Platforma

El hoyo

2019 1 godz. 34 min.
6,5 48 126
ocen
6,5 10 48126
7 316
chce zobaczyć
5,3 6
ocen krytyków
{"rate":5.33333,"count":6}
{"type":"film","id":839870,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/El+hoyo-2019-839870/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Platforma
  • k3beny ocenił(a) ten film na: 5

Najgorsze zakończenie filmu jakie można sobie wyobrazić. Widac że autorzy nie mieli na nie pomysłu. A szkoda bo film całkiem spoko.

• deadsoullx ocenił(a) ten film na: 8

k3beny Chyba nie zrozumiałeś do końca metafory

deadsoullx Oczywiście że zrozumiałem. Nie o to chodzi. Ale strasznie nie lubię zakonczen typu domysl się. Tutaj ewidentnie pomysłu na zakończenie nie mieli i stwierdzili hmm... przecież to oczywiste....

• k3beny popieram. tez nie kumam zakończenia. Hej!

deadsoullx Ale oczywiscie żeby nie bylo film mi sie podobał.

• BartasBartas ocenił(a) ten film na: 8

deadsoullx oczywiście że zakończenie było z dupy na zasadzie: "nic nie wyjaśniajmy i pozostawmy aure tajemniczości i niedopowiedzeń. Tak nadamy filmowi głębi."

• Franek_Spyrka ocenił(a) ten film na: 8

BartasBartas Myślę, że raczej chodziło o to, żeby go na koniec nie spłycić.

• k3beny Film miał inne zakończenie. Jednak reżyser zdecydował, że należy je wyciąć.

• krol_magdalena ocenił(a) ten film na: 8

heliconia Czy można gdzieś znaleźć to zakończenie?

• Gerald_Wilk ocenił(a) ten film na: 9

krol_magdalena Nie jestem pewien, ale z tego co wiem wyglądało ono tak że Pana Cotta dotarła na samą górę, ale kucharze uznali że nikt jej nie zjadł, ponieważ znajdował się w niej włos.

• Gerald_Wilk ocenił(a) ten film na: 9

Gerald_Wilk Więc nic się nie zmieniło, nikt nie zrozumiał przekazu głównego bohatera

• Amagi ocenił(a) ten film na: 7

Gerald_Wilk To by było lepsze zakończenie :/

• kozas15 ocenił(a) ten film na: 7

Gerald_Wilk To by było świetne zakończenie, tyle trudu głównego bohatera i jego kolegi, a wszystko kompletnie na nic. Dobrze by to współgrało z resztą filmu

• Kinga_Lukasiak ocenił(a) ten film na: 10

Gerald_Wilk Racja! W trakcie filmu był urywek jak na samej górze szef chodzi pośród kucharzy z tym deserem i włosem i sprawdza czyj to włos.

• Kinga_Lukasiak coś w tym jest. H.

• Gerald_Wilk No to ci kucharze musieli być kompletnymi debilami jeśli myśleli, że nikt z niższych poziomów, do których docierają same resztki nie skusiłby się na taki deser. Przecież oni im nawet sztućców ani noży nie dawali, wiedzieli że jedzą wszystko rękami. Jeśli ktoś je jak dzikus, to przejmowałby się włosem? Dobrze że nie zdecydowali się na takie zakończenie, bo to by oznaczało, że kucharze są upośledzeni umysłowo.

• tiptos ocenił(a) ten film na: 7

dirt16 Słuszna uwaga

• Kuba_64 ocenił(a) ten film na: 7

Gerald_Wilk Co za zmarnowany potencjał! Zakończenie z panna cottą byłoby rewelacyjne :)

k3beny A może jedyne możliwe to brak oczywistego rozwiązania - tylko nadzieja i wiara?

• astat_2 ocenił(a) ten film na: 6

Franek_Spyrka Nie tylko rozwiązania brak, ale też jakiegoś sensownego wyjaśnienia: kto i po co to zbudował, jak to działało (winda nie ma żadnego widocznego mechanizmu), co było na samym dole itd. Zdecydowanie brak pomysłu u twórców, podobnie jak to kiedyś było w serialu "Lost".

astat_2 A jest sensowne wyjaśnienie naszego istnienia i funkcjonowania - "kto i po co to zbudował", jak to działa, że mamy świadomość – "nie ma żadnego widocznego mechanizmu"), co jest po drugiej stronie śmierci?
    Analogię z "Zagubionymi" też zauważyem przez ten niedosyt rozwiązania, tylko że tam zamiast niedopowiedzenia, ucięto w zbyt prosty sposób długo budowany rozległy i zawiły układ tajemniczych zjawisk i relacji, coraz bardziej pokręconych, tak że w pewnym momebcie jaieś mądre ich wyjaśnienie stało się niemożliwe. I tamto faktycznie wyglądało jak wymyślane na bieżąco bez pomysłu na zakończenie. Tutaj nie ma takiej sytuacji – utwór jest krótki i kuz na początku można się domyślić, że prostego rozwiązania nie będzie.

• astat_2 Według mnie wyjaśnienie tego zniszczyło by cały klimat serii. Tu właśnie ta tajemnica i zagadka budowała klimat. Tak jak próba wyjaśnienia Cube była strzałem w kolano, tak i tu by taka była.

• k3beny popieram, film wygląda jak urwany w połowie i niedokończony, przecież kazdy czekał jak jest na górze i po co to wogóle było

• settokaiba ocenił(a) ten film na: 5

k3beny Z całego filmu zrozumiałem motyw tego Geronga i murzyna.
    Tylko co to jest za więzienie, gdzie tajemnicza moc unosi platformę, na górze przygotowują dania jak do hotelu AAA, a na dole dziwne rzeczy się dzieją ...
    Wgl dlaczego ten typ siedzi w więzieniu ? Dopiero co obejrzałem, ale już nie pamiętam.
    Tak samo ta babka z administracji, skąd ona tam.
    Albo jeszcze lepiej - kandydatura do pier.dla, no to mnie rozwaliło.
    Kto to kurna pisał ?
    Średnie to było.

• settokaiba mam wrażenie, że koleś dobrowolnie się zgłosił do eksperymentu w którym nagrodą był jakiś społeczny/zawodowy awans (dyplom). Babka z administracji z czystej ciekawości, bo nie miała wiele do stracenia (rak).

• settokaiba ocenił(a) ten film na: 5

PrzemekLipski za logicznie to to jakoś nie brzmi. zgłosić się dobrowolnie do pierdla. fascynujące. szkoda tylko że w opisie tego nie było to chyba większość by do kina nie poszła stwierdzając że najmniej coś tam jest je.bniętego.

• settokaiba Ja myślałam, że koleś tak naprawdę należy do ekipy z samej góry, który jest poniekąd szpiegiem i wysłali go na dół żeby zinwigilował więźniów :p

• pablo_sulecin ocenił(a) ten film na: 7

k3beny Niestety - zakończenia filmów i seriali są ostatnio najsłabszym momentem większości produkcji. Uważam, że większa odwagą twórców jest jednak wybranie jakiejś ostatecznej ścieżki i przekazu a nie pozostawienia go widzom.

• Goldencar ocenił(a) ten film na: 5

pablo_sulecin Ja sądziłem że więcej się będzie działo , może jakiś bunt ?nie mówię że ma to być sensacja ale niech się zdarzy cokolwiek ! Usłyszałem o tym sraniu do jedzenia , myślę Ooo ten coś wymyśli , zaczyna się , a potem znowu nic i tak się skończyło. Nie wiadomo co na dole co na górze. film z głębią ....

• k3beny Dla mnie cały film czyli również zakończenie jest wprost - idealne. Czym jest to więzienie, kim są i jacy są Ci ludzie, kto zgotował im ten los, postać kobiety, która również należała wcześniej do tej elity, ich zachowania w różnej sytuacji, to jak się odnosili do reszty. To wszystko jest przekazem. Koniec - bohater odchodzi, ale jako jedyny trzymał się zasad moralnych do końca. Dziecko to nadzieja, ale dla nas społeczeństwa, to dzieci będą później rządzić światem. Co się stało z nim później? Tak naprawdę nie ma znaczenia, bo inne zakończenie byłoby płytkie i odwracałoby uwagę od tego co jest w tym filmie najważniejsze.

• tiptos ocenił(a) ten film na: 7

Alice_Wonderland93 Chyba najlepszy komentarz pod tym filmem

• k3beny Pierwsze zdanie z filmu: "Są trzy rodzaje ludzi: ci na górze, ci na dole i ci którzy upadli". Główny bohater nie mógł być na górze (poziom 0), więc wolał zostać na dole. Pośrodku czekał do upadek.

• k3beny Ja w sumie mam ciekawe zakończenie tego filmu.

W momencie gdy dziewczynka dolatuje na poziom 0, administracja zauważa swój brak idealizmu, o który cały czas zabiegają ( chociażby włos na panna cottcie, bardzo długa ankieta rekrutacyjna, każde pomieszczenie takie samo, surowe zasady z kradnięciem żywności ). Stwierdzają, że jeżeli dochodzi do tak poważnych błędów w ich pionowym centrum autoterapii to oznacza, że nie jest ono idealne i może nie działać tak jak zakładali. Przez co rozwiązują ten pomysł i uwalniają więźniów ...

Główny bohater odchodzi jako mesjasz, zbawił resztę ludzi poświęcając swoje życie na samym dnie dziury.