "Idiokracja" to krzywe zwierciadło dzisiejszych czasów.

 • yossarian84 ocenił(a) ten film na: 6

  munky88 100% racji.

 • pietreeek ocenił(a) ten film na: 8

  munky88 Trafiłeś w sedno, szczególnie drugą częścią komentarza. Podpisuję się obiema rękami

 • Borys1900 ocenił(a) ten film na: 7

  munky88 Mówisz, jakby KIEDYKOLWIEK większość społeczeństwa była bardzo inteligentna.
  Poza tym, 3/4 ludzi myśli, że jest inteligentniejsza od reszty społeczeństwa.

 • munky88 ocenił(a) ten film na: 5

  Borys1900 Współczesna jest bardziej sztuczna niż dawna.
  Inteligentniejsza w porównaniu z przeszłością jest, ale sztuczna i ukierunkowana przez wytyczne (środki masowego przekazu).

 • agrutko ocenił(a) ten film na: 9

  munky88 Jak tam? Czy w 2020 roku nadal uważasz, że w 2014 ludzie byli najgłupsi w swojej historii? ;)

 • munky88 ocenił(a) ten film na: 5

  agrutko Przyznam..
  Regres trwa