Film

Rozpaczliwie poszukując Susan

Desperately Seeking Susan
1985
1 godz. 44 min.
6,3 2 010
ocen
6,3 10 1 2010
1 657
chce zobaczyć
Znudzona swoim życiem rodzinnym Roberta zostaje przez przypadek wzięta za Susan, którą zna z gazetowych anonsów miłosnych. Tym samym mężatka wplątuje się w serię niecodziennych przygód. Więcej Mniej
Rozpaczliwie poszukując Susan zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Film zdobył nagrodę BAFTA oraz 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Roberta (Rosanna Arquette) to młoda mężatka, mieszkanka New Jersey. Jest znudzona swym dotychczasowym życiem gospodyni domowej. Jej jedyną rozrywką jest śledzenie gazetowych anonsów o niezliczonych przygodach miłosnych tajemniczej Susan (Madonna). Pewnego dnia dziewczyna ma się spotkać się z Jim'em (Robert Joy) w pobliżu domu Roberty. ZaRoberta (Rosanna Arquette) to młoda mężatka, mieszkanka New Jersey. Jest znudzona swym dotychczasowym życiem gospodyni domowej. Jej jedyną rozrywką jest śledzenie gazetowych anonsów o niezliczonych przygodach miłosnych tajemniczej Susan (Madonna). Pewnego dnia dziewczyna ma się spotkać się z Jim'em (Robert Joy) w pobliżu domu Roberty. Za sprawą niezwykłego zbiegu okoliczności kobiety zamieniają się miejscami. Dla Roberty otwierają się drzwi do zupełnie nowego życia pełnego intryg, miłosnych przygód i zabawy, a także niebezpieczeństw. 

boxoffice
$27 398 584 w USA
budżet
$4 500 000
studio
Orion Pictures
tytuł oryg.
Desperately Seeking Susan
inne tytuły
Pod uwagę do tytułowej roli brana była Ellen Barkin, a Kelly McGillis odrzuciła możliwość wcielenia się w postać. Angaż ostatecznie otrzymała Madonna.
Czytając po raz pierwszy scenariusz, Rosanna Arquette wyraziła chęć zagrania Susan. Była bardzo zdziwiona, że ma wcielić się w postać Roberty.
Bruce Willis ubiegał się o rolę w filmie, niestety jego propozycja została odrzucona.
Wydany w 1984 roku drugi studyjny album Madonny pod tytułem "Like A Virgin" rozszedł się na świecie w łącznym nakładzie 20 milionów kopii. Młoda amerykańska piosenkarka stała się tym samym niekwestionowaną gwiazdą muzyki pop, którą miała pozostać przez kolejne dwie dekady. Całkiem logiczne było przypuszczenie, że niebawem upomni się o nią również X... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych