PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10026113}
6,6 25 852
oceny
6,6 10 1 25852
7,2 51
ocen krytyków
Reality
powrót do forum filmu Reality

To najdłuższy wyrok, jaki kiedykolwiek wydano za ujawnienie tajnych dokumentów. Cała kadencja Trumpa powinna zostać unieważniona i wykreślona z historii USA. Hiperrealistyczny film. Stąd jeszcze bardziej przerażający, bo pokazuje jak tchórzliwa, opresyjna, oszukańcza władza potrafi zniszczyć człowieka. Za ujawnienie o niej prawdy.

ciosina10

ja bym im zaspiewal - "bullet with your name on it" :) ale mniejsza z tym, powoli juz im sie dupcie pala co mnie bardzo cieszy. wracajac do szerszej perspektywy i tematu USA - jesli by zatonelo w co watpie sami nie odeprzemy naporu moskali. Francuziki moga prezyc muskuly ale dobrze wiemy ze w 39 tez prezyli a bardzo szybko sie poddali :). Co do Obamy o ktorym ktos tu wspominal to przeciez popiera on Bidena a wiec wywod ze bylby lepszy jest bez sensu.

magda_pik1990

nie, nie mowie o ataku, pod tym wzgledem usa to jedyny bezpieczny kraj swiata, o czym ty piszesz. Ja mowie ze toną ekonomicznie pod presją slabnącego dolara i rywalizacji z brics, zwlaszcza przegranej juz de facto wojny ekonomicznej z chinami. To przelozy sie negatywnie na obywateli pod katem ekonomii. Obama to zadluzenie, ale też poprawa socjalu w skali ogolnonarodowej, jakkolwiek teraz juz demokraci maja samych dziadkow, wiec nie ma co byc sentymentalnym.

ciosina10

slysze juz o chinskim smoku ktory polknie nasze gospodarki od conajmniej 10 lat i wiesz co chinski smok sam zjada swoj ogon bo za kilka lat nie bedzie ich stac na wyplate emerytur takie maja problemy z dzietnoscia i starzejacym sie spoleczenstwem, Brazylia to dla Ciebie liczaca sie gospodarka, Indie jeszcze jak Cie moge ale tam kazdy sobie rzepke skrobie wiec nigdy nie beda potega chyba ze w liczebnosci plodzenia nowych obywateli

magda_pik1990

nie wiesz o czym piszesz, wskaźniki mowia co innego, realna gospdoarka chinska juz jest przed usa (fakty a nie urojenia). chiny dominuja, brics to tylko przyklad zeby mieli podkladke pod ewentualna reforme walutowa, ale to chiny graja pierwsze skrzypce. Powtorze, bo mozesz nie dotrzec do danych ekonomicznych (podstawowka, analiza danych): gospodarka realna chinska jest przed gospodarką usa i zajmuje nr 2 w gospdoarce nominalnej

ciosina10

nie siega po bron ten komu super sie wiedzie i zyje w dobrobycie , siega po bron ten kto wie ze za pare lat bedzie zbyt slaby zeby zrobic cokolwiek i brutalna sila pokrywa swoja gospodarcza miernote. to taki ostatni skok zycia na bank. dlatego ruski atakuja. Dlatego chiny siedza cicho bo wiedza ze jak swiat przestanie od nich kupowac i u nich produkowac to wroca do sredniowiecza tak szybko jak szybko z niego wyszli. rozumiem ze straszac ludzi roznymi rzeczami dobrze sie nimi zarzadza ale na mnie to nie dziala

magda_pik1990

jest dokladnie odwrotnie niz piszesz, nie rozumiesz geopolityki a pozorujesz sie na znawce. Siega po bron silniejszy a nie slabszy, nie myslisz logicznie przy okazji. Walczy sie gdy ma sie przewage, szkoda mi tego tlumaczyc bo to nie tyle podstawy geopolityki, co...logiczne myslenie homo sapiens

ciosina10

silniejszy gospodarczo wygrywa bitwy bez broni po prostu gospodarczo ale spoko masz swoj punkt widzenia ja mam swoj, nie pozuje na nikogo bo mam w glebokim powazaniu zdanie innych ludzi

magda_pik1990

bez urazy, ale was tu chyba sieja, ze nie umiecie czytac odnosnie geopolityki i formulowac wnioskow to juz wielokrotnie sie przekonalem, ale zeby jakies spiskowe teorie dziejow uprawiać? Grubo. Sluchac od madrzejszych argumentow i czytać, a nie utwierdzac sie we wlasnym dysonansie poznawczym, to z rad ogolnych moge dac, w dobrej wierze, bez urazy. Ku edukacji, a nie uwazania ze wie sie wszystko faktycznie wiedzą, ale...o NICZYM.

ciosina10

jestem magistrem matematyki a wiec wiem o logice duzo wiecej niz Ty rowniez bez urazy :)

magda_pik1990

w takim razie wspolczuje nauczycielom. Teoria a praktyka widac jest duza roznica. Liczy sie praktyka, przy mnie w temacie logiki wiesz wiecej w swoich urojeniach jedynie.

ciosina10

pozostanmy zatem kazde w swoim swiecie urojen, milego dzionka i swiat

magda_pik1990

ty w swiecie urojen, ja w swiecie faktow. mala roznica, a jednak istotna w odroznieniu logicznie myslacych od majacych z tym rpoblemy jednak. Równiez udanych rozmow i dnia.

ciosina10

inna kwestia ze juz raz nas Angle do spolki z Hlamerykancami sprzedali ruskom a historia lubi sie powtarzac. A walczylismy za wszystkich na wszystkich frontach. moze dlatego tak nie lubie rusolubnych podwojnych agentow z PISdu.

magda_pik1990

mowisz jakies ogolniki, powielasz jakies mity o sprzedazy. Liczą sie interesy, wtedy tak sie oplacalo i tyle. A ze kraj naiwny byl? cóż, taki kraj jak jego "elity", politycy reprezentuja cechy narodowe imo. Lepiej miec wspolprace z niemcami niz rosja, tu pelna zgoda

ciosina10

jesli najwieksza zdrada 20 wieku i zbrodnia przeciwko Polsce to dla Ciebie ogolniki i mity to spoko. Tylko zajelo nam 80 lat zeby sie z tych mitow wygrzebac i gdyby nie sld, unia i nato to bysmy dzisiaj po rusku szprechali.

magda_pik1990

zdrada to jest w kinie, w polityce są interesy, naiwnie myslisz, wyzbadz sie tego. Nie strasz rosja, to też naiwne. Liczy sie wspolpraca.

ciosina10

to nie jest naiwne to jest nazywanie rzeczy po imieniu. sa interesy i sa sprawy osobiste i jak bardzo bys nie chcial(a) byc cyniczna do konca to sie nie uda. nie strasze rosja bo to problem ktory istnieje w naszej czesci swiata od stuleci. nie musze straszyc bo to juz sie dzieje na naszych oczach. dziura z ktorej wypelzlismy wciaga nas spowrotem niestety

magda_pik1990

to jest naiwne, to ze powiesz ze nie jest nie sprawi ze nie bedzie, to dzieciece myslenie. Walczy silniejszy a nie slabszy. W kasynie tez pojdziesz obstawic zielone jako slabsza? Jestes naiwna, po imieniu nazywam rzeczy. Naiwna w sensie geopolityki, bo mozesz wiedziec o innych rzeczach, ale o tej nie masz pojecia, a wypowiadasz sie jakby to bylo autorytatywne, a brzmi jak wiedza malego dziecka na temat geopolityki. Dziura jest w aslfacie, wciaga nas jedynie brak wyksztalcenia niektorych warstw spoleczenstwa. By wymienic poglady.

ciosina10

pożywiom uwidim

magda_pik1990

wszystkiego dobrego, o geopolityce i logice wiesz tyle co nic, ale na pewno masz inne walory i niech beda przydatne w zyciu, w roznych okazjach, grunt to miec z tego satysfakcje. Udanych rozmow o filmach.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Myślę, że Reality jest przede wszystkim ofiarą mediów amerykańskich,ktore są w większości za demokratami (te same media o dziwnych układach firm Huntera Bidena już tak chętnie nie mówią) . Bo czy to co ujawniła faktycznie dowodziło skutecznej ingerencji Rosjan? Sam ujawniony dokument stwierdza na końcu, że nie ma żadnych wskazań że Rosjanie zrealizowali swoje cele. 
Swoją drogą czas pojawienia się filmu w trakcie kampanii wyborczej też raczej nie jest przypadkowy.

Ostatecznie największym zwycięzcą plemiennego podejścia które widać w tym wątku są politycy. Łatwo jest sterować wyborami skoro zdecydowana większość wyborców obu największych ugrupowań w Polsce oglada/czyta media tylko swojej strony, a wszelkie informacje z mediów drugiej strony lub argumenty stawiane przez osoby z drugiej strony automatycznie uznaje ze bezzasadne w ogóle bez zastanowienia się nad nimi. 

ocenił(a) film na 7
Agatonik

mowisz o pisie bijacym "kobiety" ale ślepa jesteś na tuska ktory strzelal do gornikow a gazem i ceglami atakuje rolników, szkoda że ci pałą nikt nie przywalił może byś zmądrzała w końcu.

ocenił(a) film na 8
shadow87

Widzę, że jesteś zwolennikiem rozwiązań siłowych. Ci niby rolnicy (bo w większości to nie oni doprowadzali do burd) zachowują się jak kibole. Podpalają, wyrzucają hałdy gnoju, a na sztandarach mają ruską propagandę.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

jeden miał napis a nie żaden sztandar ,1 na 30 tys to dużo ?ile kobiet pięsciami biło policjantów bo myślały że im nie oddadzą ?takie twarde xd hahaha... ciebie powinni leczyc wiesz o tym ?

ocenił(a) film na 8
shadow87

Zajmij się swoim zdrowiem

ocenił(a) film na 7
Agatonik

dbam o ciebie bo widać nie jest dobrze ;/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones