PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10026113}
6,6 25 852
oceny
6,6 10 1 25852
7,2 51
ocen krytyków
Reality
powrót do forum filmu Reality

To najdłuższy wyrok, jaki kiedykolwiek wydano za ujawnienie tajnych dokumentów. Cała kadencja Trumpa powinna zostać unieważniona i wykreślona z historii USA. Hiperrealistyczny film. Stąd jeszcze bardziej przerażający, bo pokazuje jak tchórzliwa, opresyjna, oszukańcza władza potrafi zniszczyć człowieka. Za ujawnienie o niej prawdy.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

No no bo bysmy mieli wojne amerykansko rosyjska odbywajaca sie na ziemi polskiej. Skad ty czerpiesz informacje ? skad wiesz co jest sluszne ? analizujesz ? sprawdzasz ? bo to mnie ciekawi jak to sie dzieje ze ktos nie umie krytycznie analizowac . Nienawisc zabiera logike jak kazde emcje ? czy poprostu odpowiadam na rosyjskiego bota myslac ze to czlowiek pisal. Takie zadziwiajace to jest jak to jest ze ktos jest tak stronniczy by nie analizowac wlasnych bledow logicznych czy wypowiedzi kolegow. To jest naprawde niesamowite jak biedni ludzie glosowali na miliardera myslac ze on jest co ? nie miliarderem ? ze jest uczciwy ? ze nie da innym miliarderom lepszego swiata i zwolnien podatkowych by byli jeszcze bogatsi a biedni biedniejsi ? Jak to sie dzieje ?

ocenił(a) film na 7
Odette_Ode

Nie rosyjskiego bota, a polskiego - jankeski podnóżku.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

no widzisz ale wlasnie ja nie nawidze ameryki jak tylko mozna bo to takie miejsce na ziemi bezprawia gdzie nie ma nic dla spoleczenstwa a wszystko jest podpozadkowane by bogatsi byli jeszcze bogatsi . Ale jakos to nie zmienia faktu ze w Rosji jest jeszcze gorzej bo to czysty toatlitaryzm i tak samo tylko kilku ma ok ciemierzacych caly kraj.
wiec daleko mi do jankieskiego czegos tam . Nie ma mowy tez bym ujrzala cokolwiek pozytywnego w Trumpie i jego prezydenturze , no morze ze rozwalil te status quo. tylko ze jak by poprezydentowal jeszcze 4 lata to by juz US wygladala dokladnie tak jak rosja putinowska.

Odette_Ode

Trump ma dużo kasy, a Biden interesy na Ukrainie, poza tym stałem się odważny i napiszę:

- ciekawe kto wywołał ten cały Euromajdan
- co z Krymem
- co z ludnością Donbasu która już teraz mam rosyjskie paszporty
- a to niby rebelia w Donbasie wzięła się znikąd (oczywiście ruski to wykorzystały, wczęsniej mieszanie Stalina w proporcjach ludności i terenach)

ocenił(a) film na 7
meadow3

Jak to kto - amerykańskie żydostwo. Im najbardziej zależy na wojnie z ruskimi, a że nie będą z własnej ziemi robić poligonu, wybrali sobie ziemię ukraińską. Nie bez powodu obsadzili w roli prezydenta, komedianta ichniego pochodzenia, którym sterują w należyty sposób. A co z mordowaniem, za cichym pozwoleniem rządu Zełeńskiego, ludności cywilnej przez grupę AZOW. A co z łamaniem traktatów Mińskich? A co w wieloma prowokacjami jakie miały miejsce przed wybuchem konfliktu zbrojnego.

Bokciu

ale to Odette - miał(a) odpowiedzieć na to pytanie :))

ocenił(a) film na 7
Bokciu

saszka idź już stąd po kopiejki do putina za sianie nienawiści w internecie

ocenił(a) film na 7
Binz

O po cholerę tak pier dolisz jak dzieciak? Każdy kto mówi prawdę i ma w sercu interesy Polski, jest obligatoryjnie Putinowcem...Jebn ij ty się w łeb.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

każdy kto twierdzi, że USA to nasz wróg, że NATO prowokuje rosję itd. to ruski troll czyli ty

ocenił(a) film na 7
Binz

Ale dlaczego ruskim? Dlaczego nie Polskim? Zakładasz, że każdy Polak to zaślepiony kretyn i nie przyjmuje innej narracji niż ta o jankeskich braciach? Polacy również potrafią dostrzec prawdę...nie każdy jest tak zamanipulowany i wyprany jak ty.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

ruski no weź już skończ. USA = NATO = nasze bezpieczeństwo przez putlerem i jego czubkami. To jest proste. Utkaj już dziurę.

ocenił(a) film na 7
Binz

Czyli tak jak myślałem - jesteś zwykłym durniem.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Proszę Cię, Znajdz sobie inne forum. Bo przez takich pseudo polaków nie chce mi się komentować filmów.

ocenił(a) film na 7
lornemalwo

Ale dlaczego pseudo polaków? Bo mówią prawdę? Bo mają na uwadze dobro własnego narodu? Bo chcą być suwerenni i niezależni? Nazywając mnie pseudo polakiem dajesz tylko świadectwo swojej przynależności i tego komu służysz. Jesteś żydem?

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Nie eskimosem,. Za to Ty jesteś tylko konstruktem. Zlepkiem stereotypów, fobii, lęków i przekazów medialnych . Naprawdę Ci współczuję. Idż na spacer, przytul drzewo. Naucz sie żyći odstaw interneti mediaprzynajmniej na jakiś czas bo Ci psychika nie wytrzyma. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
lornemalwo

No patrzcie jaki inteligentny erudyta...a jaki mądry...a jednocześnie naiwny jak dzieciak w przedszkolu. No chyba, że tylko takiego naiwniaka udaje? No jak - udajesz? ;)

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Dziecko. Wróć do szkoły. Do książek. Poczytaj trochę o geopolityce, o zależnościach finansowych, geograficznych i kulturowych i przestań łykać jak pelikan ten cały medialny syf jaki nas otacza. Świat jest trochę bardziej skomplikowany niż to, co próbuja ci wdrukować twoi internetowi ,,bożkowie" Jak bedziesz miał tyle lat co ja to pewnie to zrozumiesz. Na razie na to nie liczę, ale wierzę że za kilkanaście lat dojrzejesz. Trzymam za Ciebie kciuki, bo widzę że masz ambicje i szukasz prawdy tylko trafiłeś na ,,złe towarzystwo" Z bogiem.

ocenił(a) film na 7
lornemalwo

Ależ oczywiście, że świat jest bardziej skomplikowany niż próbują nam imputować prostytutki medialne i rozmaite ścierwa mainstreamowe. Pytanie zatem jakie wedle Ciebie jest złe a jakie dobre towarzystwo i co jest a co nie jest syfem medialnym? Może mnie uświadomisz jako stary mentor, bom bardzo ciekaw. Swoją drogą skąd masz wiedzę w temacie mojego wieku?

Odette_Ode

że będzie mniej podatny na lobbing korpo....

Odette_Ode

a jeśli wyśmiejesz moją wcześniejszą wypowiedż, to zastanów się na czym miała polegać amerykańska demokracja, ano właśnie na tym że tam do polityki mieli iść ludzie którzy już sukces w biznesie osiągneli (nie tak jak w Polsce - aby się na tym dorabiać)

ocenił(a) film na 8
meadow3

Ale niestety osoby ktore sie juz dorobili to osoby ktore nigdy nie maja dosc. Nikt nie zatrzymuje sie bo ma juz wystarczajaco duzo , to sa osoby ktore nigdy nie maja dosyc. Tak jak Microsoft wyrznal konkurencje tak samo facebook google itp. A ci co nie maja doswiadczenia w biznesie , no coz potem sa przez ten biznes zatrudniani jak juz skoncza prace dla rzadu " w nagrode" . Amerykanska demokracja nie ma nic wspolnego z demokracja to jest plutokracja

Odette_Ode

jednak widzisz cała nadzieja w Trumpie była taka że on się już dorobił (może poza jakimiś kłopotami, ale jednak to miliarder) i będzie miał wywalone na ten cały lobbing - oczywiście w granicach umiaru aby nie skończyć jak Kennedy.

Natomiast Biden to zawód poseł (całe chyba życie senator) plus szemrane interesy rodzinki na Ukrainie - nie wykluczona płatna protekcja (zresztą Kwach też tam siedział)

Jet jeszcze jedna strona - obydwoje to staruszki, zbyt jednak starzy żeby to wszystko ogarnąć (nawet zakładając że mają doradców) z tym że znowu Trump wygląda pod tym względem lepiej.
Jednak ze względu na powyższe co napisałem uważam że to nie oni podejmują decyzję - dostają je tylko do podpisu - i jest tak podpisz to dziadku podpisz, (no ewentualnie podpisz bo jak nie to kulka w łeb - to żartem :))) )

Odette_Ode

on czerpie informacje z wlasnych urojen - gwoli sprostowania. Dyskutujmy na argumenty i dane, a nie urojenia prawaka. Dobra zasada imo.

Bokciu

trump to oszolom i przestepca obecnie toczy sie postepowanie, wiec raczej nie celowalbym w takich prezydentow na szczycie krajow nato, ale co kto lubi, są prawaki (bez IQ) i są osoby z wiekszym olejem, jak mowie, co kto lubi

ocenił(a) film na 7
ciosina10

W ogólnym rozrachunku z pewnością nie większy niż obecny Biden.

Agatonik

Taka uwaga, bo zacząłem pisać i odbiegło to nieco od tematyki filmu (którego w sumie nie oglądałem :)) ), ale teraz napiszę co na pewno:

Na pewno bym miał większy szacun (czy nawet po prostu szacun którego teraz za bardzo nie mam) gdyby ten film wyszedł za prezydentury Trumpa (teraz to "se mogą tworzyć" :))) bo mogą )
(tym bardziej że ja przekorny jestem :)) )

ocenił(a) film na 8
meadow3

Za prezydentury Trumpa nie mógł wyjść, bo to jego dotyczy i pewnie się bali.

ocenił(a) film na 7
meadow3

Tak dokładnie, cały czas odbiegasz od tematyki filmu, nota bene nie oglądałeś filmu, a dyskutujesz od kilku dni udawadniajac, że Trump to był wspaniały prezydent. Proponuję poszukać forum o tematyce politycznej i to dla zwolenników rzeczonego.

Ewiatko

J.P.R.D., nigdzie nie napisałem że był wspaniały, to że był lepszy od mizernego Bideta wcale nie znaczy że był wspaniały, USA w swojej historii miało wspaniałych prezydentów np JFK, ponadto zgadzam się w zupełności z wpisem Owcy Polo - poniższym, ponadto obawiam się że gdyby ujawnić wszystkie sekrety Bideta to dla USA może się źle skończyć (co w sumie ujawnił już Assange - naprawdę wielki dziennikarz), ponadto ten film wyszedł tylko i wyłącznie z pobudek politycznych - takie mam wrażenie. A w Polsce przydałby by się film o aferze podkarpackiej - to by zmiotło wielu ludzi - takich nam k... trzeba filmów, a nie jakiś e tam....

Agatonik

Po pierwsze Trump był najlepszym prezydentem 21 wieku. Nie lubię go ale wolę go od kolejnych socjalistów. Po drugie Trump ma wielu wrogów. Demokracja w usa to żart. Z wolnościowego państwa przemieniło się w oligarchię i korporatokracjonizm. Kampanie wyborcze są finansowane tylko z pieniędzy korporacji. Oni dadzą tamci coś zrobią etc. Trump był Niezależny bo miał pieniądze. Teraz największe firmy które pewnie stworzyły ten film nienawidzą go i chcą go zamieść pod dywan. Tylko on obniżał podatki. I nie, nie powinien siedzieć.

ocenił(a) film na 8
OwcaPolo

I co? Finansował swoją kampanię z własnych pieniędzy?! O, naiwności! Przede wszystkim to oszust podatkowy, czyli ktoś, kto okrada własne państwo.

Agatonik

To że jest oszustem podatkowym to argument żeby na niego zagłosować. To znaczy że nie lubi kradzieży . I tak finansował własną kampanię.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Fajne piszesz recenzje, mimo, że nie zawsze się zgadzam, ale politykę to Ty sobie odpuść, bo widzę malo z tego ogarniasz i dodatkoeo nie potrafisz trzymać obiektywizmu.

mr_wtyczka

mr_wtyczka dodam do Twojej słusznej uwagi naukową rozprawkę by lepiej zrozumieć polityczny kontekst zdarzeń przedstawionych w filmie https://warsawinstitute.org/pl/rosyjska-ingerencja-w-amerykanskie-wybory-prezyde nckie-w-latach-2016-2020-jako-proba-realizacji-rewolucyjnego-scenariusza-walki-i nformacyjnej/

Agatonik

Masz rację. Przykra sytuacja. Chory Świat.

Agatonik

Niezła odklejka widzę ale to nie pierwszy raz więc nie jestem zaskoczony ¯\(ツ)/¯

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Za ujawnienie tajnych dokumentów są paragrafy, cel nie uświęca środków, mogła być sprytniejsza, wyroki w USA są ogólnie surowe, prywatny biznes penitencjarny w Stanach musi każdego roku przynosić miliardowe zyski.

finger_

jak snołden

ocenił(a) film na 7
Agatonik

A później poszłaś głosować na lewicę od 89 czy inne PO

ocenił(a) film na 8
dezinte

Oczywiście, że głosowałam na KO, czyli Tuska. Gdybym miała dwa głosy drugi byłby na Lewicę.

Agatonik

Agatonik, wogole sie nie przejmuj prawicowymi trolami. ich czas w naszym kraju sie skonczyl i nie moga tego przezyc ze juz mysleli ze tem kraj nalezy do nich a teraz nadszedl czas rozliczen. pseudoekspertow tez jest jak kretow na polu i kazdy jest madrzejszy i niby lepiej ogarnia cokolwiek. a prawda jest taka ze poglady polityczne sa jak religia to jest tylko i wylacznie indywidualny wybor kazdego czlowieka i nic nikomu do tego. na tym polega wolnosc. ja glosowalem na lewice a drugi glos oddalbym na ko :). jak slysze slowo lewak to wiem ze mam doczynienia z czlowiekiem o niskiej inteligencji albo wypranym mozgiem. pozdrowionka

ocenił(a) film na 8
magda_pik1990

Pozdrawiam:-)

magda_pik1990

a najlepsze ze oni te frustrachje za darmo pisza ha ha ha

Agatonik

No to widąć że twój poziom intelektu nie jest zbyt wysoki, skoro głosowałaś na notorycznego kłamcę. Agatonik, gdzie jest 100 konkretów?

Agatonik

Słucham? Nie widziałam filmu, weszłam aby poczytać recenzje, ale co ty wiesz o USA? Jestem Amerykanka, od urodzenia i ty chyba nie wiesz co znaczy opresja. Trzy lata rządów Bidena to prawdziwy terror gdzie nielegalni imigranci mają więcej praw niż my, a nasze podatki idą na Ukrainę, kiedy bezdomni amerykańscy obywatele zamarzają z zimna na ulicach. To jest opresja. Myślisz, że FBI nie wchodzi do domów za rzadow Bidena? Oczywiście, że tak. Nie ma już wolności slowa, dziennikarze, którzy nie zgadzają się z wytycznymi władzy są zwalniani. Tak do cholery, wybory były sfałszowane. I ja nie znoszę i nie znosiłam Trumpa, gdybym mogła to dałabym Obamie dożywotnią kadencję, ale ty naprawdę nie wiesz co to opresja. Oszukańcza władza? Sfałszowane wybory to za mało?

ocenił(a) film na 8
cumartesi

Czyli jak rządził Trump, to bezdomni amerykańscy obywatele nie zamarzali z zimna na ulicach? Żyło się wam świetnie? Wszystko przez Ukrainę? Jak możecie głosować na przestępcę, mizogina i przyjaciela Putina?

Agatonik

A ja mam gdzieś Putina, jak chce atakować pół Europy to proszę bardzo. Nie jesteśmy szeryfem świata aby wszystkim ratować dupy. Przestępca? Ty chyba nie wiesz co na swoim koncie ma Biden i jego synuś z interesami na Ukrainie. Ja nie głosowałam na Trumpa, ale tak żyło mi się o wiele lepiej niż za Bidena, z galopującą inflacją, gdzie zamiast pomagać amerykańskim obywatelom pomaga się Ukrainie. Mam w nosie sytuację tam. Ale oczywiście ty wiesz lepiej bo w USA byłaś tylko palcem na mapie.
Reperkusje? Wpadnij do USA teraz, zobacz jakie masz reperkusje. Dlaczego myślisz, że Teksas chce odłączyć? Oh, btw. Zakaz aborcji w czasie urzędowania konserwatywnego Trumpa był nie do ruszenia, ale przychodzi demokrata Biden (który podobno się sprzeciwia likwidacji aborcji) i bach, aborcji już nie ma. Afganistan, aborcja, wojna na Ukrainie, miliony bezdomnych, ceny z kosmosu - to wszystko zasługa Bidena. Nawet Trump go tutaj nie pobije.

cumartesi

sypiecie sie ale bez przesady ze to oboz polityczny jeden odpowiada. to proces pogroszenia warunkow, jestes naiwna myslac ze inny kandydat na stanowisku by odwrocil trend

ciosina10

trendu nie odwroci a przynajmniej nie w 5 minut ale moze robic roznice jak Tusk - nagle to My ustanawiamy trendy a nie ze jestesmy pomijani wstydliwym milczeniem. jak ktos znow wspomni o 100 konkretach to mu powiem lepsze 8-10 konkretow w 100 dni niz 1 obietnica przez 8 lat

magda_pik1990

lepsze 8 konkretow niz zlodzieje z 0 konkretow i ich wyborcy czesc (z defektami mozgu). Tu poparcie akurat, ale to malo ma sie do usa, ktore zatonie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones