PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124098}
7,6 218 697
ocen
7,6 10 1 218697
7,9 41
ocen krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Wesele na Blu-Ray

ocenił(a) film na 10

Witam, ma ktoś jakieś informacje nt. wydania Wesela na Blu-Rayu? Takie dzieło, a nie ma wersji HD... :(

ocenił(a) film na 8
stelmi00

bo to Polska właśnie :) edycje na blu-rayu mają chyba tylko te ostatnie nowości z polskiej kinematografii, ale i tutaj miałbym wątpliwości.
zresztą w tym filmie hd i tak byłoby "upscaled".

ocenił(a) film na 10
JanuszChrysler

Dlaczego "upscaled"? Przecież "Wesele" zostało nakręcone na taśmie 35 mm, która osiąga rozdzielczość do 24 megapikseli. (Przypominam, że tzw. Full HD to odpowiednik 2 megapikseli). Spokojnie można uzyskać z niej format 4K. I pewnie kiedyś to nastąpi, gdy obecne zapasy filmów Smarzowskiego na Blu-rayu zostaną wyprzedane. Wyjdzie coś w rodzaju "kolekcji" – miejmy nadzieję, że także z "Weselem" i "Małżowiną" w HD (która jest w posiadaniu TVP).

karlolek91

Tak się składa śmiesznie prawda że kiedy pracowałem w studio pewnym pod Krakowem dużym takim (mam nadziej że nie wsadzą mnie za ten post, choć wiszą mi dalej kasę...) trafił do nas negatyw DI w słabym stanie, znaczy bardzo zniszczony przez zrobienie z niego wielu kopii wcześniej znaczy chyba klika krotniem więcej niż normalnie można ale wiadomo że film cieszył się taką popularnością że...wiadomo. W tamtych czasach 2004 jak cyfrowych kin nie było więc i potrzeby cyfryzacji też nie, kopia cyfrowa dostępna teraz to raczej jest transferem z telekina...czyli "kamery filmującej podświetlony negatyw" nie mam mowy o prawdziwej jeśli chodzi o jakość wersji czyli takiej zeskanowanej znaczy każda klatka filmu jest "fotografowana" w rozdzielczości pona d HD i czyszczona "rekonstruowana". Prawie pół roku życia poświęciłem na to żeby ten film doprowadzić do stanu niezauważalnych jak na taśmę filmową artefaktowych "zakłuceń" a uwierzcie mi że to była masakra, "jak w starym kine" teraz czasem jeszcze dają taki efekt starej taśmy filmowej...mniej więcej o to chodzi. Wykonać tą pracę czyli wyczyścić ponad 127 tyś "obrazków" ale studia filmowego już nie ma i filmu póki co też nie ale jeśli się kiedyś ukaże to będę bardzo rad...film oceniam na 100:) chętnie oglądam zawsze ja ktrafię

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones