Film

Kolumb odkrywca

Christopher Columbus: The Discovery
1992
2 godz.
5,6 1 552
oceny
5,6 10 1 1552
605
chce zobaczyć
Genuański żeglarz, Krzysztof Kolumb, organizuje morską wyprawę. Chce jako pierwszy człowiek dotrzeć do Indii, opływając kulę ziemską od zachodu. Więcej Mniej
Kolumb odkrywca zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złota Malina
Film zdobył nagrodę Złota Malina oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Krzysztof Kolumb (Georges Corraface) pragnie wyruszyć drogą morską do Indii. W tym celu prosi króla Portugalii Jana (Mathieu Carrière) o sfinansowanie jego wyprawy. Władca odrzuca propozycję Kolumba i dodatkowo nasyła na niego swoich ludzi. Szukając schronienia, Kolumb dostaje się do Hiszpanii, gdzie po kilku dniach trafia na dwórKrzysztof Kolumb (Georges Corraface) pragnie wyruszyć drogą morską do Indii. W tym celu prosi króla Portugalii Jana (Mathieu Carrière) o sfinansowanie jego wyprawy. Władca odrzuca propozycję Kolumba i dodatkowo nasyła na niego swoich ludzi. Szukając schronienia, Kolumb dostaje się do Hiszpanii, gdzie po kilku dniach trafia na dwór królewski. Tam również prosi władcę o pomoc. Kiedy udaje mu się zdobyć sympatię króla Ferdynanda (Tom Selleck) i jego żony Izabeli (Rachel Ward), dostaję potrzebne fundusze i może rozpocząć swoją niezapomnianą wyprawę.

boxoffice
$8 251 071 w USA
budżet
$40 000 000
na podstawie
Mario Puzo (materiały do scenariusza, historia)
studio
Christopher Columbus Productions / Quinto Centenario
tytuł oryg.
Christopher Columbus: The Discovery
inne tytuły
Timothy Dalton miał pierwotnie zagrać Krzysztofa Kolumba. Propozycję występu otrzymali też Gabriel Byrne i Rutger Hauer. Ten ostatni odmówił z przyczyn finansowych.
Isabella Rossellini miała pierwotnie zagrać królową Izabelę.
Ridley Scott odrzucił propozycję wyreżyserowania filmu. George P. Cosmatos również był kandydatem na tę funkcję.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych