PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 369 091
ocen
8,4 10 1 369091
7,9 34
oceny krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

To tak...kiedy niby polskie dziecko krzyczy "Żegnajcie Żydzi" razem z nieuprzejmie ich żegnającymi Polakami - to źle, bo "film antypolski". No dobra, macie rekompensatę w postaci informacji na początku filmu, że Polacy przecież walczyli z Niemcami więc "Żydzi, którzy rządzą Hollywood" NIE zrobili z niego "antypolskiego" filmu - Ka-Pe-Wu?: To dalej źle, bo (jak właśnie zdążyłem wyczytać w jednej z opinii w internecie) "Polacy bronili się dłużej niż przez dwa tygodnie i byli dużo lepsi niż to pokazują Amerykanie." Coraz bardziej jestem przekonany, że cebulactwu nie dogodzisz, nieważne jak go ugłaskać i udobruchać, a wszystkie tego typu hejty to nic innego jak...wynik nie wiem czego: kompleksów? Naprawdę niech mnie ktoś oświeci bo tylko mnie się wydaje że czegoś tu nie rozumiem?

ocenił(a) film na 9
0600809730

Wynik głupoty, boć tego ci u nas dostatek. A nie warto zgłębiać takich postaw, gdyż bezdenna jest ich czcza natura i nieciekawa zupełnie. Lepszy od tej wiedzy nie będziesz.

0600809730

Czegoś tu nie rozumiesz bo debil jesteś. Obrażasz Polaków którzy wypominają żydowi pewne nieścisłości w filmie więc podejrzewam kim jesteś. Powiedz mi, jakiś żyd robi nam łaskę, że nakręci film zgodny z prawdą historyczną? Robi łaskę, że dodał informację o tym, że Polacy walczyli z Niemcami? A kto walczył kosmici? Kogo ty bronisz i przed czym? I dlaczego pokazał polskiego dzieciaka krzyczącego ''żegnajcie żydzi'' (mały antysemita Polak-taki jest odbiór), a nie ma nic o tym że Polacy też ginęli w obozach? Ciekaw jestem również dlaczego Spielberg wolał zrobić film o Niemcu ratującym żydów a nie właśnie o Polaku (pierwsze miejsce na liście Sprawiedliwych wśród Narodów mamy my Polacy, ponad 6500 odznaczeń), jeżeli nie wiesz co to, to sobie przeczytaj może wtedy zrozumiesz dlaczego Polaka boli że się go pokazuje w złym świetle, że się mówi o polskich obozach zagłady itd, itp. A może tego nie zrozumiesz bo nie jesteś Polakiem i to wszystko wyjaśnia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones