PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1381}

Samotni

Samotáři
14 956
chce zobaczyć
7,1 8
ocen krytyków
Samotni
powrót do forum filmu Samotni

Żyjemy wśród ludzi, codziennie mijamy setki osób, oni mijają nas. Spoglądamy na siebie. Zakładamy rodziny. Tworzymy mniej lub bardziej udane związki. Mamy przyjaciół.
Dlaczego więc przychodzą momenty,kiedy czujemy się zupełnie samotni?
"Samotni" stanowią niepowtarzalne studium samotności. Studium, którego każdy z nas może być uczniem.
Odrej założył rodzinę,tak wypada...każdy w końcu to robi. Ale jego życie upływało na ciągłych marzeniach o ukochanej z młodości. Myślał o niej każdego dnia, w ciągu najważniejszych chwil w życiu jego rodziny.
Lenka dowiedziawszy się o tym ukryła problem pod materiałem kombinezonu hydraulika. Przecież mąż jąkocha. Kupuje dzieciom prezenty na Gwiazdkę. Zarabia. Nic nie szkodzi,że kocha inną.
Hanka rozstała się z chłopakiem,wiedząc,że i tak pewnego dnia do siebie wrócą. Znów znudzą się sobą po tygodniu,ale nie potrafią już być kimś innym. Granica między miłością a nienawiścią jest bardzo cienka.
Vesna wierzy w ufo. Kiedy zaczyna wierzyć w miłość zwyczajną, ziemską zostaje zraniona. Cierpi,więc znów zaczyna wierzyć w UFO. Tak jest lepiej,a w każdym razie mniej boli.
Robert sypia z różnymi kobietami. Zmienia partnerki jak rękawiczki,choć tak naprawdę wcale tego nie chce.Może po prostu za bardzo się do tego przyzwyczaił, a porozmawiać z nim można tylko o seksie.
Jakub ćpa, by świat był lepszy. To nic,że na świecie poza jego narkotyczną świadomością dzieje się wciąż wiele zła. W końcu, czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.
Film piękny,można odnaleźć w nim siebie. Chyba uwierzę w ufo :)

Porcupine_2

świetny opis :)
film jest na prawdę genialny. Opowiada o sprawach bliskich każdemu, wręcz spotykanych przez nas codziennie, a zarazem jest niesamowity, magiczny;)
Świetna muzyka, świetna gra aktorska (Jiří Macháček szczególnie zachwycił mnie w tym filmie).
Najgorsze w nim było to, że się skończył. Piękne filmy nie powinny się kończyć :)
Gorąco polecam.

aleksandra_lbn

a dziękuję :)
Zgadzam się z tym,że najgorsze było w tym filmie to,że po 105 minutach się skończył :) Piękno powinno trwać wiecznie :)
W naszej pamięci ten film zostanie z pewnością na zawsze :)

Porcupine_2

taak ....

niesamowity film, super muzyka i obraz...
to wszystko tworzylo taki klimat - niby smieszny, niby smutny, ale taki ... oczyszczajacy...
mi troche ten klimat przypominal film " ja ty ona i wszyscy ktorych znamy "

piekny film...

przemek2001q

a mnie przypomina także puentę filmu "Małe Dzieci". Widziałeś?

Porcupine_2

małych dzieci niestety nie widzialem...

tzn widzialas "ja ty ona i wszyscy" ??

ale jak mowisz ze podobne to chyba sobie... sciagne...

sam jestem na etapie rostania ( prawdopodobnie ) i jakos tak dodatkowo do mnie ten film jeszcze przez to trafil... no po prostu byl niesamowity...

przemek2001q

Ściągnij sobie. Ten film pokazuje jak bardzo ludzie są przyzwyczajeni do codziennego życia i przez to boją się zaryzykować i szukać prawdziwego szczęścia. Polecam :)
a "Ja,Ty ona i wszysce,których znamy" oglądałam. dawno,ale oglądałam :)
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones