film

Umysł przestępcy

Criminal
2016
1h 53m
6,4 27 899
ocen
6,4 10 1 27899
Wspomnienia i umiejętności zmarłego agenta CIA zostają wszczepione skazańcowi, by mógł dokończyć jego misję. Zobacz pełny opis
Umysł przestępcy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Umysł przestępcy
Zwiastun nr 2
Umysł przestępcy
Zwiastun nr 1
nr 2 2016-03-17T09:51:57 https://fwcdn.pl/webv/87/40/38740/thumbnail.38740.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/145/719245/criminal_official_trailer__2.vp9.1080p.webm

Agent CIA Bill Pope (Ryan Reynolds) wpada w zasadzkę podczas realizacji niezwykle ważnej misji. W rezultacie znajduje się stanie śmierci klinicznej, bez szansy na przeżycie. Jego przełożony - dyrektor CIA Quaker Wells (Gary Oldman) - robi wszystko, by uzyskać dostęp do kluczowych informacji, które posiada jedynie Pope. Na drodzeAgent CIA Bill Pope (Ryan Reynolds) wpada w zasadzkę podczas realizacji niezwykle ważnej misji. W rezultacie znajduje się stanie śmierci klinicznej, bez szansy na przeżycie. Jego przełożony - dyrektor CIA Quaker Wells (Gary Oldman) - robi wszystko, by uzyskać dostęp do kluczowych informacji, które posiada jedynie Pope. Na drodze eksperymentalnej operacji przeprowadzonej przez doktora Franksa (Tommy Lee Jones) wspomnienia agenta zostają wszczepione zwyrodniałemu skazańcowi, Jericho Stewartowi (Kevin Costner). Kontrowersyjny zabieg wpływa na osobowość kryminalisty, który zaczyna czuć i przejawiać zdolność do empatii.

boxoffice
$38 803 993 na świecie
$14 708 696 w USA
$24 095 297 poza USA
budżet
$31 500 000
studio
BenderSpink / Campbell Grobman Films / Lionsgate / więcej
tytuł oryg.
Criminal
inne tytuły
Nicolas Cage odrzucił propozycję zagrania głównej roli.
Zdjęcia do filmu kręcono w Londynie, na lotnisku Blackbushe Airport w Yateley, w bazie RAF-u w Saint Athan i na plaży w Camber (Anglia, Wielka Brytania).
Kręcenie zdjęć do filmu rozpoczęto 4 września 2014 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Za kase na taką obsade można by leczyć z raka cały Pakistan

Ciekawy i intrygujący pomysł na fabułę, a poza tym dobrze zrealizowany i po mistrzowsku zagrany. Moim zdaniem to mocno niedoceniona produkcja

Bardzo Dobry

ocenił(a) film na 8

Świetny thriller. Dawno nie widziałem tak dobrego filmu tego rodzaju. Plejada świetnych aktorów gra na najwyższym poziomie. Film trzyma w napięciu od początku do ostatnich sekund. Costner wreszcie zagrał świetną rolę. Godny polecenia świetny film.

Oldmana stać na dużo, dużo więcej, a Jones sprawiał wrażenie dobrotliwego i zatroskanego przez cały film, może ze względu na sposób starzenia się i jego charakterystyczne opadające powieki. Fabuła okrutna dla myślącego człowieka. Film na wieczór, nic więcej :)

Oldman, Costner i Lee Jones. Z taką obsadą spodziewam się świetnego filmu. Mam nadzieję, że Gary będzie miał główną rolę albo chociaż jedną z głównych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones