film

Mężowie i żony

Husbands and Wives
1992
1 godz. 48 min.
7,3 8 748
ocen
7,3 10 1 8748
6 834
chce zobaczyć
7,5 13
ocen krytyków
Woody Allen przedstawia opowieść o dwóch nowojorskich małżeństwach, które rozpadają się z chęci poszukiwania wrażeń. Więcej Mniej
Mężowie i żony zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Film zdobył nagrodę BAFTA, 5 innych nagród i 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

W "Mężach i żonach" Woody Allen ukazał komediowy portret dwóch nowojorskich par małżeńskich, które poddają analizie swoje związki i stwierdzają, że... chcą więcej. Woody Allen i Mia Farrow grają wieloletnie małżeństwo, które staje w obliczu poważnego kryzysu, gdy ich najlepsi przyjaciele (grani przez Sydneya Pollacka i Judy Davis)W "Mężach i żonach" Woody Allen ukazał komediowy portret dwóch nowojorskich par małżeńskich, które poddają analizie swoje związki i stwierdzają, że... chcą więcej. Woody Allen i Mia Farrow grają wieloletnie małżeństwo, które staje w obliczu poważnego kryzysu, gdy ich najlepsi przyjaciele (grani przez Sydneya Pollacka i Judy Davis) oświadczają im, że się rozstają. Każde z nich natychmiast znajduje sobie młodszego partnera i na nowo odkrywa uroki namiętnej miłości. Nie mija jednak wiele czasu, a do głosu dochodzą zadawnione urazy i nieoczekiwana zazdrość, które każą im przewartościować pochopnie podjęte decyzje.

boxoffice
$10 555 619 w USA
budżet
$20 000 000
studio
TriStar Pictures (przedstawia)
tytuł oryg.
Husbands and Wives
inne tytuły
Emily Lloyd miała zagrać rolę Rain. Aktorka nagrała nawet kilka scen, ale ostatecznie rolę powierzono Juliette Lewis.
Wbrew ogólnemu mniemaniu postać Mii Farrow nie była dla niej "autobiograficzna". Początkowo Allen zamierzał obsadzić ją w roli, która w końcu zagrała Judy Davis (Sally). Farrow wybrała ostatecznie rolę zdradzanej żony tylko dlatego, że wymagała ona mniej czasu.
Zdjęcia do filmu kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych