PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 369 084
oceny
8,4 10 1 369084
7,9 34
oceny krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

Nie wiem nawet jak można skomentować ten film ale z pewnością ja nie oglądałem bardziej
poruszającego i dającego do myślenia filmu. Nadal czasy II wojny światowej uważam za
najbardziej enigmatyczne czasy w historii świata, tak jak niektóre sceny pokazały człowiek
powrócił do jakiegoś stanu kiedy nie wiedział co to dobro a co zło, do stanu w którym nie znał
wartości życia, ten film powinien być przestrogą dla wszystkich bo tak naprawdę to i Niemcy i
Żydzi byli ofiarami tak jak Polacy Węgrzy Francuzi itd wszystkie osoby które ucierpiały w tej
wojnie. Gra aktorska w filmie jest mistrzowska zwłaszcza Ralpha Fiennesa komendanta
obozu w Plaszowie który był tak nieludzko bezwzględny że zastanawiam się czy człowiek nie
jest jak zwierze które można w dowolny sposób wytresować, bo przecież nikt nie rodzi się zły?
Zastanawiam się również jaką nienawiść do żydów musiał w sobie nosić Hitler że potrafił nią
zarażać innych, bo nie chodzi tu nawet o to że żydzi byli bogaci i posiadali mnóstwo fabryk
chociażby w Polsce gdzie zatrudniali w nich polaków pracujących za gorsze, ale o to że te
mordowanie było niehumanitarne, to było po prostu wytępienie ludzi i ten film doskonale to
pokazał, jak również to że ci Niemcy niżsi stopniem nie mieli prawa myśleć, a jedynie
wykonywać rozkazy, tych którzy byli zarażeni tą nienawiścią. Ogólnie film a raczej cała
przestawiona historia w tym filmie jest niesamowita dlatego może być tylko 10 na 10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones