PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6891}

Kruk

The Raven
6,9 3 476
ocen
6,9 10 1 3476
6,2 6
ocen krytyków
Kruk
powrót do forum filmu Kruk

Świat magów...

ocenił(a) film na 9

Poe wg Cormana jest ucztą dla fanów filmów grozy i komedii. Reżyser świetne dwa te gatunki połączył. Melancholijny mag dr Erasmus Craven po śmierci żony Lenory wegetuje i czeka na śmierć...Pojawienie się kruka, który lubi wino i prosi o przywrócenie postaci lidzkiej, rozpoczyna niezwykłą przygodę i przezabawne gagi. Ptak przybiera ludzką postać po odczarowaniu i okazuje się dr Adolphus Bedlo i oświadcza Cravenowi , że jego zmarła żona ma się dobrze i mieszka z innym magiem dr Scarabus, złym i zaborczym. Ta wiadomość spada na Erasmusa jak grom z jasnego nieba, postanawia wybrać się w podróż z Bedlo, jego synem Rexford i swoją córką Estelle. Zamczysko pełne tajemnic z doskonałą muzyką i grą aktorską Vincenta Prince, Petera Lorre, młodego Jacka Nicholsona,Borisa Karloffa, Hazel Court, Olive Strurgges.
Najlepsze sceny np. scena przemiany kruka w człowieka, scena przymiarki strojów zresztą patrząc na wysokiego Prince i niskiego Lorre nasuwa się skojarzenie zabawne z donkichoterią, scena z szalonym woźnicą, zamiana w dżem czy majstersztyk pojedynek magów, zastosowanie kolorów (nasuwa się Hitchcock). Bardzo dobry film, mój ulubiony z całego cyklu, polecam.

ocenił(a) film na 7
nemezis1212

Smaczkiem z pewnością jest udział młodego J.Nicholsona w tym filmie :)

ocenił(a) film na 9
returner

Jack pojawił się, jego uśmiech, spojrzenie... i już widzę te role - "Lot nad kukułczym gniazdem" i "Lśnienie"

nemezis1212

Ja przed filmem nie wiedziałam, że on w nim gra. Patrzę... jakaś znajoma niby twarz... potem w napisach czytam J.Nicholson :D

ocenił(a) film na 9
nemezis1212

nagrałem ten film na VHS 20 + lat temu :) mam go do dziś :)

zbawiony

W TVP2 cykl "Poe wg Cormana" leciał na przełomie 1992/93. Czyli to już ze 25 lat temu. :)

nemezis1212

A mnie się jakoś film nie spodobał, ani to film grozy ani komedia... Dużo nadrabia scenografia, ten klimacik, taki typowy, uwielbiam to. Natomiast sam film jakiś mało wciągający i j.w.

ocenił(a) film na 9
777temida

Scenografia, klimat niezwykłe, to jest mój ulubiony film z cyklu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones