PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848249}
3,1 3 562
oceny
3,1 10 1 3562
1,0 4
oceny krytyków
Nic się nie stało
powrót do forum filmu Nic się nie stało

Debata po filmie

ocenił(a) film na 3

Dyskusja z Sylwestrem Latkowskim po dokumencie okazała się znacznie ciekawsza i konkretna od samego filmu. Ciekaw jestem, czy znaleźliście gdzieś w sieci jakieś obszerniejsze szczegóły dwóch poruszonych w rozmowie wątków:
- Krzysztofa Zanussiego, który miał na dworcu wybierać sobie chłopców do stosunków seksualnych
- Celebryty TVN (nie specjalną tajemnicą, że chodzi o Kubę Wojewódzkiego, co swego czasu na twitterze ujawnił sam Latkowski), który organizuje castingi na swoich kochanków i zawsze wybiera najmłodszego.

ocenił(a) film na 5
lew890

Jestem ciekaw, czy są jakieś akta, dane na te tematy.

ocenił(a) film na 7
lew890

Zgadzam się, że komentarz Latkowskiego po filmie był silniejszy w przekazie od samego dokumentu.

ocenił(a) film na 3
be13

Tylko, że zarówno w filmie, jak i w wypowiedziach Latkowskiego jest bardzo mało konkretów. Borys Szyc rzeczywiście bywał na jachcie z dwoma gwałcicielami, powinien jakoś się odnieść (póki co jedynie wyłączył możliwość komentowania na insta). Cała reszta natomiast opiera się głównie na samym fakcie, że celebryci byli w tym miejscu. To zupełnie niczego nie dowodzi.

ocenił(a) film na 7
lew890

Może to dowodzi tego, że środowisko celebrytów jest jeszcze bardziej hermetyczne niż zabetonowany kościół.

ocenił(a) film na 3
be13

Możliwe. Albo po prostu Latkowski to nie Sekielski i nie znalazł żadnych dowodów, a jedynie powklejał do dokumentu zdjęcia znanych ludzi, by sobie narobić fejmu. W dokumentach o pedofilii w kościele są twarde dowody, rzetelne dziennikarskie śledztwa, przyznania się oprawców po latach, prokuratura, która niejako umożliwia kościołowi zacieranie śladów. Tu natomiast wbrew szumnym zapowiedziom jako filmu, który miał ukazać zepsucie show biznesu oglądaliśmy tylko nikomu szerzej nieznanego Krystka.

ocenił(a) film na 7
lew890

Latkowski to na pewno nie Sekielski ;) Zastanawiające jest jednak to dlaczego tak genialni dziennikarze śledczy, Panowie Sekielscy nie poszli dalej z tematem pedofilii. Może dlatego, że pedofilami są tylko księża? A mafia kościelna jako jedyna broni oprawców dzieci?
Na marginesie dodam tylko, ze do dziś pamiętam płaczącego na konferencji prasowej Jaka Santorskiego, który bronił Andrzeja Samsona, oskarżonego wówczas o pedofilię znakomitego psychologa dziecięcego.

be13

Dlaczego mieliby iść dalej? skoro w rok w tym temacie nic nie ruszyło? Co do drugiego Twojego pytania - prawda. Celebryty złapanego na pedofilii nikt nie przerzuci do innego serialu i zamiecie sprawę pod dywan.

be13

Przepraszam, ale jak można robić komuś zarzut z "nie pójścia dalej"? Czy ty też masz czas zajmować się po równo całym złem tego świata, tym o którym wiemy i tym jeszcze nie odkrytym? Sekielscy robią ogromną robotę w sprawie, w której mają podstawy do działania. I dobrze, że "tylko" to robią.

be13

Sekielscy to nie Vega, który chce po każdej grupie równo jechać. Księży pedofili jest mnóstwo i wciąż siedzą na wolności, mogąc dalej molestować w najlepsze kolejne nieświadome ofiary. Jak to sama jedna z ofiar przyznała, że gdyby to ona dokonała takich okropieństw jak księża, w ciągu kilku dni skończyłoby się postępowanie z wyrokiem. Postępowanie karne wobec ks. Arkadiusza Hajdasza trwa od grudnia do teraz bez wyroku.

ocenił(a) film na 8
Steinbach

Jak jest ich "mnóstwo" to już biegiem do prokuratury, musisz mieć w końcu twarde dowody operując tego typu pewnikami. Śmiać mi się chce jak czytam tego typu bzdety niedoedukowanego motłochu który myśli, że problem pedofilii jest wyłącznie domeną kościoła bo Sekielski nakręcił jeden film w którym kilku kapusi SB okazało się zboczeńcami.

Dzida_86

Polecam obejrzeć "Spotlight". Jeżeli się nie mylę to podczas napisów końcowych przez kilka minut wypunktowano wszystkie potwierdzone przypadki pedofilii duchownych, co i tak stanowi kroplę w morzu. Nie powiedziałem, że problem pedofilii dotyczy tylko kościoła, ale tylko w tym środowisku (i obstawiam wśród celebrytów i ludzi u wladzy, ale w mniejszym stopniu) są tak chronionie oprawcy i nie ponoszą żadnych konsekwencji, mogąc dalej robić te zbrodnie.

ocenił(a) film na 8
Steinbach

Widziałem Spotlight, owszem. Problem pedofilów w sutannach oburza ludzi podwójnie bo w końcu kto jak kto ale to właśnie oni powinni świecić przykładem. Ale ludzie jak to ludzie, spłycają temat do granic absurdu. Nagle okazuje się, ze pedofilia to wręcz domena kościoła (!) co jest oczywiście wierutną bzdurą. Filmy pokroju Kleru czy Spothlight mają tylko utwierdzać pożytecznych idiotów w ich płytkich skojarzeniach. To jest machina polityczna, kościół jako instytucja twardo stoi na straży wartości takich jak rodzina, życie czy zdrowe relacje miedzy ludźmi, więc trzeba go obrzydzić jak tylko się da, wyciągając co skrajniejsze przypadki i sprzedając je odurzonym głupotą ludziom jako regułę panującą za murami kościoła. A tacy jak ty bezrefleksyjnie to łykają.

be13

"A mafia kościelna jako jedyna broni oprawców dzieci?" A znasz inną, która tak robi?

Przyznam, że niesmaczne były reakcje, również polityków, na aferę Polańskiego. Może to była jakaś namiastka mafii ale do kościelnej jej daleko.

ocenił(a) film na 1
be13

Tak jasne,masz jakieś dowody na to,ten debil pomówił kilka osób tylko dla tego że tam byli, jeżeli chodzisz do kościoła w którym siedzi pedofil duchowny to też jesteś podejrzany bo tam byłeś??chcesz zobaczyć w tv swoją twarz i debila który cię oskarża

be13

https://film.wp.pl/nic-sie-nie-stalo-nie-przedstawiono-dowodow-sylwester-latkows ki-tvp-film-recenzja-6512646112970369a

ocenił(a) film na 2
lew890

W sprawie Zanussiego chodzi o aferę pedofilską z nieletnimi oferującymi usługi seksualne na dworcu centralnym w Warszawie na początku tego wieku. Zanussiemu nic nie udowodniono. Odnośnie dziennikarza TVNu prawdopodobnie chodziło o Wojewódzkiego, bo Latkowski żywi do niego wyjątkową niechęć, tutaj jednak również brak dowodów. Zapowiadano ten film jako afera pedofilska show-biznesu, a nie przedstawiono dowodów na winę któregokolwiek z celebrytów. Bardzo tania zagrywka, żeby przyciągnąć uwagę ludzi. To, że pojawiali się w tym klubie nie znaczy, że wiedzieli o mających tam miejsce sytuacjach, ani tym bardziej, że brali w nich udział. Ja, chodząc do kościoła, nie czuję się winna wykorzystywaniu przez księży dzieci. Latkowski nie odkrył ani nie wyciągnął z rozmów niczego nowego, czego nie było wcześniej wiadomo, rzucał jedynie w późniejszej dyskusji niczym niepopartymi oskarżeniami, za które zapewne posypią się pozwy. I słusznie.
Dokument ten miał na celu odwrócenie uwagi od filmu Sekielskich, przy okazji uderzył we wrogów „jedynej słusznej” partii w tym kraju :)
Najsmutniejsze jest to, że ludzie bezrefleksyjnie to łyknęli i w Internecie już rozpoczął się lincz na te pokazane w reportażu gwiazdy...

gloryy

Dokładnie TO - polityczne manipulacje, a nikomu nie zależy na tym, żeby ogarnąć problem pedofilii - na to wychodzi. I to mnie na prawdę przeraża! To na prawdę słabo wygląda jak media państwowe (PROPAGANDOWE) komentują wyłącznie gniot Latkowskiego, a merytoryczny dokument Sekielskich jest zepchnięty na drugi tor. Jakiś pseudocelebryta jest pedofilem i nagle jest to spawa NARODOWA, no na pewno wazniejsza od tego co się dzieje w kościele. Gdyby dokument Sekielskich się nie pojawił na bank nikt by nie usłyszał tej szokującej prawdy...

ocenił(a) film na 2
winonangela

Zwłaszcza, że to sprawa sprzed kilku lat, a nie coś, co wyszło na światło dzienne wczoraj. Jakoś na godzinę po dokumencie podjęto decyzję o wysłaniu na miejsce zespołu do rozwiązania sprawy (żeby było jasne - cieszę się, jeśli uda im się postawić winnym wyroki), a Sekielscy zrobili już dwa filmy i reakcji brak. A nawet przeciwnie, z „Zabawy w chowanego” dowiadujemy się, że Ziobro podpisał ustawę, dzięki której kurie mają wgląd do akt spraw przeciwko księżom pedofilom. Przerażajace.
Przerażajace jest też to, jak łatwo zmanipulować ludzi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
winonangela

Śmiać mi się chce jak czytam tego typu bzdety niedoedukowanego motłochu który myśli, że problem pedofilii jest wyłącznie domeną kościoła bo Sekielski nakręcił jeden film w którym kilku kapusi SB okazało się zboczeńcami.

ocenił(a) film na 3
Dzida_86

W innych krajach, w USA, w Australii, w Irlandii, też księża pedofile byli kapusiami SB?

ocenił(a) film na 8
lew890

Rozmawiamy o Polsce, nie USA czy Australii. Pedofile są w każdym środowisku ale jakoś dziwnym trafem mówi się tylko o tych związanych z kościołem katolickim.

ocenił(a) film na 3
Dzida_86

Kościół zdaje się jest powszechny i nie ogranicza się do Polski ;) A czemu w Polsce księża pedofile są szczególnie chronieni, to akurat Sekielski wyjaśnił w filmie, jest ukazane, że mają specjalną ochronę ze strony prokuratury, kuria ma możliwość niszczenia niewygodnych dowodów. Oprócz tego mają łatwy dostęp do dzieci, gdyż dla wierzących dzieci stanowią nie tylko autorytet osoby dorosłej, ale i duchowej. Oczywiście, że pedofile mogą być wszędzie, ale jak kasjer się nim okaże, to po prostu trafia do pierdla, a nie jest endemicznie przenoszony od sklepu do sklepu, a sprawie ukręca się łeb. W dodatku kościół katolicki od wieków plecie farmazony o moralności, nic więc dziwnego, że ich hipokryzja szczególnie się rzuca w oczy.

ocenił(a) film na 8
lew890

W filmach Sekielskich pokazane są wybiórczo pedofilskie historie według których cały kler ma być zinstytucjonalizowaną mafią chroniącą zboczeńców w sutannach. Podprogowy przekaz, przebitki na kościół, mrożąca krew w żyłach muzyka. Wszystko jest tak zainscenizowane, żeby potencjalny odbiorca miał oczywiste skojarzenia: ksiądz=pedofil, kościół=mafia. Na tej podstawie zrobiło się pożywkę dla mas i wszelkiej maści antyklerykałów, choć jest to zaledwie promil całego kościoła. Pedofilia nie występuje w nim częściej niż w innych instytucjach czy zawodach choć zrozumiałym jest dla mnie, że wywołuje podwójne zgorszenie bo w końcu wychodzi z instytucji która powinna w tej sprawie świecić przykładem. Jeśli nie widzisz prostej zależności na zasadzie: spektakl Klątwa, film Kler i dokument Sekielskich plus zmasowana propaganda środowisk tęczowych czy aborcyjnych to musisz mieć po prostu klapki na oczach. Żyjemy w czasach w których kościół i grzech próbuje się zepchnąć na margines a na piedestał w to miejsce wstawić rozwiązłość, związki w kilkunastu konfiguracjach, zanegowanie natury człowieka i atak na podstawową komórkę społeczną jaką jest rodzina. Kościół chyba już jako ostatni stoi w sprzeczności z tym nowym kolorowym światem więc logicznym jest próba zepchnięcia go w niebyt. I nie trzeba być wcale wyznawcą teorii spiskowych czy NWO, żeby to dostrzec.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
lew890

Tragiczny gniot to jest. Dobrze, że ktoś porusza ten temat, ale błagam: TU NIE MA NIC. Zero konkretów, zero dowodów, żenujący lektor, żenujące nagrane przez aktorów sceny, zaskakiwanie ludzi w domach, insynuacje nie podparte ŻADNYMI dowodami.

ocenił(a) film na 5
lew890

I cały problem polega na tym, że w filmie nie ma na ten temat nic. A po obejrzeniu tej wypowiedzi (miałem okazję zobaczyć ją przed filmem) myślałem, że będzie grubo i ktoś wreszcie dostanie za swoje, a tu nic. Miałem nadzieję że ktoś z doświadczeniem pokaże jak robi się film a nie reklamę i komentarz.

lew890

Wczoraj w "wRealu24" był mocny komentarz Sumlińskiego, naświetlający znajomość z Lutkowskim, jego przeszłość, charakter, działania, sposób pracy etc.
W powiązaniu z ujawnionymi sms'ami Szyca- jeśli Latkowski nie przedstawi czegoś konkretnego- a nie przedstawi- pogrąży się na całego i pociągnie układ.
Wygląda to na ukartowane działania Kurskiego (skończone kompromitacją)- mającą odwrócić uwagę od problemów pedofilii w KK. Dostanie się za to w wyborach całej partii PISu.
https://www.youtube.com/watch?v=f5C63CxOVyg&t=6s

lew890

autor tego materialu jest jak dla mnie smieszny, robi film o pedofilii wsrod celebrytow.... nie mowiac nic o pedofilii wsrod celebrytow! WTF

lew890

Zgadzam się, że dyskusja po filmie ciekawsza od filmu. Więcej konkretów.
W wypowiedzi Latkowskiego spodobało mi się, że:
1. nie neguje dorobku Sekielskich a nawet chwali, że im się udało i, co było chyba nie po nosie prowadzącemu z tvp, wspomniał o pedofilii wśród kleru
2. zapytany chytrze o telewizję z gwiazdorem pedofilem nie podał jej nazwy (oczywiście łatwo ustalić po nazwisku o jaką tv chodziło, ale nie szukał tu Latkowski taniej propagandy), ani nazwiska celebryty
Wygląda jak by na prawdę przejmował się tematem pedofilii

lew890

A czy ktoś zastanawiał się nad sekwencja faktów? Najpierw film sekielskich, potem afera z kazikiem a potem wypuszczają latkowski ego. Tego ostatniego reputacja nie jest delikatnie mówiąc najlepsza. Siedział w areszcie za rozbój, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za wschodnia granicą robił szemrane interesy, organizował medialnie kampanie polityczna prawicy. To buldog wypuszczony przez Kurskjego i kolejny atak na tvn gdzie cele rytów jest najwięcej. Latkowski to świnia który kręcił się w tym światku i coś tam wiedział i w zamian za intratne stanowisko w TVP i gwarancję nietykalnosci przez prokuraturę a być może obecnie sądy sklecił coś takiego co się kupy nie trzyma a że nie mógł dać w filmie dowodów to rzucił po filmie różne domysły i insynuację. Za takie świństwo powinien beknąć.

marekmichalski1

Dodam jeszcze że na to poszły nasze 2 ld dla tvp. Żenada jaka prosta manipulacja kurskiego. Ciemny lud to kupi. Patrzcie co w tym tvn się dzieje. Nie dość że kłamią to jeszcze chronią pedofili pod swoim dachem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Dzida_86

Oho zaślepiony katol ryczy z bólu że poraz kolejny ktoś udowodnił że jego ukochana instytucja to zwykła mafią ;)

ocenił(a) film na 8
Stein50177

"Ukochana instytucja"? Ile głąbów jest dziś na świecie to tylko jeden internet wie :) Spotykam takie łajzy w internecie co róż, prują się do adminów i płaczą w mamusi cycka ale przez kabel zgrywają "twardzieli". Od kiedy jesteś kibicem Bayernu dzieciaku? Od kiedy Lewandowski strzela tam bramki? Masz darmowe wakacje od szkoły więc może zajmij się lekcjami zamiast obrażać ludzi w internecie?

Dzida_86

Wtedy Lewandowski nie grał jeszcze w Bundeslidze boomerze. ;)

A reszta twojego wpisu to zwyczajny bełkot, więc trudno się do niego odnieść. :)

ocenił(a) film na 8
Stein50177

Boomerze? To ta popularna gimnazjalna nowomowa? Jak chcesz się do czegoś odnieść to może spróbuj się najpierw do swojej głupoty?

lew890

https://film.wp.pl/nic-sie-nie-stalo-nie-przedstawiono-dowodow-sylwester-latkows ki-tvp-film-recenzja-6512646112970369a

ocenił(a) film na 1
lew890

Ten pesudo dokument prawdopodobnie stworzony jako koprodukcja TVP i Kościoła, miała posłużyć jako zasłona dymna po drugim filmie Braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" . Niestety szybko wyszukany temat pedofilli w kręgach artystycznych jest źle zrealizownym filmem, robionym na szybko, żeby tylko zdążyć przed wyborami :) siłą przekazu dla widza miały być smsy, które wyglądają strasznie sztucznie, za grzecznie, w obecnych czasach nastoletnie dziewczyny tak grzecznie do siebie nie piszą. Podobny problem mam z zeznaniami "Pokrzywdzonych" dziewczyn, czytane słychać przez zawodową aktorkę w sposób za bardzo oddajacy emocje dziewczyn, nawet gdy w zezniach było że była wstawiona to lektorka starała się to oddać :) zeznania starają się sztucznie wywołać szok oburzenie a ja się czułem jak bym oglądał "Trudne Sprawy".
Dlaczego "Pokrzywdzone" dałem w cudzysłów? Ponieważ: zgoda, nie wolno nikogo zmuszać do seksu zgadazam się, to powinno być karane i konsekwencje powinny być wyciągane, ale kto do jasnej ciasnej zmuszał te 14-15 letnie dziewczyny żeby po nocy chodziły po klubach??? Kto Je zmuszał żeby wchodziły do samochodu obcych facetów czy na wypasione łodzie?? W dokumencie próbowano zrobić wizualizacje trzęsącą się kamerą w samochodzie czy w mieszkaniu miały pokazać jak były strasznie traktowane i przyznam się że ani przez chwilę nie było mi ich żal. Nikt dziewczynom alkoholu do gardła nie wlewał, a dziewczyny leżące w łożku w apartamencie z reklamy tego "Klubu" nadmorskiego nie miały zwiazanych rąk. Mieszkałem w młodości 10 lat przy jednej imprezowni (nie będę jej reklamować) i każdej soboty jako mały chłopak widziałem podobne sceny z okna swojego pokoju. Zataczające się laski zaciagane do samochodu niekiedy przeklinajace gorzej niż faceci. Jednego poranka dwie laski spały rano na trawniku bo nie były w stanie wrócić do domu. Inny przykład: Mój znajomy szukał miłości na portalu randkowym i jedna dziewczyna zaproponowała mu nagie zdjecie za kod Blik :O
Te dziewczyny nie są niczemu winne one poprostu chciały się zabawić w modnym klubie w towarzystwie nadzianych kolesi aby poczuć się dowartościowane chociaż przez chwilę. Bo dwie dziewczyny pochodziły z domu dziecka, matka dziewczyny, która popełniła samobójstwo wyglądała jakby sporo w życiu poszalała ;) a propo rodziny "Pokrzywdzonych": Gdzie była ta matka, kóra tak przeżywała smierć dziecka w momencie gdy jej nieletnia córka zabawiała się z łysymi staruchami w klubie!?!?! Jeżeli TVP i kościół chcą dać pieniadze na dokument, to niech zrobią o tym, co robili w tym czasie opiekunowie prawni zgwałconych dziewczyn, w chwili gdy te nieletnie dziewczynki całą noc przebywały poza domem??? Aż mnie złość bierze że nie poruszono takiej istotnej kwestii. Mówi się o zgwałconych DZIECIACH przywołuje artykuły a ja się pytam gdzie byli rodzice i dlaczego nie są im postawione żadne zarzuty?
Dziewczyny te pochodziły z rozbitych patologicznych rodzin, lub domów dziecka, nie miały żadnych wzorów tylko to co widziały w internecie. Dorastając chciały przeżyć coś wspaniałego, oderwać się od środowiska wiecznego braku pieniedzy i życia z alimentów które czasem przysyłał ojciec. Zaczepiane w internecie przez Krystka stawały się łatwymi ofiarami, obiecywano im złote góry a w momencie gdy jest się w czarnej du&&ie zaproszenie VIP do takiego klubu to dla tych dziewczynek było jak wejście do nieba.
WIedziały na co się piszą, w tej sytuacji miały do zaoferowania tylko swoje ciało co było widoczne na filmie doskonale je eksponowały. Krystek i Turek byli drapieżnikami czekającymi na takie naiwne głuputkie, pochodzące z nieszczęsliwych rodzin, niebrzydkie dziewczynki. Brak KONTROLI rodziców spowodował że Ci panowie czuli się bezkarni, zaczeli dziewczynkami się bawić bo je sobie urobili jak chcieli a rodzice to mieli gdzieś,
NIe powinno tak być ale takie są czasy że małe dziewczynki za szybko chcą być duże i kochane a jak już to przez kogoś kto ma hajs.
Na koniec: Aferę nie wywołali właściciele tego klubu tylko IGNORANCJA dosrosłych odpowiedzialnych za te dziewczyny o tym proszę zrobić dokument.
Nie wyszła odpowiedź na "zabawę w chowanego" bo jak się ma molestowanie pijanych nastolatek przez biznesmenów do molestowania małych nieświadomych chłopców przez księży, którzy nie czerpali z tego żadnych korzyści majątkowych, oprócz zaspokojania swoich chorych popędów?
dziekuje

fillwill

To, ze obwinianie ofiar jest obrzydliwe, zostało już wielokrotnie powiedziane, więc nie będę się powtarzać. Powiem jedynie, że nie masz racji w stosunku do wielu z tych dziewczynek - nie zostało to powiedziane u Latkowskiego, ale jest opisane w książkach ("Zatoka świń" czy "Łowca nastolatek"). Wiele z tych dziewczyn nie bywało w klubach, ich jedyną "winą" było to, ze po wielokrotnych namowach Krystka dały się podwieźć do domu. Kończyło się to, jak się kończyło - przemocą, wykorzystaniem i dalszym szantażem. Decyzja na pewno nierozsądna, ale serio uważasz, że zasługująca na konsekwencje w postaci gwałtu? Anaid, ktora popełniła samobójstwo, również nigdy nie była w klubie. Krystek obiecywał jej pracę i nie, nie pracę "hostessy" czy tancerki, tylko sprzątanie mieszkań albo pracę w kebabie. Ciezko to uznac za przyjemne zajęcie czy łatwe pieniądze. Ponownie - uważasz, że chęć zarobienia uczciwie przez dziewczynę, kiedy w domu się nie przelewa, zasługuje na konsekwencje w postaci gwaltu? Bardzo się cieszę, że byłeś tak niesamowicie rozsądnym nastolatkiem, że "nie chodziłeś do klubów, bo wiedziałeś, co może się stać", ale wybacz, nie uwierzę, że było to efektem twojej zapobiegliwości - założę się, że po prostu nie pozwalali Ci na to rodzice. Dziewczyny z tej sprawy albo nie miały tyle szczęścia, albo nie mówiły rodzicom prawdy o tym, gdzie idą i z kim (tak tak, wiem, ty zawsze spowiadałes się rodzicom i nigdy, przenigdy ich nie okłamałeś...). Pewnie niektóre miały zaburzone postrzeganie świata i niektórych wartości. Inne pewnie były po prostu naiwne. Naprawdę uważasz, że to w jakikolwiek sposób usprawiedliwia to, co im zrobiono?
I ostatnie: zdanie, ze matka Anaid "wygląda, jakby niezle w życiu poszalała" jest tak poniżej wszelkiej krytyki, ze aż nie wiem, jak je skomentować. Nawet jeśli miała "bogatą" przeszłość, to uważasz, że "sama jest sobie winna"? Że można w ogóle zasłużyć na coś takiego? Pokaz swoje zdjęcie, może ocenimy, na co Ty w życiu zasługujesz... albo nie, już po powyzszej wypowiedzi mogę stwierdzić, że nie jest to nic dobrego. Nigdy nie życzyłam nikomu źle, ale czytając takie, pełne przekonania o własnej wyższości teksty, jak twój, mam szczerą nadzieję, że ich autorzy przekonają się jeszcze w życiu, jak błędne jest ich przekonanie o "zasługiwaniu" na to, co nas spotyka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones