Justice League

plakat - Liga Sprawiedliwości (2017) kup bilet

opisy filmu

(3)
  • Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne odzyskał wiarę w ludzkość. Prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów, złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed atakiem katastroficznych rozmiarów.

  • Batman (Ben Affleck) i Wonder Woman (Gal Gadot) po tragicznych wydarzeniach w mieście Metropolis, postanawiają odszukać niezwykłych metaludzi w celu stworzenia drużyny superbohaterów pod nazwą Liga Sprawiedliwości, mającej za zadanie obronę planety Ziemia przed złem. W skład zespołu wchodzą między innymi najszybszy człowiek świata Flash (Ezra Miller) i władca podwodnego królestwa Atlantydy Aquaman (Jason Momoa).

  • Minęło trochę czasu, od kiedy Człowiek ze Stali oddał życie, próbując ocalić Ziemię przed potężna bestią - Doomsdayem. Poświęcenie Supermana (Henry Cavill) przywróciło miliarderowi Bruce'owi Wayne'owi (Ben Affleck) wiarę w człowieczeństwo. Kiedy więc Diana Prince (Gal Gadot), którą ludzie znają jako konserwatorkę dzieł sztuki - prosi go o pomoc, Batman nie waha się ani przez chwilę. Okazuje się, że od pewnego czasu w tajemniczych okolicznościach znikają najzdolniejsi naukowcy z całego świata. Tymczasem do Błękitnej Planety zbliża się straszliwe zagrożenie: wielka armia pod wodzą żądnego zniszczenia Steppenwolfa, któremu przed wiekami udało się ujść z życiem z ataku Doomsdaya.