Film

Bullets Over Broadway

1994 1 godz. 39 min.
7,3 6 965
ocen
7,3 10 1 6965
5 305
chce zobaczyć
{"rate":6.75,"count":4}
{"id":"9842","linkUrl":"/film/Strza%C5%82y+na+Broadwayu-1994-9842","alt":"Strzały na Broadwayu","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/98/42/9842/7519243.2.jpg"}
Ambitny dramaturg bezskutecznie poszukuje funduszy na realizację swojej sztuki. Trafia do gangstera, który oferuje mu pomoc.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Oscar Najlepsza aktorka drugoplanowa w roku 1995 dla Dianne Wiest Złoty Glob Najlepsza aktorka drugoplanowa w roku 1995 dla Dianne Wiest Independent Spirit Najlepsza aktorka drugoplanowa w roku 1995 dla Dianne Wiest Independent Spirit Najlepszy aktor drugoplanowy w roku 1995 dla Chazz Palminteri Aktor Najlepsza aktorka w roli drugoplanowej w roku 1995 dla Dianne Wiest
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Lata 20-te, Nowy Jork. Ambitny dramaturg David Shayne (John Cusack) marzy o wystawieniu na deskach teatru swojej debiutanckiej i świeżo ukończonej sztuki. Aby zdobyć fundusze na realizację ów projektu, jego przewrotny agent zwraca się z prośbą o pomoc do miejscowego gangstera Nicka Valentiego (Joe Viterelli) . Ten zgadza się wspomócLata 20-te, Nowy Jork. Ambitny dramaturg David Shayne (John Cusack) marzy o wystawieniu na deskach teatru swojej debiutanckiej i świeżo ukończonej sztuki. Aby zdobyć fundusze na realizację ów projektu, jego przewrotny agent zwraca się z prośbą o pomoc do miejscowego gangstera Nicka Valentiego (Joe Viterelli) . Ten zgadza się wspomóc artystę, jednak nie bezinteresownie. Stawia swoje warunki, które z czasem coraz bardziej ingerują w samą sztukę...     Film nominowany był do nagrody akademii - Oscara, nagrody BAFTA oraz Independent Spirit Award.

boxoffice
$13 383 747 w USA
budżet
$20 000 000
studio
Miramax Films (przedstawia) / Magnolia Productions / Sweetland Films
inne tytuły
Helen, dając Davidowi prezent, nazywa go skorpionem. Dwie sceny później jest jednak podana data akcji - 24 września. David jest więc spod znaku panny lub wagi.
Film kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Dianne Weist długo myślała, jak ze swej najsłynniejszej dziś kwestii "Nie mów!" uczynić znak rozpoznawczy tej roli. Wreszcie zdecydowała się na znaczące obniżenie głosu. Im niżej mówiła, tym śmieszniej to brzmiało.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Świetny.

  Dany74 ocenił(a) film na 9

  Jestem fanem Allena i ten film zdecydowanie uznaję za jeden z jego najlepszych filmów. Dużo śmiechu !!!

 • Jeden z moich ulubionych

  killashandra ocenił(a) film na 10

  filmów Allena. Może dlatego, że tym razem oszczędził nam swojej neurotycznej obecności;) Pełnokrwiste charaktery, błyskotliwe dialogi i żywy konflikt między ambicjami twórcy, a upodobaniami publiki. Allen w wyśmienitej formie i Dianne Wiest, balansująca ze smakiem na granicy karykatury.

 • w sumie

  cesare_10 ocenił(a) film na 7

  ciekawy film z fantastycznie - jak zwykle u Allena - oddaną scenerią i klimatem przedwojennej Ameryki.

  1
  • "nie jestem artystą"

   martamarta ocenił(a) film na 9

   "nie jestem artystą" - tak wielu jest ludzi, którzy powinni sobie uświadomić tę gorzką prawdę i "poczuć się wolnym" jak David, oszczędzając nam tym wielu zgrzytów estetycznych. taką osobą nie jest na pewno Pan Woody Allen. odkrywczy, inspirujący i uniwersalny przekaz. brawo panie Allen!

  • Artysta w sosie własnym...

   janko_bzykant_ ocenił(a) film na 10

   Film o artyście żyjącym w realnym świecie. Zdrada, komercja, wielkie ideały głoszone przez małych ludzi i...śmierć na zimno. 10/10...

   1
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.