film

Strzały na Broadwayu

Bullets Over Broadway
1994
1h 39m
7,3 7 396
ocen
7,3 10 1 7396
7,2 13
ocen krytyków
Ambitny dramaturg bezskutecznie poszukuje funduszy na realizację swojej sztuki. Trafia do gangstera, który oferuje mu pomoc. Zobacz pełny opis
Strzały na Broadwayu zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar, 8 innych nagród oraz 14 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Lata 20-te, Nowy Jork. Ambitny dramaturg David Shayne (John Cusack) marzy o wystawieniu na deskach teatru swojej debiutanckiej i świeżo ukończonej sztuki. Aby zdobyć fundusze na realizację ów projektu, jego przewrotny agent zwraca się z prośbą o pomoc do miejscowego gangstera Nicka Valentiego (Joe Viterelli) . Ten zgadza się wspomócLata 20-te, Nowy Jork. Ambitny dramaturg David Shayne (John Cusack) marzy o wystawieniu na deskach teatru swojej debiutanckiej i świeżo ukończonej sztuki. Aby zdobyć fundusze na realizację ów projektu, jego przewrotny agent zwraca się z prośbą o pomoc do miejscowego gangstera Nicka Valentiego (Joe Viterelli) . Ten zgadza się wspomóc artystę, jednak nie bezinteresownie. Stawia swoje warunki, które z czasem coraz bardziej ingerują w samą sztukę...     Film nominowany był do nagrody akademii - Oscara, nagrody BAFTA oraz Independent Spirit Award.

boxoffice
$13 383 747 w USA
budżet
$20 000 000
studio
Miramax Films (przedstawia) / Magnolia Productions / Sweetland Films
tytuł oryg.
Bullets Over Broadway
inne tytuły
Helen, dając Davidowi prezent, nazywa go skorpionem. Dwie sceny później jest jednak podana data akcji - 24 września. David jest więc spod znaku panny lub wagi.
Film kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Dianne Weist długo myślała, jak ze swej najsłynniejszej dziś kwestii "Nie mów!" uczynić znak rozpoznawczy tej roli. Wreszcie zdecydowała się na znaczące obniżenie głosu. Im niżej mówiła, tym śmieszniej to brzmiało.
"Strzały na Broadwayu" należą do tego nurtu w twórczości Allena, który można nazwać pastiszowym. Amerykański reżyser bierze na warsztat gatunek filmowy, aby "pobawić" się jego założeniami. Jest to dowód na to, że dla tego twórcy kino jest wielką miłością, pasją, nauką dobrego smaku. Tego typu pomysły Woody Allen zrealizował już w musicalowym... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetny.

ocenił(a) film na 9

Jestem fanem Allena i ten film zdecydowanie uznaję za jeden z jego najlepszych filmów. Dużo śmiechu !!!

"nie jestem artystą" - tak wielu jest ludzi, którzy powinni sobie uświadomić tę gorzką prawdę i "poczuć się wolnym" jak David, oszczędzając nam tym wielu zgrzytów estetycznych. taką osobą nie jest na pewno Pan Woody Allen. odkrywczy, inspirujący i uniwersalny przekaz. brawo panie Allen!

filmów Allena. Może dlatego, że tym razem oszczędził nam swojej neurotycznej obecności;) Pełnokrwiste charaktery, błyskotliwe dialogi i żywy konflikt między ambicjami twórcy, a upodobaniami publiki. Allen w wyśmienitej formie i Dianne Wiest, balansująca ze smakiem na granicy karykatury.

w sumie

ocenił(a) film na 7

ciekawy film z fantastycznie - jak zwykle u Allena - oddaną scenerią i klimatem przedwojennej Ameryki.

Film o artyście żyjącym w realnym świecie. Zdrada, komercja, wielkie ideały głoszone przez małych ludzi i...śmierć na zimno.
10/10...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones