PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11319}

Ulice nędzy

Mean Streets
6,8 12 293
oceny
6,8 10 1 12293
6,6 21
ocen krytyków
Ulice nędzy
powrót do forum filmu Ulice nędzy

tego filmu do "Chłopców z ferajny" i "Kasyna". A słyszałem, ze to trylogia. Jedyne co łączy te filmy ze sobą to wątek gangsterki i tyle. Wolę nazywać rzeczy po imieniu, np trylogią jest dla mnie trylogia zemsty Parka.

Co więcej... w tym filmie Scorsese stawia swoje pierwsze kroki poważniejsze, zatem moja ocena subiektywna 5/10 jest jak najbardziej na miejscu, bo nie oszukujmy się, film arcydziełem nie jest. I z samej sympatii do reżysera i jego Waszych ulubionych filmów np ten wywyższać. Ja się tego oduczyłem...

Fajnie jest oglądać takie filmy przez pryzmat tego jak dany reżyser ewoluował, wyprowadził swój warsztat do obecnej postaci itd, co go fascynowało w młodości itd itp. A ten film doskonale to pokazuje.

Szczerze jest w tym filmie kilka niepotrzebnych scen, z których Scorsese mógłby zrezygnować ale taka była jego wola, trzeba w takim razie zastanowić się czemu je zostawił...

ocenił(a) film na 8
neil__mccauley

Mnie się film podobał, choć nie jest to żadne arcydzieło. Szczególnie przypadła mi do gustu rola De Niro. Na pewno warto obejrzeć, a swoje zdanie sobie każdy wyrobi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones