PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 369 106
ocen
8,4 10 1 369106
7,9 34
oceny krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

Co to ma byc? Steven Spielberg produkuje filmy o tematyce wojennej, on nie ma pojecia czym byla II Wojna Światowa a wy go tak cenicie. Film jest przereklamowany, nie docenia POLAKÓW uczestniczacych w wojnie, stylem i efektami przypomina PARK JURAJSKI, ta historia w filmie jest prawdziwa ale jakos dziwnie wyolbrzymiona i malo realna
A i jeszcze cos ogladalem ten film wiec prosze nie pytac czy to widzialem

ocenił(a) film na 9
buziak_

http://www.youtube.com/watch?v=kRA6wedXE0U

Jake_Boe

Jeżeli sugerujesz ze jestem trollem to się mylisz, sądzę że nie używasz mózgu więc dyskusja z Tobą na tematy filmu nie ma sensu. Marnujesz tylko czas na szukanie badziewnych filmików autor tego filmiku jest chyba tak głupi jak Ty więc "Trafił swój na swego"

buziak_

Buziak?Na pewno widziales ten film?A scena jak dzieciaki chowaja sie przed lapanka w szambie pelnym gowna?A scena jak Szwab sobie strzela do Zydow przed poranna kawka?A scena kiedy facet dostaje kulke bo jako jednoreki nie przyda sie do odgarniania sniegu?A scena kiedy polskie dzieci rzucaja w eksmitowanych Zydow kamieniami?Jak na kogos kto nie ma pojecia jak wygladala wojna,to Spielberg poradzil sobie rewelacyjnie dobrze,brachu.A ty masz pojecie czym byla wojna?A na jakim froncie walczyles?I gdzie sie dopatrzyles powiazan z Parkiem Jurajskim?Ja tam zadnych dinozaurow nie zauwazylem,a i sam film nie byl kolorowy i nie rozgrywal sie w dzungli.A nie docenil ten film Polakow bo nie Polacy byli jego tematem.

ocenił(a) film na 9
buziak_

Lepiej czasami zachować milczenie niż później żałować. Ale jakoś nie mogę.
K....a lecz się!!!!!

rysiekauto

Jeżeli bez obrażania innych nie umiesz się wypowiadać to lepiej MILCZ. Oczekiwałem od Ciebie że poruszysz temat i się wypowiesz, a Ty zaprezentowałeś jakąś błazenadę.

użytkownik usunięty
buziak_

Jakaś błazenada się tu odstawia? A więc oto ja się zjawiam!

Kiedyś czytałem ciekawe rzeczy na temat tego filmu, oto one, poczytajcie sobie:

http://polskawalczaca.blogspot.com/2007/09/lista-schindlera-i-klamstwa-spielberg a.html

[proszę patrzeć na fakty, a nie na poglądy polityczne tego człowieka]

buziak_

Przyganiał kocioł garnkowi... (spójrz buziaku_ na swój poprzedni post...)

ocenił(a) film na 9
buziak_

Jakoś trudno mi cokolwiek odpowiedzieć na postawione przez Ciebie zarzuty
że historia ta jest wyolbrzymiona i mało realna. Co w tym filmie jest mało
realne?????

ocenił(a) film na 10
buziak_

Jeśli faktycznie historia jest "wyolbrzymiona" to jest to raczej wina autora książki, tudzież autorów opartego na niej scenariusza. Jak widzę niektórym wydaje się że reżyser sam od początku do końca wymyśla i tworzy film... Prosiłbym o jakies konkretne przykłady tego "wyolbrzymienia".

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

"Steven Spielberg produkuje filmy o tematyce wojennej, on nie ma pojecia czym byla II Wojna Światowa a wy go tak cenicie."
Spielberg jest żydem urodzonym rok po zakończeniu wojny. Tematyka dotyczy go niemal bezpośrednio. Wydaje mi się że film zrobił nawet bardziej ku pamięci zmarłych Żydów niż dla nagród. To najważniejszy dla niego film w jego życiu.

ocenił(a) film na 9
qgrudziaz

Hm… Niemiec zabijający Żyda w czasie II wojny światowej? Jakie to nierealne! A te efekty? Żyd dostający kulkę w łeb… Żywcem z „Parku Jurajskiego” wyciągnięte! Do tego… To całe mordowanie i kawałki Żydów fruwające w powietrzu jest takie wyolbrzymione! I dlaczego Polacy nie są w tym filmie docenieni? Co gorsza, pomagają Niemcom?! To jest obraza! Cały naród polski jest przecież taki szlachetny! Jesteśmy odważni i tacy wspaniali!

Buziak… Albo jesteś bardzo młody i niewiele jeszcze wiesz… albo rodzice nie dali ci wystarczająco dużo miłości. A co do okazywania szacunku Polakom. Naucz się najpierw swojego ojczystego języka i ty okaż nam szacunek. Widać na szkołę „rzucałeś kamieniami” (a może nawet rzucałeś). Dam ci radę. Obejrzyj film jeszcze raz, tylko tym razem nie przewijaj do przodu i nie zasypiaj po kilku minutach. Jeżeli nadal masz takie samo zdanie, sprawdź czy nie ma cię na innej stronie internetowej. Nie przejmuj się! Może kiedy dorośniesz… zrozumiesz! Głowa do góry. Nie jesteś osamotniony! Za tobą stoją setki chłopców z problemami! Oni też uważają, że „Lista Schindlera” to nic nie warte badziewie. A teraz obejrzyj sobie „Park Jurajski”. Poprawi ci nastrój =>

Ninareth

buziak ciebie powinni wsadzic do tego obozu, jak widze takie gowno udzielające sie na forum to az mnie krew zalewa.

pietreek

Tak to już jest - w internecie wypowiada się praktycznie każdy w wieku od 5 do 95 lat :) Jeśli pragniesz dyskusji na wyższym poziomie, zachęcam do zapisania się do jakiegoś lokalnego DKF :)

pietreek

Ja widze Piotrusiu ze nie nadajesz sie do dyskusji nazywajac mnie gównem ale jakos mnie to nie rani wiem ze masz moze maksymalnie 13 lat, wiec kiedys zrozumiesz ze w sieci nie jestes sam a zwlaszcza ze nie jestes anonimowy i dbaj o poziom dyskusji chyba ze tak w domu rozmawiasz z rodzicami. Twoja chec wsadzenia mnie do obozu jest chora moze troche poczytasz o wojnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones