film

Psychol

Psycho
1998
1h 38m
5,2 9 300
ocen
5,2 10 1 9300
4,9 7
ocen krytyków
Młoda kobieta postanawia spędzić noc w motelu. Wkrótce zostaje zamordowana. Zobacz pełny opis
Psychol zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złota Malina
Film zdobył 2 nagrody Złota Malina oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
7 wspaniałych
Sceny pożyczone z innych filmów
Zobaczcie zestawienie najciekawszych filmowych cytatów: siedem filmów, które oddają hołd innym tytułom, pożyczając sobie od nich jakiś pomysł. W programie nie zabraknie takich hitów jak "Big Lebowski" braci Coen, "Ready Player One" Stevena Spielberga i "Kosmiczne jaja" Mela Brooksa. Jakie są najlepsze sceny "pożyczone" z innych filmów? Wybiera Jakub Popielecki. 2020-03-15T09:16:26 PT8M43S https://fwcdn.pl/webv/32/45/53245/53245.6.jpg

Remake słynnego horroru mistrza gatunku Alfreda Hitchcocka. Młoda kobieta, Marion Crane (Anne Heche), okrada nieuczciwego szefa, kupuje nowy samochód i udaje się w kierunku San Francisco. W ciemnościach nocnej burzy gubi drogę. Postanawia przenocować w motelu. Tam spotyka Normana Batesa (Vince Vaughn). Z krótkiej rozmowy kobieta dowiadujeRemake słynnego horroru mistrza gatunku Alfreda Hitchcocka. Młoda kobieta, Marion Crane (Anne Heche), okrada nieuczciwego szefa, kupuje nowy samochód i udaje się w kierunku San Francisco. W ciemnościach nocnej burzy gubi drogę. Postanawia przenocować w motelu. Tam spotyka Normana Batesa (Vince Vaughn). Z krótkiej rozmowy kobieta dowiaduje się, że Norman jest bardzo oddany swojej matce. Po chwili w motelu rozpoczyna się koszmar. Marion zostaje zamordowana, a po niej kolejne osoby.

boxoffice
$37 141 130 na świecie
$21 456 130 w USA
$15 685 000 poza USA
budżet
$60 000 000
na podstawie
Robert Bloch (powieść)
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Imagine Entertainment
tytuł oryg.
Psycho
inne tytuły
Kandydatkami do roli Marion Crane były Drew Barrymore i Julianne MooreNicole Kidman rolę odrzuciła, podobnie jak Laura Linney, która wolała wystąpić w filmie "Truman Show".
Tobey Maguire, Christian Bale, Robert Sean Leonard, Jeremy Davies, Henry Thomas i Joaquin Phoenix byli rozpatrywani do roli Normana Batesa. Thomas wcześniej wcielił się w tę rolę jako nastolatek w "Psychozie IV: Początek".
W scenie pod prysznicem na nożu nie zostaje krew, nawet po kilku pchnięciach.
Chciałoby się zdecydowanie odbiec od nazwania tego przedsięwzięcia remakiem filmu z 1960 roku. Aktorstwo, zdjęcia i... brzydko mówiąc: dosłowna zrzynka z Hitchcocka sprawiają, że film twórcy "Obywatela Milka" jest niemal pastiszem klasycznego dzieła, a także obrazą dla pojęcia "remake". więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Psychoza Hitchcocka - 10/10, Psychol Gus Van Sant - 1/10 i inaczej być nie może

Słaby.

ocenił(a) film na 4

Film chciał powtórzyć sukces Psychozy. Co do samego filmu nie jest najgorszy. Jest przeciętny. Moim zdaniem jedyna aktorka która w jakiś sposób ratuje ten film to Moore i to raczej koniec zalet tego filmu. Klimatu żadnego. Nie buduje napięcia jak Psychoza.. Słaby.

Moim zdaniem jedyną wadą filmu jest, że Van Sant uwspółcześnił scenografię, ale próbował zachować narrację z lat 60-tych. Wyszło trochę sztucznie. Ale nie ma się co czepiać. Vaughn całkiem przekonujący, Macy (jak zwykle) świetny, Heche (choć jej nie lubię) też ujdzie. Van Sant'owi należy się też chapeau za odwagę -...

i to nie wyszło mi na dobre ponieważ Psychol jest słaby i zrobiony na od*eb się.Osobiście nie polecam.

Co ten film udaje?

ocenił(a) film na 2

Sens powstania tego filmu stoi pod wielkim znakiem zapytania. Artystyczny zamysł reżysera spowodował, że 'Psychol' nie kwalifikuje się ani jako samodzielny film grozy, ani jako remake kultowego dzieła A. Hitchcocka.
Po pierwsze - do jakiego grona odbiorców kierowany jest ten film?
Współczesny widz, oswojony z masakrą...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones