PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767751}

Przebudzenie dusz

Ghost Stories
6,1 17 645
ocen
6,1 10 1 17645
5,9 10
ocen krytyków
Przebudzenie dusz
powrót do forum filmu Przebudzenie dusz

Spoiler.

Spoiler.

Bardzo nie lubię filmów idących na łatwiznę, a tak było w tym wypadku. Po naprawdę fajnym horrorze okazuje się, że, wow, główny bohater cały czas spał. We śnie wszystko jest możliwe czyli twórcy filmu czują się jakby "zwolnieni" od choćby częściowego wyjaśnienia zagadek w filmie. Dla mnie to trochę oszukiwanie widzów.

ocenił(a) film na 6
teffi

Hmmm, moim zdaniem w tym przypadku twórcy nie poszli na łatwiznę. Wizja, którą nam zaserwowali jest bardzo przerażająca. Mówię, oczywiście, ze swojego punktu widzenia.
Mamy przedstawioną osobę, która według lekarzy i pewnie kogokolwiek innego, nie ma kontaktu z rzeczywistością. Jest warzywem, nie docierają do niej żadne bodźce poznawcze.
Okazuje się jednak, iż mózg pacjenta przekształca z pozoru błahe, codzienne sprawy na prawdziwy taniec horroru i groteski. Każdy dzień, każda wizyta dostarcza nowego materiału na
na nową kompozycję brutalnego koszmaru.

ocenił(a) film na 6
teffi

Mam dokładnie te same odczucia. Film zaczyna się naprawdę dobrze. Pierwsza historia przerażająca, druga również - choć jak dla mnie tylko do momentu potrącenia stwora jak z kreskówki i spotkania z drzewem rodem z "Władcy pierścieni".
Trzecia ghost story wydaje się frapująca, ale cóż, nagle okazuje się, że to tylko sen, więc luzik, autor scenariusza poczuł się zwolniony z wyjaśnienia czegokolwiek, bo przecież przyśnić się może wszystko, możnaby tu upchnąć każdą niedorzeczności, krasnoludki, nimfy i demony i nadal by grało.
Poza tym to wszystko już było. Pomysł wyeksploatowany.
Jedyne, co przeraża - to słuszna uwaga w komentarzu powyżej - kto wie, co roi się w głowach ludzi będących w stanie "zamknięcia"?....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones