film

Psychol

Psycho
1998
1 godz. 38 min.
5,2 9 038
ocen
5,2 10 1 9038
2 754
chce zobaczyć
5,0 7
ocen krytyków
Młoda kobieta postanawia spędzić noc w motelu. Wkrótce zostaje zamordowana. Więcej Mniej
Psychol zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złota Malina
Film zdobył 2 nagrody Złota Malina oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
7 wspaniałych
Sceny pożyczone z innych filmów
Zobaczcie zestawienie najciekawszych filmowych cytatów: siedem filmów, które oddają hołd innym tytułom, pożyczając sobie od nich jakiś pomysł. W programie nie zabraknie takich hitów jak "Big Lebowski" braci Coen, "Ready Player One" Stevena Spielberga i "Kosmiczne jaja" Mela Brooksa. Jakie są najlepsze sceny "pożyczone" z innych filmów? Wybiera Jakub Popielecki. 2020-03-15T09:16:26 PT8M43S https://fwcdn.pl/webv/32/45/53245/53245.6.jpg https://fwcdn.pl/video/magnificent_seven/7wsp_filmowe_zapozyczenia_kolorki.vp9.480p.webm

Remake słynnego horroru mistrza gatunku Alfreda Hitchcocka. Młoda kobieta, Marion Crane (Anne Heche), okrada nieuczciwego szefa, kupuje nowy samochód i udaje się w kierunku San Francisco. W ciemnościach nocnej burzy gubi drogę. Postanawia przenocować w motelu. Tam spotyka Normana Batesa (Vince Vaughn). Z krótkiej rozmowy kobieta dowiadujeRemake słynnego horroru mistrza gatunku Alfreda Hitchcocka. Młoda kobieta, Marion Crane (Anne Heche), okrada nieuczciwego szefa, kupuje nowy samochód i udaje się w kierunku San Francisco. W ciemnościach nocnej burzy gubi drogę. Postanawia przenocować w motelu. Tam spotyka Normana Batesa (Vince Vaughn). Z krótkiej rozmowy kobieta dowiaduje się, że Norman jest bardzo oddany swojej matce. Po chwili w motelu rozpoczyna się koszmar. Marion zostaje zamordowana, a po niej kolejne osoby.

boxoffice
$37 141 130 na świecie
$21 456 130 w USA
$15 685 000 poza USA
budżet
$60 000 000
na podstawie
Robert Bloch (powieść)
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Imagine Entertainment
tytuł oryg.
Psycho
inne tytuły
Kandydatkami do roli Marion Crane były Drew Barrymore i Julianne MooreNicole Kidman rolę odrzuciła, podobnie jak Laura Linney, która wolała wystąpić w filmie "Truman Show".
Tobey Maguire, Christian Bale, Robert Sean Leonard, Jeremy Davies, Henry Thomas i Joaquin Phoenix byli rozpatrywani do roli Normana Batesa. Thomas wcześniej wcielił się w tę rolę jako nastolatek w "Psychozie IV: Początek".
W scenie pod prysznicem na nożu nie zostaje krew, nawet po kilku pchnięciach.
Chciałoby się zdecydowanie odbiec od nazwania tego przedsięwzięcia remakiem filmu z 1960 roku. Aktorstwo, zdjęcia i... brzydko mówiąc: dosłowna zrzynka z Hitchcocka sprawiają, że film twórcy "Obywatela Milka" jest niemal pastiszem klasycznego dzieła, a także obrazą dla pojęcia "remake". więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych