PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35867}

Szczęśliwego Nowego Roku

Ironiya sudby, ili S legkim parom!
7,4 1 824
oceny
7,4 10 1 1824
Szczęśliwego Nowego Roku
powrót do forum filmu Szczęśliwego Nowego Roku

Całkiem przyjemny

ocenił(a) film na 9

Bardzo przyjemnie się ogląda. Jest komedią romantyczną, ale nie dłuży się. Oglądałem zgodnie z radziecką tradycją w Sylwestra i dobrze wpływa na nastrój przed witaniem Nowego Roku. Zamierzam co roku oglądać w Sylwestra.
Barbara Brylska świetnie zagrała w tym filmie, jest polski zestaw mebli. :) Fakt, niektóre sytuacje i teksty mogą być niezrozumiałe dla krajów innych niż były Związek Radziecki (np. druga część tytułu w języku rosyjskim czy też sama łaźnia), ale ogólnie to nie przeszkadza w odbiorze filmu.

Nie wiem czy to domena wyłącznie tego filmu, mało znam rosyjskich filmów, ale trochę irytowało mnie tłumaczenie zwracania się w liczbie mnogiej "wy" w języku rosyjskim na "pan" i "pani" w języku polskim. Trochę to nie pasuje do miejsca akcji, to zbyt duża ingerencja w tłumaczenie.

Mariusz_W

Odpowiednik naszego polskiego pan pani to jest właśnie po rosyjsku wy i to nie jest żaden błąd ani duża ingerencja w tłumaczenie.

ocenił(a) film na 9
bayonetta

No to niezbyt jest to samo. Szczególnie, że w języku polskim też jest wy jako zwrot grzecznościowy, mimo że rzadko używany. Nie rozumiem więc dlaczego rosyjskie wy jest tłumaczone na polski pan lub pani.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones