PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=979}

Pojedynek

The Duellists
7,6 7 278
ocen
7,6 10 1 7278
8,0 10
ocen krytyków
Pojedynek
powrót do forum filmu Pojedynek

aż się nie chce wierzyć że w dwa lata po tym nakręcił "Obcego"! Na uwagę zasługują głównie
niesamowite zdjęcia! Choćby dla nich i dla kreacji Harveya Keitel'a warto zobaczyć. Ale trochę się
dłużył ten pojedynek... zabrakło mi większej głębi w bohaterach, trochę film o niczym, nie wiem czy
sens całego filmu mi umknął czy obraz ten jest po prostu przeceniany...

Nu_RaKu

bardzo dobry debiut, ale 7,8 jest oceną mocno zawyżoną.

ocenił(a) film na 8
Nu_RaKu

Faktycznie zdjecia piekne !!!! Ktorych lakse widac w HD , film ukazal sie na Blu Ray w USA ....

ocenił(a) film na 6
Nu_RaKu

Zgadzam się, kadry świetne (zwłaszcza finałowa rozgrywka w zamglonym lesie), dobrze przedstawienie zawirowań we Francji początku XIX w. (szewc arystokrata), historia z ogromnym potencjałem, a jednak było mi czegoś brak...Nie czułam jakoś tej epickości pojedynku, więzi między bohaterami. Gdybym mogła, nakręciłabym ten film na nowo z jakimś Hiddlestonem albo innym Cumberbatchem w roli Armanda (do Feraud'a nie mam pomysłu, albo chwilka, mam - Matthew Goode, tak! on i Tom byliby doskonali), i podkręciłam atmosferę jakimś może lekkim napięciem seksualnym między panami. Haha ;)
No i zakończenie do bani - jeśli tak jest u Conrada to facet totalnie to skopał. Powinien:
a) dać się wykończyć obojgu
b) kazać Feraud'owi skoczyć do rzeki z żalu, że to już koniec zabawy
c) sprawić, by panowie rzucili broń, wyznali sobie miłość i puknęli się w malinowym chruśniaku
XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones