PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=203194}

Spaleni słońcem 2

Utomlyonnye solntsem 2: Predstoyanie
6,4 2 795
ocen
6,4 10 1 2795
2,5 2
oceny krytyków
Spaleni słońcem 2
powrót do forum filmu Spaleni słońcem 2

Jedyna scena jaką zapamiętam to ta, kiedy główny bohater uciekając przed oficerem KGB (czy jak się wtedy to zwało) podnosi odział do ataku na niemieckie linie obronne. Z tego mógł być naprawdę dobry film, gdyby nie przesłanie jakim starał się go obdarzyć Michałkow. A jak ono brzmi?
"Za Sojuza nie szanowało się człowieka a szanowanie człowieka jest bardzo dobre i w dodatku trendy".
Tyle nad tą mogiłą.

jarek_arek

Wydaje mi się, że trochę za płytko na to patrzysz - bo ta mogiła jest ciągle żywa. To co się działo w Rosji ma swoją kontynuację dziś. Wydaje mi się, że Michałkow chce rozliczyć całą historię Rosji i w którymś z filmów przyjdzie czas na czasy nam bliższe.

lands

Może tak, może nie. Nie wiem. Cały film wydał mi się sztuczny,,, Zwłaszcza ta scena wyjścia nieuzbrojonego udziału na pozycje niemieckie...

ocenił(a) film na 6
jarek_arek

KGB wtedy nie byłobyło zato gorsze o 100 kroć NKWD

jarek_arek

Popieram. Obraz zaledwie przeciętny. Obejrzałem bez emocji, a w filmie wojennym, chyba o nie głównie się rozchodzi. Być może spowodował to natłok wątków, na dodatek pomieszanych chronologicznie, tak że zanim można było się wczuć w jakąś scenę, następowało "coś z zupełnie innej beczki" i czar pryskał. A być może powód był zgoła inny. Tak czy inaczej, coś nie zaiskrzyło i do końca filmu, mój stosunek względem postaci i wydarzeń zawartych w tej produkcji był co najmniej obojętny, skutkiem czego podczas projekcji nieźle się wynudziłem.

ocenił(a) film na 5
jarek_arek

dla mnie to przydługi za mało akcji za dużo gadaniaaaaaaaaaa ;] jak wszystkie ruskie filmy ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones