Film

1999 1 godz. 28 min.
7,2 108 037
ocen społeczności
7,2 10 1 108037
3 102
chce zobaczyć
8,0 7
ocen krytyków
{"rate":8.0,"count":7}
Buzz Astral, mając do pomocy zabawki Andy'ego, postanawia ocalić szeryfa Chudego z rąk nieuczciwego kolekcjonera.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złoty Glob Najlepsza komedia lub musical w roku 2000 Critics' Choice Najlepszy film animowany w roku 2000 Annie Najlepszy pełnometrażowy film animowany w roku 2000 Annie Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji kinowej w roku 2000 dla Ash Brannon, John Lasseter, Lee Unkrich Annie Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz w roku 2000 dla Andrew Stanton, Ash Brannon, Chris Webb, Doug Chamberlin, John Lasseter, Pete Docter, Rita Hsiao Annie Najlepsze indywidualne osiągnięcie: żeński dubbing w animowanej produkcji kinowej w roku 2000 dla Joan Cusack Annie Najlepsze indywidualne osiągnięcie: męski dubbing w animowanej produkcji kinowej w roku 2000 dla Tim Allen Annie Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding w roku 2000 Annie Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka w roku 2000 dla Randy Newman Satelita Najlepsze wydanie DVD filmu dla młodych widzów w roku 2005

Zabawki ruszają w świat

Obejrzany jedenaście lat po premierze, film magików z Pixara (wciąż) robi kolosalne wrażenie. Podobnie jak inne utwory z tego studia, autoryzuje... ... czytaj więcej
Toy Story 2
Zwiastun nr 1
Toy Story 2
Teaser nr 2 (wersja 3D)
Toy Story 2
Teaser nr 1
Toy Story 2 - Zwiastun Nr 1 Toy Story 2 - Zwiastun Nr 1

Kontynuacja opowieści sprzed kilku lat, zrealizowanej techniką komputerową. Akcja toczy się w domu chłopca, jego zabawki żyją własnym życiem. Jedna z figurek, kowboj, zostaje uszkodzona. Przez przypadek kowboj trafia na wyprzedaż rzeczy używanych.

boxoffice
$245 852 179 w USA
$239 163 000 poza USA
budżet
$90 000 000
dystrybucja
studio
Walt Disney Pictures (przedstawia) / Pixar Animation Studios
inne tytuły
Toy Story II (tytuł telewizyjny) Polska
Toy Story 2 3D (wersja 3d) Polska
Toy Story 2 in 3-D (inny tytuł) USA
Toy Story 2: Collector's Item (tytuł roboczy) USA
Toy Story 2 3D (wersja 3d) USA
Więcej...
Animatorzy ze studia Pixar puścili oko do fanów swojego wcześniejszego filmu - "Dawno temu w trawie". W "Toy Story 2" można się doszukać niejednego nawiązania do tej właśnie produkcji. M.in. w pokoju Andy'ego wisi plakat z tego filmu, a w Hali z Zabawkami Ala widać wystawione figurki przedstawiające jego bohaterów.
W scenie, w której Hamm szybko skacze po kanałach, szukając reklamy Hali z Zabawkami Ala, wiele z przemykających prędko obrazów to fragmenty wcześniejszych produkcji studia Pixar.
W scenie w sklepie z zabawkami w pewnym momencie Rex wypada z samochodu - i musi go potem gonić. Kierujacy Pan Bulwa zerka w lusterko - a tam... tyranozaur! Ta scena jest parodią mrożącego krew w żyłach momentu z "Parku jurajskiego" Stevena Spielberga.
Test wiedzy

Pixar

Ile wiesz o filmach studia Pixar?
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • nawiązania filmowe w Toy Story 2

  użytkownik usunięty

  Jurrasic Park, James Bond - Goldfinger, Gwiezdne Wojny - przeoczyłem coś?

 • za wspomnienia i stare dobre czasy z dzieciństwa :)

 • Dobra robota polskiej ekipy od dubbingu.

  widziejawada

  Hmm, doprawdy bdb polski dubbing w tym filmie. W-g mnie głosy pasują znacznie lepiej do postaci niż w wer. oryginalnej. Także tłumaczenie bdb. Z takim dubbingiem pewnie ten film dostałby jakiegoś Oscara. ;-)

  2
  • co tu dużo mówić

   leon ocenił(a) film na 10 

   Jeżeli ktoś oglądał jedynkę , to również go zachwyci i ten film , jeżeli nie najpierw zapraszam do wcześnejszej części , żeby nie zepsuć sobie widowiska .

  • Rewelacja po raz drugi

   Fan345 ocenił(a) film na

   Toy Story 2 to film na poziomie jedynki ,czyli rewelacyjny. Śmieszy ,uczy i wzrusza. Polecam

   1
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.