Film

Lizzie Borden Took an Ax

2014 1 godz. 27 min.
5,5 2 894
oceny
5,5 10 1 2894
1 248
chce zobaczyć
{"id":"703058","linkUrl":"/film/Lizzie+Borden+chwyta+za+siekier%C4%99-2014-703058","alt":"Lizzie Borden chwyta za siekierę","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/30/58/703058/7651707.2.jpg"}
Lizzie, która po powrocie do domu odkrywa ciało brutalnie zamordowanego ojca, zostaje oskarżona o morderstwo.

Rok 1892, Massachusetts. W upalny, letni dzień Lizzie (Christina Ricci) odkrywa w rodzinnym domu ciało brutalnie zamordowanego ojca Andrew (Stephen McHattie), a gosposia znajduje na pietrze ciało jej macochy Abby (Sara Botsford). Sprawą zabójstwa szybko zajmuje się policja, która przesłuchuje kilku podejrzanych w mieście. PomimoRok 1892, Massachusetts. W upalny, letni dzień Lizzie (Christina Ricci) odkrywa w rodzinnym domu ciało brutalnie zamordowanego ojca Andrew (Stephen McHattie), a gosposia znajduje na pietrze ciało jej macochy Abby (Sara Botsford). Sprawą zabójstwa szybko zajmuje się policja, która przesłuchuje kilku podejrzanych w mieście. Pomimo jakichkolwiek dowodów ich uwaga skupia się jednak na najmłodszej córce Bordenów, nauczającej w szkółce niedzielnej. Gdy staje się ona główną podejrzaną, obrony Lizzie podejmuje się prawnik Andrew Jennings (Billy Campbell).

studio
Sony Pictures Television
inne tytuły
Untitled Lizzie Borden Biopic (tytuł roboczy) USA
Lizzie Borden Took an Axe Wielka Brytania (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Tuż po rozpoczęciu filmu, kiedy bohaterowie wychodzą z kościoła, na podwórku przy jednym z domów można zauważyć zielony plastikowy pojemnik na śmieci.
W salonie rodziny Bordenów znajduje się cylindryczny fonograf firmy Edison Standard. W rzeczywistości ten model został zaprezentowany dopiero w 1901 roku, czyli około 9 lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie.
Elektryczne oświetlenie widoczne podczas przyjęcia w domu trafiło do użytku dopiero piętnaście lat po morderstwach z 1892 roku ukazanych w filmie.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Muzyka wcale nie taka zła

  lovelylisz ocenił(a) film na

  A ja uważam, że współczesna muzyka jako podkład do XIX-wiecznej historii to fajny zabieg - nadaje całemu filmowi taki lekko zdystansowany, ironiczny charakter - w końcu wygląda na to, że babka wystrychnęła wszystkich na dudka! Moim zdaniem to dobry film: ciekawa historia, dobra fabuła i Ricci - ... więcej

 • Motyw

  prelecek ocenił(a) film na

  Jaki motyw morderstwa miała główna bohaterka?

 • Bardzo dobry klimat

  ania12311 ocenił(a) film na 10 

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  2
  • niepozorny (7+)

   rad1 ocenił(a) film na

   ricci + muzyka + siekiera + klimat + ... jednak na 8 czegoś mi zabrakło

   2
   • całkiem niezły jak na film TV

    kulturalneuczucia ocenił(a) film na

    jak ktoś chce poczytać o faktach i prawdziwych zdarzeniach zapraszam na mojego bloga http://kulturalneuczucia.blogs pot.com/2014/06/lizzie-borden- took-ax.html

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.