PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128404}
7,7 3 789
ocen
7,7 10 1 3789
8,2 5
ocen krytyków
Threads
powrót do forum filmu Threads

Według mnie zakończenie jest nierealistyczne.
Przez cały film kontrolę nad miastem utrzymywały jednostki policji i wojska, które bez pardonu rozprawiały się z wszechobecną anarchią. W Policji żywności było pod dostatkiem, chociażby z ograbionych trupów poległych.
Zbyt duży był też rozkład organów państwa na pewnym etapie. O ile z początku mogły milczeć to wydaje się pewne, że w odpowiednim czasie politycy wyszliby z ukrycia. Skoro nawet dygnitarze PRL mieli schrony atomowe w większych miastach to brytyjska królowa ich nie miała ? eee. W takich schronach żywności by starczyło na lata.
Dalej - dzieci następnego pokolenia ogłupiały, ale dlaczego ? Jedzenie szczurów nie należy do przyjemności, jednak zapewne przetrwały osoby wykształcone zdolne przekazać swoją wiedzę. Do tego z czasem, w wyniku mniejszej ilości ludzi, i silniejszej populacji (bardziej dostosowanej) jedzenia byłoby coraz więcej

Zacząłem troszeczkę niegodziwie :) od minusów, ale plusy zdecydowanie przeważają, cały obraz upadku cywilizacji, chorób i odtworzony z naukową precyzją ciąg zdarzeń powoli wyniszczających ludność...zamieszki, rozruchy przed i po wojnie, ograniczone zasoby jedzenia, choroby, zmiany klimatu. Pewnie tak by to było dla szerokich mas. Ci wielcy by przetrwali a cywile - "wracajcie do domów" których nie ma.

Zastanawiam się swoją drogą, ile % ludzi rzeczywiście by zostało po wojnie nuklearnej na wielką skalę... hmmm i czy w ogóle byśmy przetrwali. Może po ruinach naszej cywilizacji pozostałyby jedynie szczury i robactwo. Kto to może wiedzieć ?

ocenił(a) film na 8
kampinosek1990

Myślę, że skoro w tym filmie Brytyjczycy przygotowali system schronów i lokalnej administracji na czas po wybuchu bomb, to mogli też przygotować zapasy żywności w magazynach policji. Zabijanie szabrowników i rekwizycja to tylko uzupełnienie. A utrzymanie ruin miasta i garstki ludzi w ryzach przez drugą garstkę ludzi - z tym, że uzbrojoną - nie powinno być trudne. Jak dla mnie to dość realistyczne.
Z tego co pamiętam nie jest tam nigdzie pokazane, że rząd centralny diabli wzięli. Z drugiej strony nie jest tam powiedziane, że jest obecny. Było powiedziane natomiast, że władza będzie przekazywana do lokalnych jednostek administracyjnych, widzimy także, że jest jakaś komunikacja między tymi jednostkami. Królowa zapewne więc przeżyła ;). Pytanie tylko jakie by miała znaczenie we wraku państwa z wprowadzonym ostrym stanem wojennym. Ale zgodzę się z tym, że mogli coś o tym powiedzieć.
A dzieci ogłupiał przez brak normalnego społeczeństwa i promieniowanie. Nawet chyba wspomniane było o wpływie promieniowania na płód. Dalej, co do dostosowania się... gdyby nie promieniowanie, to właśnie by tak było. A jedzenia przybywało, poza tym i tak dawali je praktycznie tylko tym co pracowali, a większość pracowała w rolnictwie, więc optymistycznie rzecz biorąc zakończenie miałoby sens.
Co do reszty zgodzę się. Film jest świetny, choć ma swoje wady.
Po wojnie nuklearnej na wielką skalę przeżyłoby maks kilka procent i to nie w kręgu cywilizacji. Swoją drogą tak wielki konflikt byłby prawie niemożliwy. Bardziej prawdopodobne, nawet wtedy bardziej prawdopodobna była strategiczna wymiana ciosów i wstrzymanie ognia. Coś w rodzaju nieco pomniejszonej wymiany ognia jak w The Day After z '83.

ocenił(a) film na 9
kampinosek1990

A w jakim filmie ukazani zostali "realistycznie" ludzie u władzy chowający się w swoich bezpiecznych schronach, podczas gdy reszta plebsu zdycha w męczarniach? Śmiem twierdzić, że taka wojna jest bardziej możliwa w czasach obecnych, niż podczas tzw. zimnej wojny. A to dlatego, iż dzisiaj ludzie u władzy mogą dysponować bronią, która nie zostawi śmiercionośnego radioaktywnego opadu, a zredukuje głównie biologiczną siłę żywą, nie uszkadzając przy tym, jakoś specjalnie infrastruktury.

ocenił(a) film na 8
GROT7X

-> bomba neutronowa

kampinosek1990

Jak chcesz zobaczyć robactwo to polecam Damnation Alley z 1977, jest to tytuł zbliżony do Twojego pytania co by pozostało, ale nie całkiem, ale bardziej wolę The Day After, oba te filmy mają lepsze zakończenia niż Threads, ale imo brytyjska produkcja ogółem jest wyżej nad 2 w.w. filmami, jedyne co kuleje w Threads to bardzo kiepska jakość obrazu, jest dla mnie zbyt ciężki i ciemny, tzn. tak :

1. Threads
2. The Day After
3. Damnation Alley

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones