PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=385497}
5,8 574
oceny
5,8 10 1 574
Szklane usta
powrót do forum filmu Szklane usta

Szklane usta

ocenił(a) film na 6

Obejrzałam w końcu.

Nie winię artysty za operowanie symbolami "wygładzonymi",z którymi zdążyliśmy się oswoić, składającymi się na ciąg asocjacji przejrzystych i spójnych, choć to prosta droga do przerysowania lub banalności,
rozumiem, że to dzieło miało się wpisać w krąg mitologii, powtórzeń i rytuału, i zasadniczo jestem zwolenniczką symboli przezroczystych, głęboko wpisanych, ale wyłamujących się z ram jednoznaczności.

Ale formy nie jestem w stanie przetrawić.

Jak Majewski mógł popełnić taką formę? Wygładzona, oszlifowana, jaskrawa kolorystyka, fatalny dobór barw, aktorzy jak kamyczki zamiast młodych bogów. Aktor musi być świadomy ciałem. Co to za neo-maniera operowania taką kolorystką, wnętrzami przypominającymi gry komputerowe albo hiperrealizm?

Estetyczny koszmar, a szkoda, bo kilka wersów wyjątkowo apetycznych artystycznie... Nie wystarczy podjąć się tematów z głębin ducha, trzeba oprawić kryształ w odpowiednie srebro.

DeadCanDance

Aha.Cóż,nie miałam jeszcze okazji obejrzeć tego filmu.
Jednakże po przeczytaniu powyższej wypowiedzi muszę przyznać,że czuje się mówiąc kolokwialnie wdeptana w ziemię.Z drugiej strony, chce ci podziękować ponieważ Picasso musiał się bardzo napracować,żeby na powrót stać się dzieckiem a mnie dzięki twojej wypowiedzi udało się to w parę sekund.
Więc pozwól,że zachowam się jak dziecko i zapytam cie co to właściwie są "wygładzone" symbole,asocjacje przejrzyste i spójne,neo-maniera i hiperrealizm?No i co to znaczy,że aktor musi być świadomy ciałem?

użytkownik usunięty
rrr_Angel

Aktor musi być świadomy ciałem to znaczy, że nie powinien pić na planie, bo wtedy może zawadzić ciałem o kabel do lampy i rymsnąć na pysk wbrew prawom BHP.

Tylko to trzeba tak więcej inteligentnie powiedzieć, bo przecież nie można artyście zwrócić uwagi "nie chlej moczymordo jedna", bo to jest Sztuka.

ocenił(a) film na 5
DeadCanDance

Zgadzam się w zupełności. Wiele tu przemyślanych metafor, ale zmysł estetyki to Majewski zgubił zupełnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones