PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842763}

Wykopaliska

The Dig
6,7 27 204
oceny
6,7 10 1 27204
5,5 17
ocen krytyków
Wykopaliska
powrót do forum filmu Wykopaliska

Ostrzeżenie: w filmie jest zupełnie niepotrzebny wątek gejowski. Resztę sprawdźcie sami.

ocenił(a) film na 9
mareksroka007

No i co z tego, że jest? Jest, to jest, homoseksualiści byli zawsze, a często pod presją żenili się, unieszczęśliwiając żonę, co tu jest dobrze ukazane. Zresztą co za różnica, z jakiego powodu się nie dobrali (tu mógł być np. pomysł pracoholizmu męża i obojętności wobec żony). Istotne, że ona była nieszczęsliwa.

ocenił(a) film na 8
Antonietta_Ida

@Antonietta_Ida w punkt

Antonietta_Ida

Prawilni chłopcy muszą się ostrzegać na każdym kroku. Martwią się o swój niepewny heteroseksualizm. To byłaby katastrofa gdyby podczas oglądania filmu, któregoś zapiekła pupcia.

ocenił(a) film na 9
Mateo7786

Dzięki za uświadomienie. O tym nie pomyślałam :) Jak straszne musi byc życie takich niepewnych swej seksualności chłopców :) :) :) Współczuc tylko!

Antonietta_Ida

Współczuć to można lewakom ujemnego IQ i radosnego poklaskiwania wszystkiemu co "postępowe". To nie istotne czy gej albo lesbijka jest w jakimś filmie tylko zasadnicza kwestia to - po co? Czy taka i formacja wnosi coś do filmu? Oczywiście tfu! lewactwo musi sobie tłumaczyć sprzeciw wobec takim tanim zagrywkom jako "niepewny heteroseksualizm". Żałosne.

ocenił(a) film na 9
BruceParker

Ale ty, BruceParker, zdajesz sobbie sprawę z tego, że im mocniej pociskasz na homoseksualisów, tym mocniejsze wystawiasz samemu sobie świadectwo, że sam masz "problem" - nie bój się, mnie nie uraża twoja ukrywana orientacja.
Faceci w 100% hetero naprawdę nie lamentują nad filmami, gdzie, olaboga, geja pokazali :)

Antonietta_Ida

Nic nie zrozumiałaś z mojego komentarza xD

ocenił(a) film na 9
BruceParker

Oczywiście BruceParker. Nic a nic nie zrozumiałam.

Antonietta_Ida

Dobrze, ze zdajesz sobie z tego sprawę.

ocenił(a) film na 9
BruceParker

Cha cha, kolejny kryptogej :) Wyłąź już spod tego kamienia chłopie, nie ma się co kryć :)
Swoją drogą jak was dużo w społeczeństwie :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mateo7786

Współczuć to można lewakom ujemnego IQ i radosnego poklaskiwania wszystkiemu co "postępowe". To nie istotne czy gej albo lesbijka jest w jakimś filmie tylko zasadnicza kwestia to - po co? Czy taka i formacja wnosi coś do filmu? Oczywiście tfu! lewactwo musi sobie tłumaczyć sprzeciw wobec takim tanim zagrywkom jako "niepewny heteroseksualizm". Żałosne.

ocenił(a) film na 7
mareksroka007

Równie dobrze można powiedzieć "ten wątek zdrady był niepotrzebny", "ten wątek z rakiem był niepotrzebny", "ten wątek z adopcją dzieci był niepotrzebny". Mnie nie interesuje żadna z tych rzeczy, ale to nie znaczy, że dla wszystkich nie ma znaczenia w filmie i że ktoś go dodał, bo się nudził w piątek wieczorem.

mareksroka007

wątek gejowski... ojej, to straszne.

ocenił(a) film na 6
mareksroka007

Niepotrzebny? To główny wątek obyczajowy w tym filmie i najważniejszy chyba wątek obok wykopalisk, ważna część scenariusza. Do tego pokazany bardzo subtelnie, jak dla mnie nawet zbyt subtelnie. Bardzo lubię patrzeć jak aktorzy odgrywają zakochanie, zafascynowanie drugim człowiekiem, tymczasem tutaj trzeba się było wszystkiego domyślać między wierszami. Już romans Peggy i pilota RAF dostał więcej miejsca, chociaż był tylko wątkiem wtórnym wobec romansu męża Peggy i pokłosiem jego niezainteresowania żoną. To smutne, że nawet tak niedosłownie pokazany romans homoseksualny przeszkadza aż tylu osobom. Kompletnie tego nie rozumiem.

ocenił(a) film na 7
mareksroka007

cały wątek Piggotów jest kompletnie niepotrzebny, tylko rozmywa fabułę, natomiast to jak subtelnie został pokazany jest dla netfliksa całkiem nową jakością i ostatecznie nie wpływa ujemnie na moja ocenę tego filmu, o takie lgbt nic nie robiłem :P

mareksroka007

Lgbt byli , są i będą.

eraaz

mówimy o filmie biograficznym, więc odpowiedź na pytanie, czy wątek gejowski powinien być, czy nie zależy od faktów. Analogicznie jeżeli powstaje film biograficzny o Skłodowskiej, to oczekuje, że jest ona przedstawiona jako fizyczka, bo to fakt, a nie jako np. gospodyni domowa, pomimo, że gospodynie domowe były, są i będą, tylko, że akurat ta kobieta była naukowcem. Tyle w temacie.

ocenił(a) film na 5
eraaz

Nieprawda, kiedyś ich nie było. Właśnie ten cały Netflix wam wmawia, że to norma od zarania ludzkości, a wy nieuki w to wierzycie. To z bogactwa i bezpieczeństwa się ludziom miesza we łbach. Poczytaj o "Mousetopii" to będziesz wiedzieć dlaczego.

ocenił(a) film na 7
mareksroka007

Jak duży i straszny był ten wątek? Bo ja go prawie nie zauważyłem xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones