1 godz. 48 min.
6,6 8 658
ocen
6,6 10 8658
5 642
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":2}
{"type":"film","id":480867,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ma%C5%82a+matura+1947-2010-480867/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Mała matura 1947
  • ainahn ocenił(a) ten film na: 8

Film ten jest doskonałą okazją do szczerego śmiechu, ale również... zadumy, refleksji, wzruszeń... Fabuła została osadzona w realiach minionych czasów. Moda z epoki, zabytkowe tramwaje, samochody, krakowskie zakątki, to wszystko niezwykle pobudza wyobraźnię... Czasy na pozór tak bardzo odległe od obecnych, ale... młodość dawniej i dziś rządzi się podobnymi prawami. Film godny polecenia:-).

• eveo_filmweb ocenił(a) ten film na: 8

ainahn Popieram przedmówcę - film moim zdaniem bardzo dobry, a nie jest tak znany i popularny jak np. "Miasto 44", a szkoda...
    Niektóre sceny bardzo zabawne, jednak nie określiłabym go jako komedię, lecz komediodramat, gdyż czasy i realia nie były wesołe.. Dobrzy, polscy aktorzy, m.in. Opania, Żmijewski, Zborowski, świetne scenografie, i przedstawienie tamtych czasów.

• ainahn ocenił(a) ten film na: 8

eveo_filmweb Jako dopełnienie filmu, polecam również książkę pod tym samym tytułem :-).

• eveo_filmweb ocenił(a) ten film na: 8

ainahn Dzięki, nie wiedziałam, że film był na podstawie książki:)

• ainahn Mała Matura bije na głowę Miasto 44. Tak się jednak zastanawiam, skąd w byłej Generalnej Guberni wzięło się tylu takich nauczycieli - sami patrioci. Program nauczania podobnież. Przecież ten rejon był już wtedy od co najmniej 6 lat po okupacją sowiecką a do tego momentu Hans Frank miał Kraków po pełną kontrolą. Jedni drudzy przecież permanentnie eksterminowali polską inteligencję

• Pawcio_filmaniak Przepraszam, pokręciłem. Miało być pod okupacją niemiecką.