2 godz. 13 min.
7,0 190 314
ocen
7,0 10 190314
20 484
chce zobaczyć
6,8 31
ocen krytyków
{"rate":6.83871,"count":31}
{"type":"film","id":810402,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Kler-2018-810402/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Kler
 • bzykus100 ocenił(a) ten film na: 8

  Trzeba być naprawdę odważnym żeby w tak skrajnym katogrodzie stworzyć taki film. Patrząc na dorobek Smarzowskiego raczej nie będzie mowy o półśrodkach. Pedofilia, alkohozlim cała ta hipokryzja kościoła będzie na świeczniku. Nie mogę sie doczekać!

 • jakub_h ocenił(a) ten film na: 1

  bzykus100 hmm atakować kk na wzór ub/sb z lat 46-56 ? no rzeczywiście ... "trza mieć jaja" ... tylko że czerwone

 • jakub_h A co artysta może realnie zrobić klechom, czy artyści to jakaś władza? To PiS jest władzą i atakuje sędziów Polskich na wzór sb/ub z lat 5o-tych. Co prawda nie stosują jeszcze tortur i masowych aresztowań bo to inne czasy ale szykany, przesłuchiwanie niepokornych, oczernianie w mediach są na porządku dziennym. Czy Kościół Katolicki który bierze pieniądze od rządu kiedykolwiek potępił te haniebne praktyki?

 • videodrom Z czym takie haniebne? Sędziowie w Polsce robią co chcą, stworzyli klikę do której praktycznie nie dopuszczają nikogo spoza rodziny. Są nietykalni, często skorumpowani, maja niesamowite przywileje. zarabiają krocie a nawet nie płacą całego ZUSu. Przetrzepanie tego towarzystwa nie jest "haniebne" a już na pewno nie wymaga interwencji Kościoła.

 • armarange ocenił(a) ten film na: 6

  sprinterka A jaką klikę stworzyli politycy ? Czy jedna klika może realnie uzdrowić drugą ? Wierzysz w to ? Naiwność.

 • armarange może nie może, ale zawsze troche przewrotu zrobi. Mnie jakoś ta reforma sądownictwa nie oburza.

 • sprinterka gdyby to była reforma to by nie chodziło o personalia i ubezwłasnowolnienie Sądu Najwyższego, przejęcie polityczne Trybunału Konstytucyjnego itd reforma miała polepszyć i przyspieszyć pracę sędziów.

 • użytkownik usunięty

  johnnydeepp Bla, bla bla... cała ta afera ma zerowy wpływ na moje życie. Nawet nie wiem, jak wygląda ten prezio Sądu Najwyższego. Wszystko mi jedno, czy jest nim Józef z PO, czy Moise z PiS, bo nigdy ich na oczy nie zobaczę. Wszystko mi jedno, czy będą pracować do 65 lat, czy do śmierci. Cała ta afera to teatrzyk dla motłochu, bo za plecami już jest wszystko ustalone od dawna ;)

 • jan_niezbedny0 ocenił(a) ten film na: 10

  "...cała ta afera ma zerowy wpływ na moje życie"


  Na razie...
  Każda katastrofa zaczyna się od objawów.
  Więc miłego snu i czekania na dyktaturę.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  jan_niezbedny0 Ruskie trolle, wiedziałem od razu, że coś z wami nie tak :D Tak, PiS wprowadza dyktaturę, dlatego specjalnie w tym celu dba o doskonałe stosunki z USA, które zwalcza dyktatury na całym świecie :D Tak was boli, że PiS zadbał nawet o to, że będzie w Polsce stała baza wojsk USA? Hahahaha no naprawdę idealne warunki do wprowadzania dyktatury :D Następnym razem poproście Kreml o lepsze ulotki propagandowe.

 • jan_niezbedny0 ocenił(a) ten film na: 10

  Zrób sobie zimny okład na głowę.
  Od kaczora po fanów umiecie tylko obrażać, każdy wasz post na forum potwierdza, że normalnego pisiora nie można spotkać.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  jan_niezbedny0 Obrażać? A mnie jakieś teorie spiskowe o rzekomym wprowadzaniu dyktatury nie miały prawa obrazić? Napisz jeszcze, że w Polsce rządzą Żydzi, to będzie komplet absurdów.

 • jan_niezbedny0 ocenił(a) ten film na: 10

  A co ty - jarek jesteś, ziobro, czy prokurator (komunistyczny) piotrowicz, że cię to obraża?
  Po drugie - upartyjnianie i podporządkowywanie sobie wszystkich instytucji państwa, pośpieszna likwidacja trójpodziału władzy, to nie jest nic innego jak montowanie sobie dyktatury - zwłaszcza, kiedy idzie to w parze z językiem motłochu - obrażającym opozycję i odmawiającym jej polskości. Wskazywanie paluszkiem z drabinki, kto jest Polakiem, a kto nie, albo kto jest jego "gorszym sortem", to zachowanie łajdusów, typowe dla dyktatur.

  No i po trzecie - znajdź gdziekolwiek słownik, który definiuje hasło "dyktatura" jako obelga... Powodzenia w szukaniu.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  jan_niezbedny0 Tyle czasu zajęło ci szukanie w słowniku tego słowa? Co wy macie w bazie tylko jeden egzemplarz, czy co? Czy może miałeś przerwę w szczuciu na jedyną propolską partię? Nie przyszło ci do głowy, że zarzucanie komuś zapędów do dyktatury może być obraźliwe dla jego zwolenników? Jak już znalazłeś słownik, to znajdź teraz w nim słowo "pomówienie". Ile jeszcze mamy znosić wasze obelgi i teorie spiskowe?! Od 3 lat codziennie to słyszę, a jak na złość wam, Polska się teraz rozwija i zacieśnia się współpraca z USA. Jakoś Trumpowi nie przeszkadza "dyktatura" w Polsce.

 • jan_niezbedny0 ocenił(a) ten film na: 10

  Paradne...Co ty nazywasz "propolską" partią? Tę głupotę, chamstwo i cwaniactwo, obliczone na wydojenie budżetu, ten cyrk założony i kierowany przez szkodnika i wiecznego obiboka, którego jedyną pracą w życiu było unikanie pracy? A jeśli się już czegoś tknął, to obracał to w ruinę - jak dyskusję publiczną, bo nikt tak Polaków nie skłócił, nawet PRL. Przy tym tchórz i patologiczny kłamczuch, który publicznie słowa prawdy nie powiedział, jego wystąpienia to jeden i ten sam jazgot wyzwisk i oskarżeń, które dziwnym trafem najlepiej pasują do niego samego - i całej tej partii, którą dobrał z podobnych sobie trutniów.
  Przez prawie 30 lat od końca komuny nie było tu u władzy nic równie sprzecznego z polskością i interesem państwa.
  A dobre stosunki z Trumpem nie dziwią - podobny oszołom i też podrzucony przez Putina.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  jan_niezbedny0 Już się chyba domyślam, o co wam naprawdę chodzi, choć boicie się powiedzieć to na głos. Wszak jesteście zapewne zwolennikami proniemieckiego PO. Chodzi wam zapewne o świetne stosunki z Izraelem, prawda? Banda antysemitów! Fakt, świetnie dogadujemy się teraz z Żydami, pomogli nam nawet wybrnąć z twarzą kontrowersyjnej ustawy o IPN, nawet obchodzimy razem niepodległość. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takiego przyjaciela, jak Izrael i nasze stosunki jeszcze nigdy nie były tak dobre :) O to chodzi? Trump oszołom, bo uznał Jerozolimę za stolicę świętego kraju? Bardzo dobrze zrobił!

 • jan_niezbedny0 ocenił(a) ten film na: 10

  Chyba za mało sypiasz.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  jan_niezbedny0 Dziękuję. Sypiam prawidłowo. Ze zdrowiem problemów też nie mam. Nie jestem chory na antysemityzm.

 • Nie. Jesteś chory psychicznie i ułomny umysłowo. To nie jest zaczepka, ani obrażanie, tylko obiektywne stwierdzenie faktu na podstawie twoich wypowiedzi.

 • użytkownik usunięty

  JackCarver O, nauczyłeś się już pisać? A ja zawsze myślałem, że wszyscy komuniści to idioci. Pewnie pisaliście we dwoje, bo nie ogarniacie jeszcze całego alfabetu :)

 • jan_niezbedny0 ocenił(a) ten film na: 10

  "Głęboka niewiedza i ignorancja"

  Ten głos oburzenia (kolejny) ambasady Izraela na bezmyślny bełkot Piotra Glińskiego, to jeszcze jeden wspaniały przykład twojego "świetnego dogadywania się z Izraelem" i "przyjaźni" z nim.
  Łażenie w nacjonalistycznych marszach (ramię w ramię z neofaszystami) komedianta udającego prezydenta RP i innych prominentów PiS, też na pewno cholernie tę przyjaźń umacniają... :)

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  jan_niezbedny0 "komedianta udającego prezydenta RP"
  Te, obrońca Konstytucji i praworządności, obrażanie głowy państwa jest karalne!

 • jan_niezbedny0 ocenił(a) ten film na: 10

  Jak pisiarnia obrażała poprzedniego (i to od "bydląt" itd.) też się oburzałeś i groziłeś sądami? :)

  Bo ja to tylko sympatycznego w gruncie rzeczy eufemizmu użyłem...

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  jan_niezbedny0 1. Tak, oburzałem się.
  2. Zacytuj zdanie, w którym grożę Ci sądem. Ja widzę jedynie przypomnienie, że obrażanie głowy państwa jest karalne. Czy w "Słowniku języka lewackiego" przypomnienie oznacza grożenie?

 • jan_niezbedny0 ocenił(a) ten film na: 10

  1. Powiedzmy, że wierzę w to oburzenie... :)

  2. Powiedzmy, że wierzę, iż nadęta gadka o karalności za "obrazę" (???) jest tylko przypomnieniem, a nie zawoalowaną groźbą denuncjacji :)

  3. Co to jest "lewactwo" i co to jest "Słownik języka lewackiego" - proszę podać jakiś link.

 • riddick1981 ocenił(a) ten film na: 7

  jan_niezbedny0 Montowanie dyktatury wow debilu. Powiedz mi jak można montować dyktaturę nawet o tym myśleć skoro istnieje instytucja wolnych wyborów? Jeżeli pis zacznie lecieć w kulki to natychmiastowo stracą władzę tak jak straciła ją antypolskie PO. Mistrzu uprzedzając twój ewentualny zarzut nie jestem katolem, nie jestem osobą wierzącą ani pisiorem. Głosowałem teraz na nich bo nie ma innej alternatywy. Ruch narodowy to mój cel lecz niestety nie mają szansy się przebić, a co za tym idzie mój głos byłby stracony.

 • jan_niezbedny0 ocenił(a) ten film na: 10

  riddick1981 Mało mnie obchodzi kim jesteś, skoro zaczynasz od wymyślania od debili, to wiadomo, że właśnie jednym z nich.
  Zresztą twoje polityczne sympatie tez o tym świadczą.

 • riddick1981 "Powiedz mi jak można montować dyktaturę nawet o tym myśleć skoro istnieje instytucja wolnych wyborów?"

  Wybory samorządowe pokazały, że "wolne" wcale nie znaczy uczciwe. Wprzęgnięto "publiczną" TV, finansowaną z pieniędzy podatników (bo abonament jest w istocie podatkiem) do kampanii wyborczej jednej opcji (dla niezorientowanych - rządzącej). Przedstawiciele rządu jeździli po kraju i obiecywali, albo straszyli co będzie po nieodpowiednim wyniku głosowania. A to dopiero była próba, na co można sobie pozwolić w następnych wyborach. Z pewnością "jedyna słuszna" zleciła sondaż, jak te działania wpłynęły na ich elektorat.
  Już robiono analizy, jak manipulować ordynacją wyborczą, aby z głosów twardego elektoratu uzyskać większość (tak zrobił Orban). Można ustawą podnieść próg wyborczy, lub zmienić granice i wielkości okręgów wyborczych. Nie jest określona ścisłą ilość mieszkańców, więc po wprowadzeniu nowego podziału siła głosów 100 tys mieszkańców Podkarpacia (dla niezorientowanych matecznika "jedynej słusznej", bo tam idą głosować po mszy i wysłuchaniu wytycznych księdza dobrodzieja), zrównoważy 400 tys. głosów z regionu nieprzychylnego.
  Poza tym chyba nie wiesz, kto decyduje o tym, czy wybory były ważne. Otóż Sąd Najwyższy, który jest w trakcie przejmowania. Wynik wyborów nie po myśli władzy można bowiem unieważnić. Zrobiono tak już w Algierii, Egipcie i Turcji, gdy nie ci wygrali, co mieli.
  Jeżeli akceptujesz to, co robi obecna władza, to Twój wybór. Jednak co zrobisz, gdy popierana przez Ciebie partia zdobędzie większość konstytucyjną i tak zmieni Ustawę Zasadniczą, że następnych wyborów już nie będzie? Można więc obiecać 20.000+, szwajcarskie kliniki dla emerytów, dopłaty do kopalń i stoczni jak za Gierka. Naiwni to kupią, ale już nie wyegzekwują.
  Utworzona w miejsce BOR Służba Ochrony Państwa jest obecnie finansowana kosztem Policji. Równocześnie ogranicza zakres działań. Już nie zwalczanie terroryzmu jest priorytetem, ale ochrona przedstawicieli obozu władzy i obiektów rządowych. Jaka władza tak robi? Ta, która szykuje się na wystąpienia niezadowolonych poddanych. Pewnie i słusznie, bo po wygranych następnych wyborach usunie ich tylko bunt. Nawiasem mówiąc Wojska Obrony Terytorialnej nie mają zakazu użycia przeciwko własnym obywatelom (a taki był postulat opozycji, niezrealizowany).
  Jednym słowem życzę dobrego samopoczucia, gdy choćby część tych czarnych scenariuszy dojdzie do skutku.

 • jan_niezbedny0 ocenił(a) ten film na: 10

  bazant57 Oni myślą, że dyktaturę (zwłaszcza dziś) montuje się w 5 minut... Prymitywne zagarnianie przez jedną partię kolejnych instytucji, w tym Sądu Najwyższego i obalanie trójpodziału władzy nic zakutym łbom nie mówi.

  Ale o czym i z kim tu gadać - przecież te wszystkie "ruchy narodowe" marzą o tym samym. Teraz im nie przeszkadza, bo robi to PiS (na spółę z kościołem, którego Polska jest wasalem - dzięki konserwatywnym "patriotom"...)

  Gdyby to robiła PO, czy jakaś lewica, to by wrzeszczeli jak przypiekani o komunie i reżimie :)
  Zresztą i tak wrzeszczeli, jak rządzili platformersi.

 • bazant57 typowy widzu tvn-u, czytelniku gw i słuchaczu tok.fm - na mdłości zbiera, jak się czyta twoje brednie

 • xatt1975 Jeżeli faktycznie dziadek Donalda T. służył w Wermachcie to czy działacze Obozu Narodowo-Radykalnego upamiętniacie jakoś jego bohaterskie czyny, tak bliskie wam ideowo? Pozdrawiam serdecznie.

 • jan_niezbedny0 ocenił(a) ten film na: 10

  RAC_79 Daremny trud tłumaczyć im cokolwiek. Oni się specjalnie nie różnią od komuny, która zresztą jest dla nich całą współczesną historią Polski. Nawet o 11 listopada pojęcie mają bardzo zamglone, dlatego marsze w to święto zaczynają od ronda Dmowskiego - którego obóz polityczny tego święta nawet nie uznawał, a głównego "sprawcę" tej niepodległości - Piłsudskiego - gdyby się dało, utopiłby w łyżce wody :)
  Nie da się dyskutować o historii, ani o teraźniejszości z zakompleksionymi nieukami, zafascynowanymi kultem siły.

 • sprinterka Nie nazywaj przejęcia sądów "reformą" bo pokazujesz, że potrafisz tylko tępo powtarzać to co usłyszałeś w Wiadomościach. Po drugie jeśli "nie oburza cię" zniszczenie trójpodziału władzy i uzależnienie sędzió od włądzy by wydawała korzystne wyroki to świadczy o tobie.

 • Lukasz641 co ty powiesz... nie napisałam że nie oburza mnie zniszczenie trójpodziału władzy, tylko przetrzepanie towarzystwa sędziowskiego. a reformą te działania zostały nazwane, to że według ciebie inna nazwa byłaby bardziej adekwatna to zupełnie inna kwestia.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • hero1119 skąd wy się ludzie bierzecie... tacy zakompleksieni czy pokręceni, że musicie jadem pluć na forach internetowych jacy to wszyscy inni głupi? i skąd pomysł że nie mam wykształcenia? Bo mam inne poglądy niż ty? Zresztą nieważne. Nie chce mi się na takim poziomie dyskutować.

 • sprinterka Zapewnie jesteś sędzią Sądu Najwyższego z tytułem profesorskim. Potrafisz pisać niesamowite uzasadneania bedące pominkami polskiej myśli prawniczej, a do tego możesz to prawie za darmo, to możesz się śmiało wypowiedzieć na temat przywilejów za taką pracę.
  Sama masz kompleksy, bo czepiasz się naprawdę wyształconych ludzi, którzy przeszli niesamowitą scieżkę zawdową i wykonują bardzo trudną pracę. Oni mają moralne prawo do wysokiego wynagrodzenia i swoich przywilejów, dlatego, bo swoje talenty poświęcają dla państwa i jego obywateli. Z tych powodów należy bronić pozycji tych ludzi przez rabacją motłochu prezentującego takie poglądy jak Ty. Ich jakość świadczy o Twoim wykształceniu i wiedzy o skomplikowanym systemie sądowniczym. To atak na Polskę. Nie możesz zrobić nic lepszego niż zamilknąć, nawet jak skończyłaś jakieś kulturoznawstwo czy inny badziew zaocznie i formalnie jakieś wykształcenie masz.

 • hero1119 O proszę, kolejny internetowy mędrzec, w dodatku z zapędami na jasnowidza. Sfrustrowany że jego mądrości i politycznych pomysłów nikt nie chce słuchać. Szkoda słów. Żegnam.

 • sprinterka Mam nadzieje, że zmądrzałaś jednak od słuchania, a w razie potrzeby ktoś znowu argumentami pokaże Ci Twoje miejsce w szeregu i to jak bardzo błądzisz atakując przez kompleksy ludzi z pozycją. Dyktatura intelektualnego ploretariatu w niczym Ci nie pomoże. Nawet jak na ich tle będziesz się czuła lepiej i mniej obco. Cywilizowane państwo potrzebuje normalnych sądów, gdzie pracują ludzie z pozycją, dlatego trzeba ich bronić przed rabacją. Żegnam

 • sprinterka Jak ktoś ma cień mózgu, to widzi, że PIS nie zmienił żadnych przywileji sędziów i bardzo dobrze, bo one wynikają z ich pozycji i wykształcenia. Wsadzam tam tylko swoich ludzi na te przywileje, wysyłając kometentnych ludzi w stan spoczynku na koszt podatnika. Zazdrośni niewykształceni tej reformie przyklasują. Jaka to jednak zmiana dla POlaków ?

 • hero1119 Co tam? Tatuś sędziną jest? :D Poproś, może nauczy cię jak się odmienia słowo "przywileje" :)

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • hero1119 Jesteś autentycznie po ludzku żałosny. Twój ojciec jak widać kultury elementarnej cię nie nauczył. Jesteś chamski, bezczelny, niezbyt rozgarnięty ale myślę, ze to wiesz.

  Dam ci radę. Takimi występami tylko się ośmieszasz, nikogo nie przekonasz do swoich racji. Zabawne w tym jest to, że tak naprawdę denerwujesz i niszczysz przez swoje zachowanie tylko siebie :) Nie osiągniesz takim zachowaniem absolutnie nic, a ja się mogę z twojej żałości pośmiać :)

  BTW. Takim jesteś cwanym "obrońcą" sędziów, a nie przestrzegasz chociażby regulaminu serwisu z którego korzystasz? Znikniesz stąd szybciej niż się pojawiłeś :)

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • hyrkan ocenił(a) ten film na: 7

  impress_filmweb Czy człowiek kulturalny zdaniem Twojego ojca pisałby tak:
  "Jesteś autentycznie po ludzku żałosny. Twój ojciec jak widać kultury elementarnej cię nie nauczył. Jesteś chamski, bezczelny, niezbyt rozgarnięty ale myślę, ze to wiesz."?

  Nie będę na temat Twojego ojca zgadywał. Lepiej mi powiedz.

 • musicmans ocenił(a) ten film na: 8

  sprinterka Problem w tym, że sama nie wiesz co piszesz. Prosta rada. Nie pisz. Nie ośmieszaj się.

 • musicmans A ty po polsku widzę nie rozumiesz nawet najprostszych kwestii co?

 • jan_niezbedny0 ocenił(a) ten film na: 10

  sprinterka Nawet biorąc pod uwagę niedoskonałość sądownictwa w Polsce, trzeba mieć totalnie zaburzony odbiór rzeczywistości, by się cieszyć z takiego "przetrzepania towarzystwa sędziowskiego" - które de facto jest przejęciem (wg wzorca dyktatur) tego sądownictwa przez jedną partię - i to partię takich mrocznych typków jak kaczyński czy ziobro...
  Czy ty aby wiesz co piszesz?
  Reformy reformami - ale tez trzeba mieć świadomość, co to jest reforma... Na pewno nie jest nią wdeptywanie w jeszcze większe i gorsze g... Niezbyt lotnemu intelektualnie (za to wybujałemu emocjonalnie) narodowi tak nachalnie wmawiano potrzebę zmiany, lub - jeszcze lepiej - rewolucji(sic!), że całkiem przestał rozumować i nie chciał pamiętać się, kto wmawia...

 • jan_niezbedny0 ocenił(a) ten film na: 10

  jan_niezbedny0 Errata - bez "się" w ostatnim zdaniu.