PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835816}
6,5 48 686
ocen
6,5 10 1 48686
3,8 25
ocen krytyków
Psy 3. W imię zasad
powrót do forum filmu Psy 3. W imię zasad

Mógłby ktoś wytłumaczyć ostatnią scenę, gdzie Franz dostaje sms? Niestety nie zdążyłem przeczytać smsa i nie wiem co było napisane, byłbym wdzięczny za napisanie treści.

ocenił(a) film na 7
Bartosz_Tkaczyk_filmweb

Dołączam się do prośby, bo też jestem ciekaw; a obraz był na tyle niewyraźny, że nie byłem w stanie odczytać :-/

ocenił(a) film na 7
apdarw

Nie mogę podać numeru. Facet co dostał paczkę / siedział z tobą i udusił się po tygodniu krwią.

ocenił(a) film na 8
Simonu

To wolne tłumaczenie. Było raczej: "nie mogę podać paczki. Twój kolega z celi pluł przez tydzień krwią i umarł. Szkoda Moralesa." Ale nie pamiętam z pierwszej sceny, Morales wypił więcej tej kawy?

ocenił(a) film na 7
raisa_fw

tak no plus minus parafraza :D

ocenił(a) film na 8
Simonu

Tez jestem ciekaw czy Franz umarł

ocenił(a) film na 7
jacekpuzio

Umarł jak Petroniusz w Quo Vadis :D

gabigabi7

A może wymiotował po napiciu się benzyny

ocenił(a) film na 8
gabigabi7

Bardziej jak Marat na słynnym obrazie Jacquesa Luis Davida

ocenił(a) film na 6
Narcyzempereur

Dokladnie o tym obrazie pomyślałam, gdy zobaczyłam go w wannie :D

ocenił(a) film na 7
jacekpuzio

To oczywiste że umarł bo zatruł się polonem,ostatnia scena to doskonałe ukazuje jak mu się ręką osuwa i umiera

ocenił(a) film na 8
pawel997402

Tak nie wyglada smierć popromienna dlatego mi to nie pasuje

ocenił(a) film na 7
jacekpuzio

Zwłaszcza że podobno Pasikowski planuje nakręcić ,,4" a Psy bez Franza Mauera to tak jak święta bez Kevina na Polsacie.

ocenił(a) film na 7
maciekd_filmweb

Akurat Kevin jest żenujący ile można ludzie, a psy bez maurera to kompletna glupota

ocenił(a) film na 6
pawel997402

Przecież też sms świadczy o tym, że to Morales wypił kawę przeznaczoną dla Franza

ocenił(a) film na 7
alamaru

Faktycznie,jak zwykle Pasikowski pozostawił otwarte zakończenie,podobnie jak w filmie "Pitbull ostatni pies" w scenie z metylem

ocenił(a) film na 10
pawel997402

Ja zrozumiałem to w ten sposób, że polon był w kawie, którą pił zarówno Morales, jak i Franz. Obydwaj pluli po niej krwią. W ostatniej scenie widzimy Franza w wannie, który przed śmiercią zdążył jeszcze wykonać przelew na rzecz wdowy po Nowym ze swojego tajnego konta w szwajcarskim banku, po czym zmarł na skutek zatrucia polonem - tak samo z resztą jak jego kolega z celi

ocenił(a) film na 7
vookash97

No ja też jestem tego zdanie osobiście,ale dużo osób też mówi że nie tak wygląda zatrucie polonem itp,jak dla mnie Franz i Morawiec zmarli i to było definitywne zakończenie serii

ocenił(a) film na 8
vookash97

Mnie bardziej zastanawia, skąd Frantz w końcu miał tą kasę?

ocenił(a) film na 8
Wen

To Franz miał milion Jakuszyna

ocenił(a) film na 8
tynarus120

To po co Franz chodził i wszystkich pytał o ten milon? Aby odwrócić od siebie uwagę? Trochę tego nie kumam

Wen

Franz miał milion Sawczuka. Pod koniec II części jak rozmawiał przez telefon z Morawcem to wyznał że pieniądze są w "Nowej". Chodziło mu o Nową Zelandię. Prawdopodobnie zanim miała miejsce ekstradycja, udało mu się pieniądze ulokować w Szwajcarii. Żeby 25 lat później przelać je córce Morawca.

ocenił(a) film na 7
michk996

A mi się zdaje że Nowa Zelandia to tylko urojenie ze strony Franza.

ocenił(a) film na 8
maciekd_filmweb

Nie urojenie, posłuchaj audiobooka Psy 2.5

michk996

Sawczuk to była gruba ryba. Ale mi niewiadomo jak on zginął

Wen

Ja to rozumiem tak ze Nadia sie kumplowala z Paniczem a to ona mogla wziąć ten milion. Jej kontakt z Paniczem i jego telefon w rękach Franza sprawił że ja stawiam na taką hipotezę zdarzeń.

tynarus120

Nie.. Panicz miał

vookash97

A tam w smsie nie pada imię Janina Morawiec? To jest najstarsza córka Nowego, według mnie ona dostaje kasę. Żona nazywa się Mariola, to imię pada kiedy Nowy opowiada w "dwójce" jak to ją poznał w bibliotece.

pawel997402

Metyl zmarł i tak samo Franz oraz Morawiec. W przypadku tych bohaterów to koniec historii.

alamaru

Tak, tez tak ten sms odebealwm!

ocenił(a) film na 8
pawel997402

To chyba nie załapałeś ostatniej sceny. Umiera tylko Morales bo paczka z antidotum, którą wysłał Franc dotarła za późno.

ocenił(a) film na 7
polx

hehe dobre. Dajesz mi nadzieję. To się nawet trzyma kupy, jeśli to czym zatruto Maurera to nie był polon, bo z zatrucia polonem się nie wychodzi :) Chciałbym żeby to była prawda i Franz wrócił.

polx

Polx, Franz też umarł

ocenił(a) film na 7
polx

Jakim antidotum? Gdzie tam masz w smsie że w paczce jest antidotum? Franz siedział z typem dość długo w pudle i nawet na początku filmu mówi ze będzie mu go brakowało jak wyjdzie. Typy sie zżyli to Franz mu chciał pewnie jakąś paczkę podesłać. Obaj plują krwią i obaj umierają, z tym że Morales wychlał więcej tej kawy a Franz złapał łyka dlatego Morales umiera troche wcześniej od Franza. Odnośnie filmu to Linda genialnie odegrał role Franza. Świetnie to widać w jego oczach jak Andżela sie go pyta czy sie ożenił i czy ma dzieci i co robił przez ten caly czas. Mistrzostwo. Pazura troche skopał role, bo bardzo szybko przechodzi do codzienności po śmierci syna. Nie wiem czy takie było założenie reżysera ale jakoś słabo ta rola wyszła. W 1 części psów pod koniec jak sie wk$#@a w tym szpitalu to były emocje, a tu czegoś zabrakło.

ocenił(a) film na 5
skyter

Zgadzam się ze wszystkim.. a co do Pazury, to fakt, skopał całą rolę, a szczególnie scenę płaczu w kostnicy.. za dużo gównianych seriali komediowych i dubbingów do bajek, on już poprostu nie potrafi poważnie zagrać.

raisa_fw

no dobra to dlaczego wolf sie zapytal czego potrzebuje oprocz zdrowia, wiedzial o kawie?

ocenił(a) film na 8
molek___

Nie wiem (:

ocenił(a) film na 8
molek___

Bo rozmawiał z wiekowym człowiekiem po przejściach? Więzienie niszczy zdrowie tak w ogóle. Nie trzeba pić zatrutych kaw do tego... Swoją drogą początkowo myślałem, że Franz ma jakiegoś raka żołądka i dlatego tak wymiotuje.

raisa_fw

Właśnie ogladałam na Canal+ i treść SMS była inna niż tu zamieszczacie. Udało mi się tylko przeczytać 1 zdanie gdzie jasno było napisane że to nie polon. Nie zdążyłam reszty. Czy mógłby ktoś przytoczyć tekst tego smsa?

stokrotka23

+48 555 698 532
"Nie podam, bo twój kolo z celi zmarł wczoraj.
Tydzień pluł krwią, szkoda Moralesa.
Paczka jest u mnie na bramie"

Nie wiemy czy Franc umarł, a poza tym Witkowski z tą małolatą przypomina Franca z Angelą

Bartosz_Tkaczyk_filmweb

Mnie przede wszystkim nurtuje pytanie, skąd Franz miał telefon, skoro po 25 latach wychodzi z więzienia, a ostatnia akcja ma miejsce siódmego dnia po wyjściu. Poza tym ktoś musiał znać jego numer, a ten który miał przed wiezieniem na pewno już nie był aktywny. Zaciekawił mnie także kolor obudowy telefonu, był taki sam jak Panicza. Co prawda Maurer korzystał z jego telefonu w jeden ze scen, ale rzuca nim w Panicza przez co go budzi, więc to nie może być ten sam aparat co na końcu...

ocenił(a) film na 3
Jakub_Rodaczek

To był na 99% telefon Panicza. Też Nokia/ MS i pomarańczowa. Mnie bardziej ciekawi o co chodziło z tą paczką.

ocenił(a) film na 6
Juna_3

Też mnie ciekawi o co dokładnie chodziło z paczką, jedyna paczka o jakiej pamiętam to była paczka z "niespodzianką" od Panicza dla policjanta, może też chodzi o jakąś paczkę z pieniędzmi.

Bartosz_Tkaczyk_filmweb

Franz chciał wysłać paczkę kumplowi spod celi i nie dotarła, bo tamten zmarł.Chodzi o to żeby pokazać ,że Franz też umrze.

schutte

Jest wstanie ktoś dokładnie zacytować tego smsa ?

MeroL1946

Nie mogę podać/dostarczyć paczki. Twój kolega z celi pluł przez tydzień krwią i umarł. Szkoda Moralesa

ocenił(a) film na 7
Bartosz_Tkaczyk_filmweb

Zwyczajna paczka (rakieta) od Maurera do Moralesa, zostaje do odbioru w punkcie przy głównej bramie więzienia. Co do zatrucia polonem, wystarczy wdychanie oparów (Maurer wylał kawę), więc uśmiercenie Moralesa jest logiczne, nie musiał jej pić, żeby się zatruć.

ocenił(a) film na 8
Jakub_Rodaczek

To był telefon Morawica. Pytanie kto pisał do Morawica i kto był zleceniodawcą przelewu.

ocenił(a) film na 8
katknap

Panicza nie Morawca

katknap

Właśnie, telefon Panicza, a bankier dzwoni na ten telefon do Franza, nawet zwraca się do niego: "Panie Maurer jest tam Pan?" , czy coś w tym stylu. Ponadto sms też jest skierowany do Franza, bo jest mowa o koledze z celi, a siedział przecież Franz. Więc skąd te dwie osoby wiedziały, że Maurer posiada telefon Panicza?

Jakub_Rodaczek

A co za problem przełożyć na swoją kartę sim?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones