Teksańska masakra piłą mechaniczną

The Texas Chainsaw Massacre

2003 1 godz. 38 min.
6,0 66 478
ocen
6,0 10 66478
4 755
chce zobaczyć
6,2 5
ocen krytyków
{"rate":6.2,"count":5}
{"type":"film","id":38601,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Texas+Chainsaw+Massacre-2003-38601/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną
 • gumis1412 ocenił(a) ten film na: 7

  Jak w temacie garść porad jak nie dać się przestraszyć i przeżyć, swoja wiedze opieram na błędach, które popełnili bohaterowie następujących filmów:
  Cała seria ,,Krzyk”
  Dwie części ,,Koszmaru minionego lata”
  Dwie części ,,Smakosza”
  Antologia ,,Oszukać Przeznaczenie”
  ,,Piątek 13stego” (2009)
  ,,Zły skręt”/,,Droga bez powrotu”
  Dwie części ..Zejścia”
  Dwie części ,,Teksańskiej Masakry Piłą mechaniczną” (2003,2006)
  Dwie części ,,Blair Witch Project”
  ,,Nie Proszeni Goście”
  Dwie części ,,Klątwy”
  Dwie części ..The Ring”
  Dwie części ,,Wzgórza mają oczy”
  Seria ,,Koszmar z ulicy Wiązów” (nie licząc z 2010 roku)
  ,,Dom woskowych ciał”
  ,,Ruiny”
  ,, Boogeyman”
  A wiec zaczynamy:

  1. Jeśli czujesz, że ktoś cie śledzi zapewne tak jest więc sie nie odwracaj by to sprawdzić bo i tak wyrośnie przed tobą gdy odwrócisz się w kierunki marszu, więc od razu przyśpiesz kroku.
  2. Wchodząc do Zamku/Przeklętego Domu/Willi/Opuszczonego Domu, zawsze zamykaj za sobą drzwi wejściowe a nigdy cie nie przestraszy ich trzask kiedy się zamkną.
  3. Nigdy nie wchodź do Zamku/przeklętego Domu/Willi/Opuszczonego Domu unikając takich miejsc zwiększysz swoje szanse na przeżycie.
  4. Uciekając przed psychopatycznym mordercą, który kuleje oszczędzaj siły, choćby nie wiem jak szybko biegniesz i tak cie dogoni.
  5. Przeglądając informacje dotyczącej sprawy aktualnych morderstw, bądź przygotowany/a że: zadzwoni telefon/znajomy złapie cie za bark/ktoś zapuka do drzwi.
  6. Jeśli uda ci sie pokonać psychopatycznego mordercę i leży on bez ruchy na ziemi, nie podchodź bo na pewno nagle ożyje i ostatkiem sił będzie próbował cie udusić
  8. Uciekając nie oglądaj sie za siebie i uważaj na rożne wystające przeszkody typu korzenie, krawężniki.
  9. Uciekając musisz tez uważać na ataki zza drzewa, ściany, wiszącego na sznurku prześcieradła itd.
  10. Nie krzycz uciekając i tak nikt cie nie usłyszy a do tego szybciej sie zmęczysz no i morderca łatwiej cie zlokalizuje.
  11. Jeśli uda ci sie zbiec z kryjówki sadysty i znajdziesz samochód sprawdź najpierw czy nikogo w środku nie ma.
  12. Jeśli juz naprawdę musisz zbadać dom/jaskinie czy cokolwiek innego, gdzie w ogóle nie powinieneś wchodzić, nie wyłączaj silnika. A wracając do samochodu sprawdź czy nikt tam sie nie schował.
  13. Nie wkładaj rak do rożnych ciemnych dziur w sprawdzeniu co tam jest.
  14. Nigdy nie nocuj w środku lasu, jak nie sadysta to cie wiedźma wykończy.
  15. Nigdy nie baw sie w detektywa i nie dochodź jak kto umarł, ciekawość to pierwszy stopień do śmierci(tak dobrze przeczytaliście do śmierci, nie do piekła).
  15. Jeśli cos wturla ci sie pod szafę/kuchenkę/lodówkę itp. nie zaglądaj tam by to wyciągnąć, tylko kup nowe.
  16. Czując że jest cos w pokoju nie zaglądaj do szafy pod łóżko czy przez okno.
  17. Nie upadaj, upadając nalewno cos sobie złamiesz a morderca który był 100metrow za tobą nagle znajdzie sie nad tobą.
  18. Bądź miły dla starszych pań
  19. Podczas ucieczki na odludzi, znalezione domy czy przyczepy kempingowe omijaj z daleka.
  20. Omijaj szerokim łukiem lasy/pustynie/dżungle/małe miejscowości.
  21. Jeśli jedziesz na dłuższa wycieczkę zrób gruntowny przegląd samochodu i weź dodatkowy kanister benzyny.
  22. Nie oddzielaj sie od grupy przyjaciół by pójść po piwo czy załatwić swoje potrzeby (fizjologiczne).
  23. Jeśli cos jedzie/leci/spada w twoim kierunku to nie zasłaniaj sie rękoma krzycząc i czekając na ratunek tylko odskocz w lewo.
  24. Nigdy nie zatrzymuj samochodem sie na środku skrzyżowania, bo nagle nie wiadomo skąd pojawi sie ciężarówka i cie staranuje.
  25. Jeśli w łazience masz kafelki zawsze chodź w klapkach.
  26. Przed wejściem na ulice sprawdź trzy razy czy cos nie jedzie.
  27. Nie wchodź tyłem na ulice.
  28. Jeśli cos zaszeleści w krzakach, pod domem nie wychylaj sie przez okno by sprawdzić co to.
  29. Przed pójściem spać sprawdź czy okna są dobrze zamknięte, to samo sie tyczy wszystkich zamków w drzwiach nawet w tych tylnich.
  30. Nigdy nie rozmawiaj z nieznajomymi, nawet przez telefon.
  31. Mając otwierane lustro, za którym jest szafka, bądź przygotowany ze po jego zamknięciu coś lub ktoś pojawi sie za tobą.
  32. Nie myj twarzy patrząc sie w lustro bo stanie sie to co w pkt. 31.
  33. Jeśli spisz sam, nie masz żadnych zwierzaków i cos rusza ci sie pod kołdra nie zaglądaj tam tylko od razu z niej wyskakuj, najlepiej przez okno bo i tak umrzesz ale lepsza taka śmierć niż zostać zabitym przez upiora.
  34. Jadąc samochodem nigdy nie wychylaj sie żeby sprawdzić co spadło na dach, tylko gwałtownie zahamuj a potem przyspiesz.
  35. Nigdy sam nie miej słuchawek w uszach słuchając głośno muzyki, a na pewno usłyszysz czającego sie za tobą psychola i będziesz miał czas na ucieczkę.
  36. Spraw sobie kamerkę która będzie nagrywać obszar przed twoimi drzwiami, wtedy nie będziesz musiał patrzeć w judasza co ochroni cie przed strzałem w głowę czy przeszycia maczeta.
  37. W klubie/kinie itp. kiedy będziesz miał potrzebę, zrób to najlepiej w pisuarze, jeśli juz musisz wejść do kabiny zrób to szybko i niech nie kusi cię żeby podsłuchiwać co robią sąsiedzi z kabiny obok.
  38. Jeśli musisz mięć juz jakiegoś zwierzaka niech to będzie coś co nie wydaje żadnego dźwięku i sie nie rusza np. rybki, jeśli jednak zdecydujesz sie na kota to na pewno wskoczy Ci on na kolana w najmniej spodziewanym momencie.
  39. Koty ostrzegają przed atakiem demonów/upiorów/potworów wiec jeśli zacznie syczeć to nie próbuj go ugłaskać i nie odwracaj sie tylko uciekaj w lewo lub prawo.
  40. Nie pij za dużo alkoholu, jeśli przesadzisz zmniejszy to twoje szanse na obronę lub ewentualna ucieczkę.
  41. Jeśli twój prześladowca jest wyposażony w bron miotana/kusze/łuk/pistolet zawsze biegaj zygzakiem, a będąc w lesie chowaj sie za drzewami i pamiętaj uważaj na wystające korzenie i pnie.
  42. Podczas upadku z górki w lesie wystaw ręce do przodu i zasłon twarz, bo na pewno u początku górki znajduje sie połamane drzewo z wystającą i zaostrzoną w twoim kierunku gałęzią, która jest oczywiście na wysokości twojej głowy.
  43. Jeśli masz do wyboru dwie drogi jedna ciemna i zalesiona, a druga jasna pokryta kwiatkami, zawsze wybieraj ta druga.
  44. Zawsze noś przy sobie bron albo pieprzowy gaz, i pamiętaj celuj w głowę.
  45. Pamiętaj by załadować bron i mieć zapasowy magazynek.
  46. Nie opalaj sie w solarium, lepiej poczekać na lato.
  47. Jeśli ktoś w samolocie czy kolejce górskiej zacznie krzyczeć ze wszyscy umrzemy, posłuchaj sie go i wysiądź.
  48. Jeśli masz pistolet i toczysz ostateczna walkę z prześladowca to zawsze ale to zawsze celuj w głowę, którą (gdy już władujesz w nią kilkanaście pocisków) należy obciąć, a ciało spalić. Prochy wsypać do małej skrzynki, skrzynkę wrzucić do 10metrowego dołu, który zalać dwu metrową warstwą zbrojonego betonu a resztę przysypać ziemią. Głowę należy wyrzucić do morza najlepiej na środku. Po wykonaniu tych czynności macie 99,99% gwarancji, że morderca nigdy sie nie odrodzi i nie powróci w akcie zemsty, musicie tylko uważać na jego krewnych.
  49. Uciekając samochodem przed prześladowca nie czekaj aż któryś z twoich przyjaciół krzyknie ,,przyspiesz/dodaj gazu/jedz szybciej" tylko sam od razu jedz z maksymalną prędkością.
  50. Idąc na wycieczkę do lasu zawsze miej zapasowe mapy, jakby ktoś wpadł na genialny pomysł wyrzucenia jednej z nich.
  51. Kiedy jesteś sam w domu i nie masz żadnych zwierzaków a usłyszysz jakiś hałas nie pytaj sie głośno - kto tam/czy jest tam kto tylko złap pierwszy lepszy przedmiot który mógłby posłużyć do samoobrony nóź/wałek/tasak/tłuczek/szklana butelka/klawiaturę/młotek/klucz francuski i czekaj na intruza przyklejony plecami do ściany.
  52. Jeśli juz wpadłeś na genialny pomyśl żeby wejść do górskiej chatki, i nagle wszedł właściciel to nie chowaj sie pod łóżkiem tylko wyskakuj przez okno nawet zamknięte.
  53. Jeśli jednak sie schowałeś pod łóżkiem, bądź przygotowany ze tuz przed twoja twarzą spadną zwłoki twojego przyjaciela, albo jakiegoś zwierzaka.
  54. Jeśli upadniesz i zauważysz jakąś bron przed sobą to nie próbuj po nią sięgnąć to nie jest ,,Kosmiczny mecz" nie wydłuży ci sie ręka, wiec musisz sie podnieść i to wziąć a następnie użyć.
  55. Nie schodź do jaskiń w ramach jakiejś wycieczki, a nawet jeśli musisz to miej przy sobie broń krótką i ze 3 granaty.
  56. Nigdy nie wracaj do miejsc gdzie przeszedłeś traumatycznie przeżycia/uciekłeś przed potworami/itd.
  57. Jeśli masz obcasy to najpierw je zdejmij a potem dopiero uciekaj.
  58. Miej pochowane noże w rożnych częściach domu nawet w łazience, tak w razie nagłego ataku psychola.
  59. Nigdy nie zasypiaj!
  60. Nie oglądaj tajemniczych kaset.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

  gumis1412 Świetne! Naprawdę kawał wspaniałej roboty! Zupełnie jak prawa Randy'ego w "Krzyku". Wieeeelki szacun!

 • gumis1412 hahaha dzieki za twe cenne rady! :D

 • Tarantinka19 ocenił(a) ten film na: 8

  gumis1412 o ja cie xDDD hahahha rządzisz stary. Świetna robota.

 • lollipop_x3 ocenił(a) ten film na: 7

  gumis1412 Eeej , naprawdę dobre :D.
  Świetny pomysł! Szacun ;]

 • lollipop_x3 ocenił(a) ten film na: 7

  gumis1412 Tylko dodałabym jeszcze kilka punktów , jak np.:

  Nawet jeżeli jesteś w dużej grupie znajomych , w której znajduje się przynajmniej trzech wielkich facetów , nie licz na nich , tylko sam/a się broń , bo i tak wszyscy zginą.

  Jeżeli psychopata/upiór/zombie/wampir/obcy goni Cię po domu , nigdy nie uciekaj na górę (nie ważne czy to klatka schodowa , czy domek jednorodzinny , czy dach , czy strych) , ani na sam dół (piwnica , kotłownia) , tylko od razu wybiegnij z domu , ale nigdy nie do lasu. Najlepiej gdzieś gdzie jest wiele osób.

  Gdybyś kiedykolwiek coś zobaczył/a w oknie domu/za drzewem/w ciemnym miejscu/w wodzie/w lustrze/na zdjęciu nigdy się temu nie przyglądaj , nie idź w stronę tego czegoś , żeby to zidentyfikować , nie staraj się tego sprawdzić , albo w przypadku jakiegokolwiek odbicia , najlepiej się nie odwracaj.

  Jeżeli kiedykolwiek znajdziesz się ze znajomymi w lesie/starym domu po zmroku , nie próbuj szukać telefonu , bo i tak nie będzie zasięgu/kable będą poprzecinane/automat będzie zepsuty. Lepiej znajdź sobie jakąś broń i czekaj do rana.

  No i oczywiście NIGDY się nie rozdzielajcie , bo wtedy łatwiej jest Was zabić.

  Pozdrawiam! :)

 • hmmm_2 ocenił(a) ten film na: 6

  gumis1412 Prosze tez o instrukcje Jak umrzec i wystapic w sequelu:) Post napisany by podbic temat, dobra robota gumis:)

 • Ametria ocenił(a) ten film na: 6

  hmmm_2 nie będę oryginalna - zajebiste xD
  pkt 15 i 20 mnie rozwalił y :) muszę o tym pamiętać xD

 • Kamila186 ocenił(a) ten film na: 6

  Ametria Super :D U made my day. Świetne rady ;)

 • Kamila186 ocenił(a) ten film na: 6

  gumis1412 Super :D U made my day. Świetne rady ;)

 • MisterBlonde ocenił(a) ten film na: 8

  gumis1412 Przecież to nie jego.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

  gumis1412 Good job! A odnośnie 1-4-6-41-51-52 proponuję skorzystać z pkt 45 oraz 44 w wersji zmodyfikowanej, tzn. nie tylko noś, ale natychmiast uŻYJ!