PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1311}
5,5 63 260
ocen
5,5 10 1 63260
3,5 20
ocen krytyków
Quo vadis
powrót do forum filmu Quo vadis

Quo vadis to moja ulubiona powieść Henryka Sienkiewicza, zaczytana wręcz przeze mnie... i nie moge wprost darowac Kawalerowiczowi, ze wyreżyserował coś takiego... to mnie osobiście obraża a Sienkiewcz w grobie się przewraca..... gdzie tu jest jakiekolwiek aktorstwo??? może Pieczka trzyma minimalnie jakiś poziom..... jak można było zatrudnic Linde Deląga i Mielcarz do takiej produkcji?..... kwestie wyrecytowane, zero w tym duszy, życia, jakiegoś dramatyzmu.... drewno ma więcej siły wyrazu niż ci aktorzy..... zero napiecia, wszystko sztuczne plastikowe, nie, nie, nie!!!!!!!

ocenił(a) film na 7
szczeniaczek26

To fakt, największą wadą filmu są źle dobrani aktorzy- Linda wygląda, jakby go toga uwierała, Deląg gra tak, że nawet do szkolnego przedstawienia by się nie nadawał, a Mielcarzówna... ładna buzia i tyle. NIC poza tym. Szkoda, bo przez to Petroniusz nie ma tej charyzmy, ktora cechowała go w książce, a między Ligią i Winicjuszem nie ma zupełnie chemii.
Przyznaj jednak, że Pieczka, Trela i Bajor ratują sytuację. Bo Majchrzak już nie- jak dla mnie miał tu ten sam problem co Linda.

Morska_Bryza

Trela wg mnie to bardzo dobry aktor ale jakoś w tym plastikowym filmie nawet on do mnie nie przemawia.....Bajor tak na 2 razy, za bardzo się wczuwa i nie ma wnim szaleństwa i tego.... zdziecinnienia .... to nie to......dla mnie najlepszy jest w tej roli Ustinov - mistrz

szczeniaczek26

w ogóle oglądajac ten film - czuję sie jakbym oglądała sceny próbne..... mam wrażenie że zaraz usłysze ,,cięcie!"

ocenił(a) film na 7
szczeniaczek26

Też mam takie wrażenie, zwłaszcza patrząc na Deląga... Zwłaszcza, kiedy słyszę kwestię: "Udałem sie do ciebie po radę, jeśli ty jej nie znajdziesz..."- tutaj osiągnął dno.
Ale ja to szaleństwo Nerona u Bajora widzę :) Zwłaszcza w scenie, kiedy chrześcijanie śpiewają, a lwy są na arenie- o ile dobrze pamiętam Ustinov wtedy jawnie szleje, a Bajor patrzy na nich z szaleństwem tylko w oczach... ;)

ocenił(a) film na 4
szczeniaczek26

To jest dramat k***a!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones