PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842425}
4,4 95 843
oceny
4,4 10 1 95843
5,6 54
oceny krytyków
W lesie dziś nie zaśnie nikt
powrót do forum filmu W lesie dziś nie zaśnie nikt

... którzy lubią horrory i kino gatunkowe. Miejmy dozę tolerancji i wyrozumiałości dla tej produkcji. Chodźmy wszyscy do kina na ten film, nawet jak trailer nie do końca nam podejdzie. Pokażmy że jest w Polsce popyt na kino gatunkowe. Inaczej już zawsze polscy twórcy będą skazani na kręcenie filmów historycznych, dramatów o smutnej polskiej rzeczywistości albo durnych komedii romantycznych tvn. Odmulmy polskie kino. Jaki by ten film nie był to jeśli będzie miał dobrą frekwencje w kinie sponsorzy i producenci zobaczą że Polacy chcą czegoś więcej. Czemu w innych krajach kręci się kino gatunkowe a u nas mieli w koło macieju te same tematy. Kinomaniacy pokażcie że macie dość !!!

ocenił(a) film na 5
wiewjor

Racja, jak będzie dużo widzów to może wreszcie zaczną w Polsce robić inne gatunki filmów, i możliwe że polskie kino się poprawi. A poza tym moim zdaniem to może być dobry film, bo narazie nic nie wskazuje na to że będzie zły.

W_idz

oprócz Julci W. he he

ocenił(a) film na 2
kakalaken

Julcia W. Choć.nie przepadam za nią. To jedna z jaśniejszych person tego dramatu. FIlm jest koszmarkiem. Nawet tak prosta forma jak Slasher pokonala rezysera.

IceMan161291

Film jak dla mnie jest 7/10 nie jest zły ale jakoś Zajebisty też nie jest musi być slasherem taki jaki jest Wieniawa Dobrze Zagrała swoją rolę Zbrojewicz Lubaszenko i inni wypadają dobrze Potwory też są w miarę dobrze zrobione więc niech ktoś nie pierdzieli głupoty że to badziew bo jak ktoś tylko czytał a nie oglądał na własne oczy to jest idiotą ale ok dla mnie dobry Slasher taki w Stylu Koszmaru z Ul wiązów a Piątek 13 więc może i powielanie ale dobrze zrobiony film więc ja jako osoba która obejrzala wiele filmów jeśli chcecie film w Klimacie Gore to polecam Zeleniy Slonik Ruski Film Mi się podoba fakt że flaki są tam i wogole tam jest ale to zrobione było jako kino niezależne z minimalnym lub 0 budżetem

ocenił(a) film na 2
DoctorLogoManiac3

Co? 7/10? Czy my oglądaliśmy ten sam film, czy naprawdę ludzie potrafią lubić takie straszne gnioty? A może obejrzałeś go tylko do połowy, gdzie był może nie na 7, ale nie był najgorszy. Mimo wszystko od mniej więcej połowy wszystkie zmysły wręcz krzyczą żeby to g... wyłączyć i nie mam pojęcia czemu tego nie zrobiłem. Ten film przerażający jest jedynie jeśli chodzi o ocenę jego jakości.

Michal001_filmweb

Uwierz mi że ja dałem tą ocenę nie na zachętę a po prostu z Tego że oglądałem Dużo horrorów Nawet gnioty ale ten Polski Slasher miałbyc trochę dobry a trochę gniot a 7 na 10 dałem bardziej za Aktorstwo niż za Film bo sam Film to max 4 5/10 ale ja też oceniam pod względem aktorskim efekty specjalne potworów są spoko może fakt krwi jest dużo ale dobry horror bez krwi to jak film vegi bez przekleństw btw Last minute jest bez przekleństw tak czy siak aktorsko 7/10 Efekty 5/10 film mocne 5/10 więc ogólnie dałbym 5/10 a nie 2 czy 3 jeśli ktoś oglądał całe życie gnioty no to sory ja oglądałem też filmy Kubricka Mechaniczna pomarańcza myślałem gniot ale potem zrozumiałem że to dobry film armia ciemności nie Kubricka wiem ale z Ashem też dobry film bardziej pastisz polecam więc nasz Horror/Slasher W niektórych momentach Gore jest średniakiem coś między Kobiety mafii a pitbulem

ocenił(a) film na 2
DoctorLogoManiac3

Ok, to w zasadzie Twoja ocena - mnie nic do tego. Jestem "na gorąco" po obejrzeniu i zdziwiłem się, że ktoś może dać 7/10 ale to Twoja ocena i Twoje prawo do tego jak film został przez Ciebie odebrany - niepotrzebnie próbowałem chyba zaczepić, bądź wylać frustrację za stracony wg mnie czas na obejrzenie tego czegoś - za co przepraszam ;)
Aktorstwo w zasadzie nie było najgorsze, to prawda. Pierwsza połowa też była ok, ale to zdecydowanie za mało żeby uznać film za dobry. Ten, obojętnie jakim by nie był gatunkiem, jest zły. Nie ważne czy to Slasher, czy też nie.
Efekty absolutnie nie mogę się zgodzić, że są dobre. Chyba, że uznamy, że są dobre jak na ten budżet - ale to i tak nic nie zmienia w ogólnej ocenie.
Fabuła, ogólna jakość i odbiór tego filmu jest fatalna i zachęcanie do jego obejrzenia tak wysoką oceną jest wg mnie błędne, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie - każdy ma prawo mieć odmienne. Nie kończyłem niczego związanego ze sztuką ani filmem, natomiast wiem kiedy mam uczucie straconego czasu i odczucie, że coś jest okropne i przy tym filmie(pomimo pozytywnego nastawienia i ogromnej wyrozumiałości dla polskiej kinematografii) tak mam - to tyle ;)

ocenił(a) film na 5
DoctorLogoManiac3

"(...) ale ten Polski Slasher miałbyc trochę dobry a trochę gniot a 7 na 10 dałem bardziej za Aktorstwo niż za Film bo sam Film to max 4 5/10 ale ja też oceniam pod względem aktorskim" - heeh

DoctorLogoManiac3

ale źle się czyta Cię bez interpunkcji...

ocenił(a) film na 3
Michal001_filmweb

Pełna zgoda, film jest bardzo słaby.

ocenił(a) film na 2
DoctorLogoManiac3

Stawiać na równi "Koszmar z ulicy wiązów" i "W lesie..."? Ten pierwszy był przynajmniej trochę straszny, ten drugi to komedia z dodatkiem krwi.

fastbyte

Fastbyte będąc szczery film jest 10000 razy lepszy niż Zenek czy 365 dni pozatym wole zwalić do szamanki niż do 365 Dni

IceMan161291

Dobra robota Michałku, takich zniechęcających komentarzy polscy reżyserzy potrzebują za próbę zrobienia czegoś po polsku! Tylko kino zachodnie Michaś! A tak na powaznie, to film może i nie dostanie Oscara, może nawet nie zbierze w efekcie wysokiej oceny ale na pewno zasługuje na szacunek Reżyser, który probuje czegoś, czego w polsce nikt by się nie podjął z uwagi na hejt. Nie kalkuluje się Polskim reżyserom próbować rozwijać na innych płaszczyznach niż ckliwe filmy historyczne i słabe romanse bo w rezultacie po ciężkiej pracy włożonej w swoje dzieło otrzymują wiadro pomyj z kompletnym pominięciem zalet.

Martyna_Cz_2

A jaki ma być komentarz, jeżeli film to paździerz? Będziecie tak chwalić paździerze, to nikt nie będzie robić lepszych filmów, bo przecież paździerz jest chwalony i zarabia. Dla mnie ten film to tandeta, bo jest na poziomie filmów z lat 80tych i 90tych. Wtedy ten film może byłby oceniony lepiej, ale obecnie nie ma szans.

ocenił(a) film na 10
W_idz

Obecnie Polskie kino jest najlepsze, a jest atakowanie przez tych prorosyjskich i Niemców

vAkatsuki

I Żydów lądujących w lasach! Szczęść Boże!

W_idz

Świetny pomysł. Jak ludzie będą chodzić do kina tabunami na gówniane filmy to polscy twórcy będą kręcić gówniane filmy. Jak nikt nie przyjdzie na gówniany film, to może ktoś się zorientuje i nakręci dobry?

ocenił(a) film na 6
W_idz

Tyle, że Polskie kino jest w dobrym stanie. To, że powstają gówniane filmy Vegi czy Komedie romantyczne to nie znaczy, że Polskie kino nie istnieje, istnieje. Obecnie w Europie jesteśmy jednymi z mocniejszych obok UK, Francji czy Danii.

wiewjor

Zgadzam się. Napisałem scenariusz do pełnometrażowego slashera i również chcę go zrealizować. Zabawne, że scenariusz (pierwszą wersję) ukończyłem w czerwcu 2019 roku. Zaskoczony byłem, że powstaje "W lesie dziś nie zaśnie nikt". W każdym razie zdaję sobie sprawę, że jeśli inwestorzy zarobią (bo nawet niekoniecznie producenci, chyba, że w istocie wyłożyli jakąś własną kasę) to powstaną kolejne slashery. Uwielbiam ten podgatunek. W moim scenariuszu jest dużo krwawych scen, ale taki urok tego podgatunku. Jestem przekonany, że "W lesie..." będzie minimum solidnym slasherem, bo wzięli się za niego tacy pasjonaci gatunku jak Kowalski, czy Kwieciński.

PiotrOs_filmweb

Osobiście przebieram nogami na myśl o premierze, opinie w sieci są podzielone, intrygujące jest to co powstało i co będziemy mogli w końcu zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
PiotrOs_filmweb

Ja też piszę scenariusz, ale zaciąłem sie, choć mam sciągawkę z książki. Chodzi o opowiadanie "W potrzasku" Deana Koontza. Niestety, nie mam funduszy i jeszcze nie mam zgody pisarza.

Shiloh

Może warto coś w tej kwestii ruszyć od góry

ocenił(a) film na 2
PiotrOs_filmweb

No i cóż. Liczę, że twój będzie Slasherem. To coś nim zwyczajnie nie jest.

IceMan161291

Będzie slasherem. Nie lubię pastiszów oraz głupio śmiesznych slasherów. Chcę go zrealizować na serio. Aktorów i Aktorki bardzo dobrych w castingu wybrałem. Cóż, zdjęcia w lato 2022 roku, czyli niebawem. Liczę, że film podjedzie.

wiewjor

Po tych wszystkich krótkich teaserach jestem pewien, że idę na premierę w marcu. Dotychczas jeżeli chodzi o horrory to oglądałem ale amerykańskie, pierwszy raz obejrzę Polską produkcję.

PiotrekS91

Zwłaszcza, że to pierwszy horror tego typu - slasher, więc myślę, że będzie co oglądać i nas pozytywnie zaskoczy.

wiewjor

Obsada filmu moim zdaniem fajnie jest dobrana pod slasher, zobaczcie jak to wygląda w amerykańskich produkcjach :) zawsze jakiś "przystojniacha" , "nerd" , "laska" itd.

ocenił(a) film na 6
adrian_toporowicz

Murzyn (ginie pierwszy).

Fass_

czasami dopiero drugi, żeby nie było :P

ocenił(a) film na 5
Fass_

Do tej pory jak oglądam "horror"/"slasher" to obstawiam który w kolejności padnie Murzyn :) Coraz ciężej trafić ;)

wiewjor

Na polskie filmy ogólnie nie ma sensu chodzić do kina. Do kina warto chodzić tylko na takie filmy, które na wielkim ekranie ogląda się zdecydowanie lepiej niż w telewizorze. Czyli np. na filmy takie jak z serii Star Wars, z MCU albo animacje takie jak "Kraina Lodu" czy "Król Lew" z 1994.
A odnośnie "W lesie dziś nie zaśnie nikt", to mam przeczucie, że ten film będzie kolejnym materiałem na recenzję Masochisty - Mietczyńskiego. :))

Trojden

Wedlug mnie jest kilka polskich filmow na ktorych nie dosc ze bylam mw kinie to z checia poszlabym drugi raz. Prosze nie wrzucaj calej polskiej kinematografi do jednego worka.

Biszk0pt

Przecież to fan MCU, czego od niego oczekujesz? Że będzie wiedział cokolwiek o kinie?

VitavZ

A czego można oczekiwać po kimś kto krytykuje fanów MCU (w sumie nie wiem nawet co ten skrót oznacza)? Kolejny "znawca kina", co wie lepiej co powinniśmy oglądać? Załóż blog i mów nam jak mamy żyć i co oglądać. Wiesz lepiej.

ocenił(a) film na 4
vbazyl

"Marvel Cinematic Universe" :)

ocenił(a) film na 6
Trojden

eee tam, byliśmy na za niebieskimi drzwiami i w kinie jest dużo lepiej. Także nie zawsze tak jest.

ocenił(a) film na 6
Trojden

Nigdy bym nie obejrzała "Star wars" w kinie, a ten film? Czemu nie, jakościowo? Jestem pod wrażeniem, widzę braki w scenariuszu, jakieś nielogiczne zachowania. Twarzy sprawców bym nie pokazywała niemal do samego końca. Trzymam kciuki za kolejne produkcje tego typu.

ocenił(a) film na 5
wiewjor

Mądrzę prawisz.

wiewjor

Mam nadzieję, że wbrew temu, co mówił Kowalski w wywiadzie dla FW, ten film nie będzie tak do końca "typowym slasherem" i jednak zrobi to, co przed laty zrobiło "Haute Tension" czyli rozsadzi (nawet odrobinę) ramy tej konwencji. Co do samego traileru, zachowano wszystko, co w konwencji jest wręcz nieodzowne (oprócz osób do "odstrzału") - chatka w lesie, nieodzowny psychol i głupie decyzje bohaterów (o czym świadczą słowa jednego z bohaterów). Jeśli film wystylizują na kino klasy B z solidną dawką czarnego humoru, być może obok "Demona" będziemy mogli mieć kolejny dobry horror polskiej produkcji.

wiewjor

" Czemu w innych krajach kręci się kino gatunkowe a u nas mieli w koło macieju te same tematy. "

Może dlatego, że inne kraje robią to lepiej. Polacy co jakiś czas próbują nakręcić coś gatunkowego, ale idzie im to kiepsko. Najlepszy film gatunkowy made in Poland - Underdog - był co najwyżej przeciętny. Reszta co cała kupa chłamu, nadająca się na śmietnisko - Diablo Wyścig o wszystko, Sługi boże, Sęp.

Ponadto, synonimem obciachowego kina gatunkowego w Polsce od kilku lat są coraz durniejsze komedie romantyczne oraz filmy Patryka Vegi.

Także nie dziw się, że panuje u nas tendencja do niechęci do kina gatunkowego z Polski. Inne kraje znalazły swoją niszę i co jakiś czas karmią nas mniej lub bardziej udanymi gatunkami. Latynosi kręcą mystery movie, Francuzi thrillery i filmy sensacyjne, Skandynawowie kryminały, Azjaci kino kopane. Robią to jednak na tyle solidnie, że w nudny wieczór można zdecydować się na ich propozycje. Wśród polskich produkcji rozgrywkowych ostatnie które naprawdę były udane, to komedie sensacyjne jeszcze z czasów Kilera. Tyle.

Hayes

I tu się z tym nie zgadzam ok o ile kac WAWA ssał pałę tak inne polskie filmy były lepsze lub gorsze Fuks film o 18 latku który chce odzyskać kase od ojca dobra komedia z Sthurem,Gajosem,Krokowną,Ferency itp film dobry no i dla mnie 6/10 będąc szczery to kogiel Mogiel 3 posysa szkoda że taki film który w latach 88-89 był dobry musiał się spieprzyć no ale w przypadku sztos 2 nie powinno dziwić bo o ile 1 to był klasyk tak 2 cz sztos to niewypał futro z Misia film taki 5,5/10 nie najlepszy ale może być daleko mu do Chłopaki nie płaczą no ale sory chcieli To dostali Jeśli chodzi o filmy z tego roku czyli 2020 to.z zagranicznych Warto obejrzeć Sonica Film fajny i taki hołd dla gry o jeżu Z Polskich filmów to polecam Sala samobójców Hejter tytuł trochę mylący ale w jakimś stopniu nawiązuje to poprzedniej części no i psy 3 i proszę o nie pisanie wulgarnych kom ok psy 3 to wg mnie i Tylko mnie 7/10 bo o ile Pitbull ostatni pies był Raczej o pitbullu no i Debiut aktorski i rezyserki Dody mnie rozwalił bo zagrała dobrze a co do psy 3 to film bardzo dobry Soundtrack Lorenca jest nostalgiczny no i może nie to co 1,2 to jednak bardziej bym go porównał do niezniszczalnych niż do irlandczyka więc to jest moja opinia ok

ocenił(a) film na 6
wiewjor

No dokładnie. Ja to nawet zazdrościłem kiedyś Serbom ,,Srpskiego Filmu", bo u nas nikt nie miałby na tyle jaj żeby to zrealizować i dać hajs...

wiewjor

Mnie zdziwiło w ogóle to, że w Polsce powstaje jakiś horror. Zgadzam się, powinniśmy kibicować takim produkcją - polskie komedie romantyczne może i nie wychodzą, ale może w końcu kino innych gatunków zacznie się pojawiać :) Ja trzymam bardzo kciuki za ten film.

wiewjor

Na pewno nie będzie tragedii! Nawet jeśli to odgrzewany kotlet z USA to jednak u nas będzie to nowość. Fabuła nas raczej nie zaskoczy, ale wierzę, że będzie to przyjemny seans. Mam nadzieję się nie pomylić. No i Gąsiewska (@)(@). Oby podczas sceny seksu nie dostała siekierą w plecy. Wieniawa nie musi się rozbierać. Pewnie zginie jako ostatnia, albo jako jedyna przeżyje, ehh. Może jak film dobrze się przyjmie to powstanie kontynuacja, może częściej będziemy mogli oglądać horrory w polskim wykonaniu. Nawiedzony Karolak na wzgórzu :-)

wiewjor

Według mnie jest to coś świeżego w Polskim kinie. W końcu nastało przełamanie tej reguły, że w Polsce robi się komedie romantyczne. Warto zwrócić uwagę na niejednoznaczne wątki tej produkcji widziane w trailerze. Ja czekam z niecierpliwością

Marianna37

Dobrze się ktoś w końcu odezwał, nie mogłam już czytać negatywnych opinii popartych "niczym"

Amelia_Fanta

No no ja chętnie pójdę na ten film. Rzadko się taki film widuje w ostatnim czasie, ma potencjał bo jak oglądałam trailer to serio poczułam taki klimat obozu, w którym czai się jakieś niebezpieczeństwo. Niedopowiedziane wątki z trailera jeszcze bardziej budzą ciekawość.

wiewjor

masz u mnie piwo, serio, w końcu ktoś napisał to co trzeba

wiewjor

Polskie kino mogloby sie poprawic jak zacznie się bardziej zatrudniać wyształconych i utalentowanych aktorów niż wypromowanych, modnych i nijakich

Zofijka_85

Nijaki jesteś ty Gasiewska tak jak Wróblewska debiutowały 15 lat temu i dziś są pięknymi kobietami które mają talent pozatym młode aktorki nie muszą być złe więc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones